Цілі:
навчальна:ознайомити учнів зі способами порівняння дробів з рівними знаменниками та рівними чисельниками; застосовувати правило порівняння дробів при розв'язування задач;
розвивальна: розвивати увагу, логічне мислення, пам'ять; формувати вміння швидко орієнтуватися в нестандартних ситуаціях;
виховна: виховувати творче ставлення до справи, об'єктивність та чесність під час оцінювання власних знань.
УРОК 69. Порівняння дробівДата__________________
Цілі:
Тип уроку:засвоєння нових знань.
Хід уроку
І.Перевіркадомашнього завдання
Перевірити письмове виконання домашнього завдання № 902, 905, 913(2)
№ 902 ; ; ; ; ;
№ 905 1) ; ; 2) ; ; 3) ; ;
№ 913 120 : (х - 19) = 6;
х – 19 = 120 : 6;
х – 19 = 20;
х = 20 + 19;
х = 39.
ІІ. Вивчення нового матеріалу
1) Порівняння дробів з однаковими знаменниками.
<<<
Учні самостійно формулюють правило про порівняння дробів з однаковими знаменниками.
2) Порівняння дробів з однаковими чисельниками
< ; <
Учні самостійно формулюють правило про порівняння дробів з однаковими чисельниками.
3) Порівняння дробів з 1.
< 1 ; > 1
4) Робота з підручником § 23 стор.195
ІІІ. Розвязування вправ на осмислення матеріалу
1. Усне розв’язування задач № 866
2. Коментоване розв’язування задач № 888, 890, 892, 893
При розв’язанні завдань учні в кожному випадку відповідають на запитання «Чому?»
V. Підсумок уроку
Під час фронтального опитування декілька учнів працюють з математичним тренінгом № 15 «Порівняння дробів» (ІКТ)
Фронтального опитування за теоретичним матеріалом
Закінчить думку:
1. Число, записане над рискою дробу, називається…..
2. Число, записане під рискою дробу, називається…..
3. Знаменник дробу показує……..
4. Чисельник дробу показує……
5. Якщо чисельник дробу дорівнює знаменнику, то дріб дорівнює…..
6. Два дроби з однаковими знаменниками рівні, якщо….
7. Із двох дробів з однаковими знаменниками більший той, у якого чисельник…..
8. Із двох дробів з однаковими чисельниками менший той, у якого знаменник…..
9. Вибери дроби, які менше від 1: ; ; ; ; ;
10. Вибери дроби, які більші від 1: ; ; ; ; ;
VІ. Домашнє завдання § 23 стор.193-197 відповісти на питання 6-8 стор. 197, № 889, 891 (Підручник Н. А. Тарасенкова Математика 5 клас)