Урок математики в 1 класі.
Подорож чарівним лісом
Тема: Порівняння чисел. Задача на зменшення числа на кілька одиниць. Побудова відрізка заданої довжини.
Мета: повторити десятковий склад числа, вчити порівнювати одноцифрові з двоцифровими числами, двоцифрові з двоцифровими числами; розв’язувати задачі на зменшення числа на кілька одиниць; будувати відрізки заданої довжини;розвивати логічне мислення, математичне мовлення; виховувати інтерес до математики.
Обладнання:Незнайко, малюнок казкового лісу, білочки, зайців, ведмедя, лисиці, вовка, роздаткові картки,
Хід уроку
І.Організаційний момент
ІІ. Актуалізація опорних знань
Який все забуває і нічого не знає.
Хто це?
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
ІV. Усний рахунок
1. Розв`яжемо приклади не прості, а закодовані і дізнаємося, куди ми потрапили:
10 + 6 = 16 (Л)
10 + 9 = 19 (І)
10 + 4 = 14 (С)
І ми у Чарівному лісі..
2. Дивіться, у Білочки розсипалися горішки. Допоможемо їх позбирати: розташуйте горішки за номерами у порядку зростання.
15 1 2 17 20 13
18 11 14 16 19
Буркотливий, вайлуватий,
Ходить лісом дід кудлатий.
Одягнувся в кожушину,
Мед шукає й ожину,
Літом любить полювати,
А узимку — в лігві спати.
Як зачує він весну —
Прокидається від сну. (Ведмідь)
Джерело: https://dovidka.biz.ua/zagadki-pro-vedmedya/
-Щось не спить Ведмедик, ходить , бродить…
Давайте допоможемо Ведмедику. Він виконав завдання , але просить нас перевірити, чи правильно обчислив вирази? І він знову буде спати в своєму барлозі. (Записи на дошці)
10 + 7 = 17 10 + 10 = 19
10 + 3 = 15 10 + 8 = 16
Руханка.
Раз, два, три, чотири,
Разом в лісі ми ходили.
Там пташок ми зустрічали –
Разом з ними політали.
І з зайчиками пострибали,
І від вовка повтікали.
Наші ручки - раз, два,три.
Наші ніжки - раз, два, три.
На носок, на каблучок-
Раз, два, три.
На носок, на каблучок-
Раз, два, три.
Руку вліво, руку вправо
Затанцюєм гопачок.
Раз при сіли, два присіли
І за парти тихо сіли.
V. Робота над новим матеріалом
- Ми подорожуємо Чарівним лісом, а на зустріч нам…
Пара довгих вушок,
Сіренький кожушок,
Швидкий побігайчик,
А зветься він … (зайчик)
Джерело: https://dovidka.biz.ua/zagadki-pro-zaychika/
15 5
___________________________________
⁞________________________________ ⁞
⁞_____________________ ⁞ ⁞
⁞__________________ ⁞ ⁞ ⁞
⁞ ⁞ ⁞ ⁞ ⁞
⁞ ⁞ ⁞ ⁞ ⁞
⁞ ⁞ ⁞ ⁞ ⁞
– Молодці! Ви впоралися із цим завданням.
А тут і Вовчик,
яке ж у нього завдання?
Задача.
5 – 2
Молодці! А ще Вовчик просить замінити слово «менше» на слово «більше».
VІІ. Підсумок уроку. Рефлексія.