Урок математики
у 1- А класі
Тема. Вправи на засвоєння таблиць додавання і віднімання чисел у межах 10.
Узагальнення і систематизація знань.
Мета. Закріпити й узагальнити вивчений матеріал; перевірити рівень умінь і
навичок учнів .
Розвивати мислення, пам’ять, математичну мову.
Виховувати прагнення до добра, мудрості, любові.
Обладнання. ІКТ, підручник, зошит, набір чисел, віяло.
Тип уроку. Урок-казка «Крижане серце».
Хід уроку
Прийом «Настрій».( Діти повторюють за вчителем.)
Я дарую тобі добро.
Ти даруєш мені добро.
Ми даруєм всім добро.
Прийом «Долоньки». ( Діти прикладають долоньку до долоньки сусіда по парті і бажають гарного настрою.)
( Звучить музика із мультфільму «Крижане серце»).
- З якого мультфільму ця музика? («Крижане серце»).
- Про яку людину так говорять?
- У кого було крижане серце? ( У Ельзи). Безстрашна сестра принцеса Анна
вирушає в гори, щоб знайти свою сестру-королеву Ельзу, яка може зняти з країни льодяні чари. На її шляху – багато перешкод. З вашою допомогою вона зможе їх подолати. Ми разом з Анною вирушаємо казкою, повторимо і закріпимо вивчений матеріал , щоб їй швидше знайти сестру.
( На дошці Анна, яка тримає сумочку із завданнями.)
(Завдання на сніжинках.)
1 завдання. Сніжинки допоможуть Анні швидше дістатися сестри.
Злі сили розвіяли числа. (На дошці перемішані числа.) Побудуйте числовий ряд у порядку зростання. ( Діти будують числовий ряд від 1 до 10 ) .
- Порахуйте від 1 до 10 і від 10 до 1.
- Назвіть найменше число.
- Назвіть найбільше число.
- Назвіть сусідів числа 3.
- Яке число знаходиться між числами 7 і 9.
- Як називаються числа при додаванні? Знайдіть суму 7 і 3. (7+*=10).(слайд)
- Як знайти невідомий доданок?
- А що буде, якщо до 3+7? – Як називається цей закон? (Переставний). - Прочитайте по-різному цей вираз.
- З яких чисел складається 10? ( Повторення складу числа).
- Як називаються числа при відніманні?
- Зменшуване – 6, від’ємник – 2. Знайдіть різницю. (6-2=4) (Прикріплюю сніжинку.)
2 завдання. Виє, свище завірюха. Анна нічого не чує. Беру сніжинку. Гра «Мовчанка» вкаже їй правильний шлях.
6+3 =9 5-0 =5 8+2=10
4-4 =0 6-3=3 10-6=4
Вітер вщух. Анна йде далі. (Раз-віяло взяли, 2- в портфель поклали.)
(Прикріплюю сніжинку )
3 завдання. Анна почула сумний голос пташок.
*У садок до годівниці
Прилетіли 3 синиці.
Потім ще 4 птиці.
Скільки птиць на годівниці? 3+4=7.
Пташки подякували Анні за доброту і вказали коротший шлях до Ельзи.
Прикріпили сніжинку
4 завдання. Хвилинка каліграфії.
5 завдання. Математичний диктант. (Завдання із сумочки.)
А ця сніжинка пропонує виконати математичний диктант.
(Учень працює біля дошки.)
Прикріплюю сніжинку.
Фізкультхвилинка. Зарядка для очей.
Сніг сиплеться в очі. Зробимо зарядку для очей.
6 завдання. Йде далі дівчинка, а вітер ще сильніший, йти ще важче на пошуки сестри. Давайте візьмемо ще одну сніжинку, щоб швидше пройти цей шлях.
Обчисліть вирази. ( Діти розв’язують біля дошки.)
До 5 додати 4 (9) 10 зменшити на стільки ж (0)
3 збільшити на стільки ж (6) Зменшуване- 8, від’ємник -6. Знайти різницю (2)
Від 7 відняти 4 (3) Знайти суму 3 і 2(5).
7 завдання. Стомилася і змерзла Анна. Вдалині вона побачила затишний будинок. В ньому жила добра бабуся, яка запросила дівчинку погрітися.
За вікном Анна була пташина ферма.
Завдання на сніжинці.
Учні 1 ряду складають рівність до 1 кошика. 1+ 1+ 5=7.
Учні 2 ряду – до другого. 2+7=9.
Третій ряд – до третього. 3+3+4=10.
Прикріплюю сніжинку.
8 завдання.
Фізкультхвилинка. Прийшла пора перепочити.
Бабуся дала в дорогу гостинці, вона подякувала і відправилась далі.
Прикріпили сніжинку.
9 завдання. Геометричний матеріал.
Підійшла Анна до синього моря і гірко заплакала, бо не знає, як же їй подолати водний простір. Аж раптом перед нею з’явився вітрильник. ( Вітрильник на слайді).
Рефлексія.
Анна з вашою допомогою подолала всі перешкоди і зустрілася з сестрою. Добре серце люблячої сестри розтопило серце Ельзи.
Не шукайте добро, а даруйте його іншим, і тоді воно саме прийде до вас. Ви сьогодні гарно працювали і Анна з Ельзою прислали вам винагороду за роботу. Відкрийте останню сторінку свого зошита. Що там? ( Наклейки.) Приклейте їх на сторінку зошита, де ми сьогодні працювали на згадку про урок.
-
-