Урок математики "Число і цифра 9"

Про матеріал
План-конспект уроку "Число і цифро 9" за підручником С.О. Скворцової. Мета уроку: ознайомити учнів з утворенням числа і цифрою 9; навчити писати цифру 9; вправляти у порівнянні чисел, закріпити навички читання рівностей та нерівностей
Перегляд файлу

Тема Число і цифра 9. Поняття «дев'ятий». Доповнення до 9. Порівняння чисел. Написання цифри 9. Читання рівностей і нерівностей

Мета:   

пізнавальна - ознайомити учнів з утворенням числа і цифрою 9; навчити писати цифру 9; вправляти у порівнянні чисел, складати й обчислювати приклади на додавання, закріпити навички читання рівностей та нерівностей;

розвивальна - розвивати логічне мислення, пам’ять, увагу, соціальну та загальнокультурну компетентності;

виховна - виховувати прочуття взаємодопомоги, позитивне ставлення до навчання.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу

 

Обладнання: картки з цифрами на магнітах, картки для гри з прищіпками,  картки з предметними малюнками,  смайлики «настрою» , повітряна куля, зображення з героями мультфільма.

 

 

Хід уроку

I.   Організаційний момент.

1. Перевірка готовності до уроку.

Очікування від уроку.

2. Мотивація, створення психологічного настрою.

З яким настроєм ви прийшли на урок? (Діти вибирають смайлик)

Сьогодні у нас незвичайний урок. Ми будемо мандрувати на повітряній кулі. Нас чекають герої мультфільму «Фіксики». Їм потрібна наша допомога.

 

ІІІ. Актуалізація опорних знань. Мотивація

  • Щоб піднялася наша куля для польоту треба порахувати і відповісти на запитання.

 Усний рахунок

  • Яку дію треба виконати, щоб стало менше? щоб стало більше?
  • Назвіть число , яке стоїть у числовому ряді за числом 6, 2.
  • Назвіть попереднє до числа 8, 4. Як одержати попереднє число?
  • Назвіть наступне число до числа 5,. Як одержати наступне число?
  • Між якими числами міститься число 6,7.

 

  •  Молодці, наша куля піднялась і ми починаємо мандрувати.

 

Робота в парах.

  • Перше завдання від Папуса. Завдання буде в парах. Виберіть відповідне число предметів, що зображено на картках за допомогою прищіпок та поставте між ними знак >, <,=.

 

IV.  Повідомлення теми та мети уроку.  Мотивація

  •  А зараз зустрічає нас Нолик, який навчається на острові Цифр. Він вчить цифри і пропонує нам вивчити нову цифру.
  • Яку цифру вчили на попередньому уроці? (8)
  • Як ви гадаєте, яка цифра наступна? (9)
  • Сьогодні на уроці ми будемо вчити число і цифру 9, рахувати до 9, складати рівності.

 

V.  Ознайомлення з новим матеріалом.

1. Підготовча робота. Робота за підручником (с. 37)

- Скільки трикутників на малюнку? Квадратів? Кругів?

- Що можна сказати про їхню кількість? (однаково)

- Закрийте пальцем трикутник справа.

- Скільки на малюнку залишилось трикутників?

- Що треба зробити, щоб трикутників стало стільки ж,скільки чотирикутників? Стільки ж, скільки кругів? (додати ще один трикутник)

- Число, яке характеризує в даному випадку кількість трикутників, чотирикутників, кругів - це число 9.

- Число «дев’ять» на письмі позначають цифрою 9. Уважно роздивиться друковану та рукописну цифру 9.

- На що вона схожа? Нолик підготував вам віршик.

Як дев' ятку нам здобути?

Треба “шість ” перевернути.

Між собою, мов близнята

Схожі шістка і дев' ятка.

 

2.     Робота із числовим рядом                                                                                       

  • На якому місці стоїть число 9?
  • Яке число стоїть перед 9?
  • Яке число більше 8 чи 9?
  • На скільки більше?

4.     Робота в зошитах

Показ і написання вчителем цифри 9.

Цифра 9 складається з двох елементів - малого лівого овала, та великого правого півовала. Ширина цифри внизу й вгорі однакова.

Допоможемо Нолику навчитися писати цю цифру.

Починаємо писати малий лівий овал від правої сторони клітинки, ведемо вгору ліворуч заокруглення на лівий малий овал трохи нижче середини клітинки й, не відриваючи руки, пишемо вниз великий правий півовал так, щоб він торкнувся середини нижньої лінії клітинки, й заокруглюємо внизу ліворуч. Письмо цифри 9 в повітрі, два учні біля дошки.

5.  Фізкультхвилинка. «Помагатор»

VІ.  Закріплення вивченого матеріалу.

1.  Робота біля дошки.

- А слідуюче завдання у нас від Сімки.

- Що зображено на дошці? Як можна назвати одним словом?

Треба обвести кожну множину, полічити в ній елементи, провести лінію від множини до цифри, якою записано число, що відповідає кількості елементів даної множини.

 

2. Робота з підручником ( с.37,  №4)

 - Що позначає припливли?(+)

- Що означає відпливли?(-)

- Доберіть схему та вираз до кожного малюнка.

VІІ. Підсумок уроку. Рефлексія.

  • Любі діти! Які ж ви молодці! Вам вдалося виконати усі завдання.

- З якою цифрою познайомилися на уроці?

-  Для чого людині потрібно вміти рахувати?

- А де ви зможете використати ці знання?

- Яку цифру навчилися писати? (цифру 9).

- На що вона схожа?

- Що сподобалося на уроці найбільше ?

Рефлексія

 

 - Оберіть смайлик.

Веселий. Я впорався з усіма завданнями.

Простий. Мені було важко, але я впорався.

Сумний. Мені потрібна допомога.

 

 

doc
Пов’язані теми
Математика, 1 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
23 листопада 2019
Переглядів
6299
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку