Урок математики на тему "назві і запис трицифрових чисел" за технологією діяльнісного методу.
Урок математики
Урок № 23
Тип уроку: ВНЗ
Тема: Назва і запис трицифрових чисел
Мета: Сформувати вміння читати і записувати трицифрові числа
(і співвідносні одиниці довжини), виражати їх в різних одиницях
рахунку (виміру);тренувати вміння аналізувати і розв’язувати складені
задачі на знаходження цілого; розвивати увагу, логічне мислення;
виховувати працьовитість, наполегливість, охайність при оформленні
роботи.
Хід уроку
I. Мотивація учбової діяльності.
Сьогодні гостею нашого уроку буде Дюймовочка. Вона багато подорожувала і зустрічала на своєму шляху випробування. Але вона завжди залишалася доброю, хороброю. Дюймовочка врятувала ластівку від загибелі холодної зими.
II. Усний рахунок.
Числа: 300, 400, 700, 600, 500, 100, 900.
900 – 500 – 300 =
800 – 400 – 200 =
700 – 300 – 100 =
500 -300 + 600 – 700 + 300 + 200 + 100 - 300 = 400
III. Актуалізація знань і фіксація утруднення в пробній навчальній дії.
1 дюйм = 2,54 см (рівно);
В 1324 році король Англії Едвард 2 з метою зробити дюйм більш точною одиницею вимірювання, встановив «законний дюйм» і прирівняв його до довжини трьох ячмінних зерняток, приставлених одне до одного своїми кінчиками.
1)Листочки із завданнями.
3 дм = …. См
2 дм 7 см = ….см
8с. = … од.
50 дес. = … од.
--------------------------
2од.3с.5 дес. = …од.
2) Завдання для пробної дії.
- Відігніть нижню частину листка і виразіть записане число в одиницях. А що в цьому завданні нового, вияснимо пізніше.
- Назвіть результати. (записати на дошку)
- Що ви бачите? (Виконали завдання по різному)
- Скільки розрядів повинно бути у записі останнього числа?(три).
- У вас у всіх так і вийшло.
IV. Побудова проекту виходу із утруднення.
Вивісити еталон с., дес.,од.
V. Реалізація побудованого проекта.
- Повернемось до останнього завдання. Прочитайте дане число. (2од.3с.5дес.)
- Подивіться на еталон і скажіть, яка хитрість була в завданні?(Порушена послідовність: спочатку сотні, потім десятки, а потім одиниці)
- Давайте зобразимо число 352 графічно.
- А тепер виразимо у сотнях і одиницях, одиницях.
- Молодці! А тепер порадуйте нашу гостю і виразіть це число в різних одиницях виміру.
(3м5дм2см = зм52см= 35дм2см = 352см
А тепер давайте ми потренуємось виконувати подібні завдання.
VI. Первинне закріплення.
Робота на листочках з коментуванням.
VII. Самостійна робота з перевіркою за еталоном. (на листочках)
VIII. Розминка Гра «Жабка»
IX. Включення в систему знань і повторення.
Ви пам’ятаєте, що кріт, за якого збиралася заміж Дюймовочка був дуже жадібним і люби рахувати свої зернятка.
Задача
Кріт рахував свої зернята 3 дні підряд. I дня він рахував 6 годин, II дня – на 2 години довше, ніж I, а на III день стільки часу, скільки I і II дня разом. Скільки всього годин Кріт рахував свої зернята у ці з дні?
1)6+2 =8 (год)
2) 8 + 6 = 14 (год)
3) 6 +8 +14=28(год)
Рівняння
Х + 400 = 600 х – 300 = 400
X. Рефлексія.
- Якою була тема нашого уроку?
- Як читають трицифрові числа?
Що означає кожна цифра у записі трицифрового числа? (Сотні, десятки, одиниці)