Математика
Тема: Досліджуємо прямокутник.
Мета: формувати поняття прямокутника; актуалізувати вміння учнів розпізнавати прямі кути; ввести поняття прямокутника; вчити розпізнавати прямокутники за істотними ознаками; дослідити прямокутник щодо рівності протилежних сторін; вчити будувати прямокутник у зошиті в клітинку.
Обладнання: мультимедійний супровід, пазли для прямокутника, таблиця з ребусом, магнітні дощечки, магнітні геометричні фігури, розмальовки прямокутника, аплікація фігури робота з геометричних фігур
Хід уроку
І. Організація класу
-Уявимо себе вченими-дослідниками. Сьогодні ми будемо вивчати особливий вид чотирикутників – прямокутники. Вчимось правильно логічно міркувати, робити висновки з істинних суджень. Ви спробуєте себе у ролі дослідників, вчених, філософів.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів.
1.Таблиця
-Назви геометричні фігури.
- Розгадайте ребус (на малюнку: пряма, кут, віник)
Прямокутник.
2.Перегляд презентації «Прямокутник» www.youtube.com › watch
ІІІ. Актуалізація опорних знань
1.Усний рахунок .
Вибери правильну відповідь, що відповідає кольору цеглинки «Лего». Збудуй вежу від найбільшого числа до найменшого.
25+20
66-24
40+37
85-32
46+24
13+73
Знайди логічну послідовність і запиши числа.
6,10,14,18, …
3.Математичний диктант (слайди 1-3)
Знайди суму чисел 23 і 42.
Знайди різницю чисел 57 і 12.
На скільки 70 більше, 30.
На скільки 35 менше, ніж 95.
Зменшуване 72, від’ємник 40. Знайди різницю.
Число 84 зменшити на 60.
Число 50 збільшити на 7.
65,45,40, 60, 32, 24, 57
ІV. Вивчення нового матеріалу
1.Робота за підручником с.75
1) Яка фігура зайва? Вилучи її.
2) Знайди серед фігур прямокутники.
3) Назви множину зображених фігур.
Чотирикутники. СКАТ, РКТО
2.Дослідницька діяльність
- Візьми прямокутний аркуш. Зігни його навпіл. Порівняй довжини протилежних сторін накладанням.
- Який висновок можна зробити?
- Перевір цей висновок на зображених прямокутниках. (2см і 1см,2см і 2 см)
3. Перегляд презентації (продовження)
- Де в житті можна побачити прямокутник?
4.Робота парами.
-Прикріпи до магнітної дошки прямокутник.
- Поясни свій вибір.
5. Фізхвилинка
Прекрасно все на небі (руки підняти вгору)
Прекрасно на землі (нахилитися, торкнутися долонями підлоги)
Прекрасно все довкола (розвести руки в сторони)
Прекрасно все в мені (скласти руки на грудях)
6.Добери до задачі схему. Розв’яжи її.
Задача 5, с.76
Відстань – 35м
Пройшов – 8м
Проковзався - ?, на 3м б., ніж пройшов
8+3=11(м)
35-11=24(м)
V. Узагальнення і систематизація знань.
1. Завдання 1, с.76.(підручник)
Знайди серед фігур прямокутники. На які ознаки слід орієнтуватися?
2,7
2.Практична діяльність.
Побудуй прямокутник АВСК зі сторонами 7см і 3см
3.Офтальмологічна хвилинка
4.Робота в групах. Дослідницька діяльність.
Склади пазли.
- Яка фігура утворилась? Позначте буквами.
5.Досліди! Робота в групах.
- Скільки прямокутників містить робот?
VІ. Підсумок уроку
Гра «Червоний - зелений»
Чи є істинними твердження:
-Усі прямокутники є чотирикутниками.
-Не всі чотирикутники є прямокутниками.
-Якщо в чотирикутнику протилежні сторони не рівні, то він не є прямокутником.
-Якщо в чотирикутнику протилежні сторони рівні, то це – прямокутник.
VІІ. Рефлексія
1.Якого кольору настрій?
- Зафарбуй прямокутники цим же кольором.