Урок математики 5 клас "Порівняння дробів" (2 урок)

Про матеріал

Цілі:

навчальна: доповнити знання учнів порівняння дробів за допомогою координатного променя; навчити застосовувати вивчені правила порівняння дробів під час розв'язування дробів; перевірити якість засвоєння теми під час самостійної роботи;

розвивальна: формувати вміння бачити закономірності, аналізувати й узагальнювати інформацію, міркувати за аналогією;

виховна: виховувати наполегливість у досягненні мети, старанність.
Перегляд файлу

 

 УРОК 70. Порівняння  дробівДата__________________

Цілі:

  • навчальна: доповнити знання учнів порівняння дробів за допомогою координатного променя; навчити застосовувати вивчені правила порівняння дробів під час розв’язування дробів; перевірити якість засвоєння теми під час самостійної роботи;
  • розвивальна: формувати вміння бачити закономірності, аналізувати й узагальнювати інформацію, міркувати за аналогією;
  • виховна: виховувати наполегливість у досягненні мети, старанність.

Тип уроку:застосування  знань, умінь учнів

Хід уроку

І. Перевірка домашнього завдання

Зібрати зошити в кінці уроку

ІІ.Актуалізація опорних знань

Запитання і вправи

1. Як порівняти дроби з рівними знаменниками?

2. Як порівняти дроби з рівними чисельниками?

3. Як порівняти дроби з 1?

4. Порівняйте дроби і постав потрібний знак

а)  ;                                ;                ;

 

     б)  ; ; .

 

5. Чи рівні за масою:

ц і т   ( ц  = 20 кг,  т = 20 кг)

20 см і  м    ( 20 см =   м   )

ІІІ. Розвязування вправ

№ 895, 897

ІV. Перевірка засвоєння матеріалу

Самостійна робота

 

Варіант 1

Варіант 2

І рівень

1. Запишіть дріб, чисельник якого дорівнює 9, а знаменник – 17.

2. Який дріб є правильним?

 а)  ;     б)      в)

3. Який із дробів більший від     ?

  а)  ;     б)      в)

 

1. Запишіть дріб, чисельник якого дорівнює 15, а знаменник – 39.

2. Який дріб є правильним?

а)  ;     б)      в)

3. Який із дробів більший від     ?

  а)  ;     б)      в)

 

ІІ рівень

1. Знайдіть:

а)    від 48кг;     б) від 80 км.

2. Розмістити  дроби ;зростання.

1. Знайдіть:

а)    від 90 кг;     б) від 60 км.

2. Розмістити  дроби ;спадання.

ІІІ рівень

1. Автомобіль проїхав першого дня 300 км, що ставить   усього шляху. Який шлях має проїхати автомобіль?

2.Порівняйте:

а)    і       б)  і    .

1.Масасухої малини ставить  від маси свіжої. Скільки взяли свіжої малини, якщо сухої одержали 9 кг?

2.Порівняйте:

а)    і       б)  і    .

ІV рівень

1.Порівняйте:

а)    год і 26 хв;       б)  м  і    м.

2.Подайте натуральні числа 2, 3, і 5 дробами зі знаменником 10.

1.Порівняйте:

а)    м і 20 см;       б)  год  і    год.

2.Подайте натуральні числа 2, 3, і 5 дробами зі знаменником 30.

 

V. Підсумок уроку

Квадрат розділили на 25 клітинок. Запиши дробом, яка частина квадрата затушована; яка частина містить кружечки. Порівняйте одержані дроби.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VІ.Домашнє завдання§23 № 896.  Повторити §7,11

 

 

 

 

 

docx
Додано
30 липня 2018
Переглядів
1168
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку