Тема: Додавання і віднімання трицифрових чисел .
Мета: - удосконалювати вміння визначати розрядний склад трицифрових чисел,
- додавати та віднімати трицифрові числа;
- розвивати вміння розв’язувати складені задачі;
- розвивати логічне мислення, уважність, кмітливість, активність;
- розширити уявлення учнів про використання енергії вітру людиною;
- формувати вміння встановлювати причинно-наслідкові зв’язки;
- розвивати уяву, логічне мислення, пізнавальну активність учнів;
- виховувати бажання відповідально ставитися до природи, її багатств;
- формувати природознавчу компетентність;
- виховувати відповідальність, зосережденість, дисциплінованість, інтерес до математики
Обладнання: предметні малюнки, презентація «Використання енергії вітру»
Хід уроку
І. Організація класу
Психологічне налаштування, створення комфортних умов для праці.
У нас у класі гості. Привітайтеся з ними.
"Психологічна настанова":
Усміхніться один одному. Для того, щоб впоратися на уроці з завданнями, будьте старанними, дружними.
Всі сідайте тихо, діти
Домовляймось не шуміти
Руку гарно піднімайте,
На уроці не дрімайте.
ІІ. Актуалізація знань
Записуємо дату. Які числа серед поданих зайві? Чому?
578, 879, 100, 76, 970.
Б У Е Р С
Запишіть числа які мають 7 десятків.
Розташуйте числа в порядку зростання. Яке наступне завдання?
Розшифруйте ребус.
Сьогодні ми працюватимемо не самі, а з вітерцем. Вітерець приніс нам кілька завдань, давайте їх виконаємо.
Виконайте обчислення і складіть з цеглин піраміду
400+5 500
600+23 405
900-400 403
300+30 303
300+3 623
300+103 330
Запишіть число цифрами: тисяча; 2 сот. 3 дес. 5 од.; сто два; 3 сот. 2 дес. 4 од.; шістсот шість; 5 сот. 4 дес.; 9 сот. 1 дес. 3 од.; вісімсот вісімнадцять; 9 сот. 9 дес. 9 од..
Перевірка 1000, 235, 102, 324, 606, 540, 913, 818, 999.
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку
ІV. Узагальнення і систематизація знань
Як ми виконуємо додавання і віднімання трицифрових чисел?
(Сотні додаємо до сотень, десятки до десятків, одиниці до одиниць)
№ 563. Виконай дії. Результати дій запиши в порядку спадання. Коментоване письмо.
340 + 60 100 – 30 400 – 130 39 + 56 : 8
340 + 260 200 – 30 700 + 130 39 – 56 : 7
830 600 400 270 170 70 46 31
Руханка (голова, плечі, коліна, пальці…)
Задача 1
Тато з сином розчищали двір від снігу. Тато відкинув 456 лопат снігу. А син на 256 лопат менше. Скільки лопат снігу відкинули тато з сином разом?
Складаємо короткий запис.
Т. – 456 л. ?
С. - ?, на 256 л. менше
Аналіз задачі. Розв’язання. Перевірка.
Побудуємо стовпчасту діаграму до задачі.
лопат
|
тато син
Математичні перегони
Сьогодні виконуємо завдання за 2 хв.
500+30 300-40 350+50
600+300 200-70 520+80
467-67 600-30 750+150
576-6 600-200 600-470
Асоціативний кущ. Що спадає вам на думку якщо ви чуєте слово вітер?
Складемо павутинку
Вітер
Якщо я додам слово енергія. Чи буде це правильно?
Як люди використовували енергію вітру?
Вітрогенератори. Відео
Вітрячок
У вас на парті є заготовки. Якої вони форми? Які сторони у квадрата?
Якщо периметр ваших квадратів 40 см, то яка довжина сторони квадрата?
V. Підсумок уроку
- Про що хотіли б дізнатися більше?
- Що видалося складним?
- Як будете використовувати те, що вивчили?
- Що на уроці сподобалось найбільше?
VI. Домашнє завдання
Ст 131 №554
554. Довжина клумби прямокутної форми 9 м, ширина 4 м. Яка завдовжки огорожа цієї клумби? Сформулюй запитання по-іншому. Розв’яжи задачу двома способами.