Урок математики на тему: "ЛІТР. СКЛАДАННЯ РІВНОСТЕЙ НА ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ З ПОДАНИХ ЧИСЕЛ"

Про матеріал
ознайомити учнів з одиницею вимірювання місткості — літром і практичним застосуванням цієї одиниці вимірювання; формувати навички обчислень у межах вивчених таблиць, уміння розв'язувати задачі вивчених видів; розвивати увагу, мислення; виховувати інтерес до математики.
Перегляд файлу

 ЛІТР. СКЛАДАННЯ РІВНОСТЕЙ НА ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ З ПОДАНИХ ЧИСЕЛ. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА ВИЗНАЧЕННЯ МІСТКОСТІ ПОСУДИН

Мета: ознайомити учнів з одиницею вимірювання місткості — літром і практичним застосуванням цієї одиниці вимірювання; формувати навички обчислень у межах вивчених таблиць, уміння розв'язувати задачі вивчених видів; розвивати увагу, мислення; виховувати інтерес до математики.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

ІІ. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Віршовані задачі

• Десять ялинок у лісі росли,

В школу на свято одну відвезли.

Скільки ялинок лишилося там?

Добре подумаєш, скажеш це сам. (10 - 1 = 9)

• На лугу пасуться гуси,

Їх пасе мала Маруся.

Сім гусей ще біля броду,

Троє вже пішли у воду.

Ми просимо дітей

Полічити всіх гусей. (7 + 3 = 10)

• Два півника на току,

Дві гусочки у садку,

Дві качечки на воді,

Дві курки в лободі.

Скільки всіх? (2 + 2 + 2 + 2 = 8)

• До сірої чаплі на урок

Прилетіло сім сорок.

А з них лише три сороки

Приготували уроки.

Скільки ледарів-сорок

Прилетіли на урок?

(7 - 3 = 4)

• Два грибочки білка швидко

Понесла в своє дупло.

А в дуплі в неї раніше

три грибочки вже було.

А тепер скажіть ви нам,

Скільки всіх грибочків там?

(2 + 3 = 5)

• Два снігурі та шість синиць,

Діти, скільки всього птиць? (2 + 6 = 8)

• У малої Галини

Є 5 ягід малини,

Три дала вона брату,

Що лишилось — порахувати. (5 - 3 = 2)

2. Розв'язування кругових прикладів

5 + 3 1 + 9 9 - 6 8 - 7

2 + 7 6 - 1 10 - 8 3 + 3

— Скільки прикладів на додавання розв’язали?

— Як називаються компоненти при додаванні?

ІІІ. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ. РОБОТА ЗА ПІДРУЧНИКОМ (с. 80)

— Кому з вас доводилося в магазині купувати молоко, сік?

— Як виглядає упаковка, в якій продаються ці рідини?

— А в якій упаковці продається квас, газована вода?

— Як ви вважаєте, чи однакова кількість рідини міститься в тетрапакеті та в пластиковій пляшці?

1 літр — одиниця вимірювання місткості.

Завдання 1

— Скільки літрів квасу в банці?

— Скільки літрів квасу в бочці?

— На скільки менше квасу вміщується у банці, ніж у бочці?

— Згадайте: щоб дізнатися, на скільки одне число більше або менше за інше, треба від більшого числа відняти менше.

Завдання 2

— Розгляньте числові будиночки. Які числа живуть у них?

— Складіть рівності на додавання і віднімання з чисел кожного будиночка. (2 + 8 = 10; 10 - 8 = 2; 10 - 2 = 8)

Завдання 3 Практична робота Проведення досліду 1

— Виміряйте, скільки склянок води міститься у літровій банці.

До дошки виходить учень і переливає воду з літрової банки в склянки.

— Скільки склянок для цього знадобиться? (5 склянок)

— Який можна зробити висновок?

Висновок: в одному літрі міститься 5 склянок рідини.

Проведення досліду 2

— Скільки літрів води містить каструля?

До дошки виходить учень і за допомогою літрової банки заповнює каструлю.

— Який висновок можна зробити?

Висновок: каструля містить 3 л (5 л) води.

— Отже, говорять, що вона вміщує 3 літри. Слово літр скорочено пишуть так: л.

Завдання 4

— Чи однакову кількість води налито в посудини? Чому?

— У якій посудині води найбільше? найменше?

Фізкультхвилинка

IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Складання і розв'язування задач на знаходження суми та на різницеве порівняння чисел

https://subject.com.ua/lesson/mathematics/1klas/1klas.files/image016.jpg

2. Гра «Ланцюжок»

Діти об’єднуються у дві команди.

https://subject.com.ua/lesson/mathematics/1klas/1klas.files/image017.jpg

V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

— З якою одиницею місткості ми сьогодні ознайомилися?

— Що вимірюють літрами?

 

docx
Додано
24 січня 2019
Переглядів
3311
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку