Урок математики у 4 класі
Тема: Множення чисел на 10,100, 1000
Мета:
Формування предметних компетентностей:
ознайомити учнів з випадками множення чисел 10 і 100; ознайомити із розв`язуванням обернених задач до задачі на знаходження суми двох добутків; закріпити таблицю множення; вчити розв`язувати нетрадиційні задачі;
Формування ключових компетентностей:
уміння вчитися: розвивати творче, логічне мислення , пам`ять, увагу, математичне мовлення; самостійне мислення; прищеплювати інтерес до вивчення математики;
комунікативної: розвивати вміння доводити власну думку, правильно формулювати висловлювання з використанням математичних термінів;учити учнів на основі своїх юнь знаходити розв’язок задач; виховувати активну життєву позицію, прагнення до успіху через наполегливу працю.
соціальну: вчити дітей самостійно працювати, працювати в парах, групах, виявляти ініціативу, докладати власних зусиль для дсягнення спільного результату.
Тип уроку: комбінований
Обладнання: презентація, роздатковий матеріал, , завдання на картках, Лего
Хід уроку
- Діти, сьогодні до нас прийшли на урок гості. Давайте з ними привітаємось. (Вітаються, повернувшись до присутніх).
Доброго ранку, травам росистим!
Доброго ранку, квітам барвистим!
Доброго ранку, сонечку ясному!
Людям усім і усьому прекрасному!
Вправа «Настрій»
- Поверніться, будь-ласка, один до одного і подаруйте посмішку.
У нашому класі стало ніби світліше від ваших щирих посмішок.
А зараз покажіть мені, який у вас настрій. (Діти обирають малюнок настрою).
- А тепер налаштовуємося на серйозний, працьовитий настрій. Для цього нам потрібно взяти на урок: , Увагу,Розум,Охайність, Кмітливість.
Задача 456
- Оберіть правильну відповідь до задачі а) 160, б)180, в)170
Математична розминка, проводиться методом «Блискавка»:
- Яку арифметичну дію виконуємо при знаходженні частки?
- Який знак треба поставити між числами при збільшенні числа у кілька разів?
- Якщо в задачі запитується скільки залишилося, яку дію виконуємо?
- Як знайти частину від числа?
- На яке число не можна ділити?
- Назвіть компоненти при множенні.
- Що дістанемо в добутку при множенні на 1?
- Що дістанемо в добутку при множенні на 0?
Каліграфічна хвилинка
Щоб цифри правильно писати,
Хвилинку каліграфії треба почати!
Цифри пишу рівнесенько,
Щоб було гарнесенько.
Написання цифри 7.
Цифра 7 у вважається магічною.
-А чому, може хто знає?
1. Тиждень складався з 7 днів.
2. Веселка має 7 кольорів.
3. Нотний стан має 7 нот.
4. Коли людина щаслива, вона говорить « на сьомому небі».
5. Із числом 7 тісно пов'язані всім відомі казки: «Вовк і семеро козенят»; «Білосніжка і сім гномів».
6. Число 7 збереглось у нашій мові у вигляді приказок і прислів'їв: «Семеро одного не чекають», «Сім раз відмір, один раз відріж», «У семи няньок дитина без ока»,
«Сім п'ятниць на тиждень» .
- Діти, ви довели, що число 7 було магічне.
Математичний диктант
1. Знайти добуток чисел 8 і 9;
2. знайти частку чисел 32 і 8;
3. 3 збільшити у 5 разів;
4. 20 зменшити у 4 рази;
5. 50 збільшити на 8;
6. знайти різницю чисел 50 і 2;
7. знайти суму чисел 60 і 6;
8. 40 зменшити на 8;
9. 8 поділити на 1
10. знайти третину від 21.
- Сьогодні на уроці ми з вами навчимося множити 10,100,1000;
повторимо таблицю множення. Будемо творчо працювати над задачами.
Робота над новим матеріалом
Пояснення способу обчислення
2х10=20 2х100=200 2х1000=2000 |
Отже, щоб помножити число на 10, потрібно дописати справа один нуль, на 100- два нулі, а на 1000 – три нулі.
Робота з підручником.
№462 (усно)
№460 (розташувати числа в порядку зростання і прочитати слово)
230812, 283012, 288013, 308212, 328082 -Голос
Робота над задачею № 464
- Про що розповідається в задачі?
- Запишіть коротку умову.
25кг-16л-?пл.по 2л.
75кг-?л-?пл.по 2л
1)75:25=3(р)-збільшилася маса апельсинів
2)16х3=48(л)-буде соку із 75кг
3)48:2=24(пл.)
Відповідь :знадобиться 24 пляшки
Вправа «Кольорова вежа» ( Використання Лего)
— Письмово обчисліть вирази. З відповідей побудуйте кольорову вежу.
синій |
блакитний |
зелений |
оранжевий |
жовтий |
червоний |
60 |
400 |
50 |
300 |
3000 |
20 |
Кольорова вежа:
300— оранжевий
3000 — жовтий
20 — червоний
60— синій
50 — зелений
400 — блакитний
Приклади:
3х1000=? 4х100=? 3х100=? 2х10=? 5х10=? 6х10=?
Веселі задачі
Нуль кругленький, - кожен знає,
Але хто з вас вiдповiсть
Скiльки буде, як нуль цей,
Ми помножимо на шiсть? (0 * 6 = 0)
Майстри роблять 10 возiв,
Гнуть залiзо, тешуть лiс,
Порахуйте, любi дiти,
Скiльки треба їм колic? (4 * 10 = 40)
Вугiлля я на воза взяв,
Кiлограмiв 100 поклав.
Їздив я чотири рази.
Привiз скiльки?
Хто з вас скаже? (100 * 4 = 400)
Гра "Мікрофон"
─ Чи сподобався вам урок?
─ Чим цікавим займалися на уроці?
─ Що більше всього запам’ятали?
─ Про що нове дізналися?
─ Як ви оцінюєте свою роботу на уроці?
(Використовуємо коло самооцінки)
задача № 456
завдання № 457.
Дякую всім за урок!