Урок "Число і цифра 5. Написання цифри 5."

Про матеріал
Тема: Число і цифра 5. Написання цифри 5. Мета: познайомитись з утворенням числа три і цифрою 5, вчити писати цифру 3; розвивати логічне мислення, кмітливість, зв’язне мовлення учнів; виховувати бережне ставлення до природи; Тип уроку: урок-подорож
Перегляд файлу

Бахмутська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №7

Бахмутської міської ради

1 клас

Слюсаренко О.В.

 

 

Тема: Число і цифра 5. Написання цифри 5.

Мета: познайомитись з утворенням числа три і цифрою 5, вчити писати цифру 3; розвивати логічне мислення, кмітливість, звязне мовлення учнів; виховувати бережне ставлення до природи;

Тип уроку: урок-подорож

Обладнання: ілюстрації білочки, їжачка, ялинка, картки з цифрами, квітки з цифрами, іграшка – зайчик, м’яч, ТЗН.

Хід уроку:

І. Організаційний момент.

Дзвоник всім нам дав наказ:

До роботи, швидше в клас!

Біля парти станем чемно

Хай час лине недаремно.

Будемо старанні і слухняні всі.

Сядемо рівненько на місця свої.

Психологічний настрій.

  • Сьогодні урок математики буде незвичайним. Ми з вами вирушимо  в подорож до лісу. Для цього закрийте оченята.

Звуки  лісу.

  • Відкрийте очі. Ось ми і вісі.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

1.Робота з загадкою.

Діти, подивіться,хто то ховається за гілочками?

Червонясту шубку має

По гілках вона стрибає.

Хоч сама мала на зріст,

Та пухнастий має хвіст.

Як намисо, оченята.

Хто це? Спробуй відгадати. (Білочка).

2. Гра «Живі цифри». Лічба  від 1 до 10 та від 10 до 1.

Білочка стрибала з дерева на дерево і своїм пухнастим хвостом зачепила гілочку і всі листочки розсипалися. До кого потрапив листочок, візьміть його і вийдіть на галявину. Листочки незвичайні, вони з цифрами. Цифри, шикуйтесь по порядку.

3. Гра «Лови не зівай – швидко відповідай»

- Поки будемо йти по стежці – пограємо в м’яча. Я називатиму число, а ви – наступне і попереднє.

4. Гра «Допоможи квіткам»

Подивіться на галявинці ростуть чарівні квіти, але деякі з них сумні, тому що загубили свої цифри, допоможіть їм.

А он з’явились бджілки, розв’яжіть приклад і знайдіть потрібну квіточку.

5.Повторення знаків «більше» та «менше»

А ось  і їжачок. Він прийшов не з пустими  лапками. Приніс гостинці.

На наборне полотно виставляється 3 яблучка та 2 груши.  Діти ставлять знак.

6. Робота в парах.

http://borisova.3dn.ru/kartinki/sweri/117120636_4xx_3_.png

 

  1.    3
  2.    2
  3.    4
  4.    4

   

7. Фізкультхвилинка.

Ми прийшли на музичну галявинку. Покажемо звіряткам, як ми можемо танцювати.

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

Діти, що заховано під ялинкою? В сундуку – 5 яблук та цифра 5.

Як ви гадаєте, яка тему нашого уроку?

Так, число 5 та цифра, яка позначає це число.

ІV Вивчення нового матеріалу.

  1. Утворення числа 5. Робота з природним матеріалом.

Що можна збирати в лісі?

Покладіть 3 листочка.  Що треба зробити щоб їх було 5?

       5   це 3 та 2

Покладіть 4  ягідки шипшини.  Що треба зробити щоб їх було 5?

       5      це 3 та 2

Число 5позначається цифрою 5. Вона складається з 3 елементів: штриха, правого півкола Заокруглої лінії.

  1. Робота із стрічкою

За допомогою стрічки викладіть цифру 5.

  1. Показ вчителя написання цифри 5
  2. Тренувальні вправи
  • Написання носиком;
  • Написання плечима;
  • Написання рукою;
  • Написання в повітрі за чарівним олівцем (презентація).

V. Розвиток і закріплення знань.

 1. Робота в зошиті

            2.Написання цифри 5

            3.Фізкультхвилинка

            4. Математичний диктант за клітиночками.

Зайчисько сидить під ялинкою та сумує, бо в нього нема друзів. Тож намалюємо їх.

            VІ. Підсумок уроку. Рефлексія.

Час повертатися додому. Звірятка вирішили зробити вам подарунок. Шипшини – це дуже корисна ягода. Щоб не хворіти, треба пити чай, заварений з цією ягодою. Тож кожен покладіть у кульок  по 5 ягідок. Мама заваре чай. Пийте на здоров’я і пригощайте своїх рідних.

 

 

 

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 1 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
30 листопада 2019
Переглядів
893
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку