Систематизувати навички додавання та віднімання трицифрових чисел; тренувати уміння складати програму дій у виразах з дужками, уміння читати прості блок – схеми заданих алгоритмів, удосконалювати уміння аналізувати і розв'язувати задачі; розвивати розумову активність, пам'ять, працьовитість, увагу, загально навчальні навички; виховувати працьовитість,кмітливість, самостійність, почуття відповідальності, уміння працювати в колективі, розуміння важливості математичних знань.
Урок математики у 2класі
Тема. Порядок дій у виразах. Алгоритм.
Мета: систематизувати навички додавання та віднімання трицифрових чисел; тренувати уміння складати програму дій у виразах з дужками, уміння читати прості блок – схеми заданих алгоритмів, удосконалювати уміння аналізувати і розв’язувати задачі; розвивати розумову активність, пам'ять, працьовитість, увагу, загально навчальні навички; виховувати працьовитість,кмітливість, самостійність, почуття відповідальності, уміння працювати в колективі, розуміння важливості математичних знань.
Тип уроку: урок рефлексії.
Хід уроку
І.Мотивація до навчальної діяльності.
Закінчилася перерва,
Продзвенів чаклун – дзвінок,
А тепер усі швиденько
Налаштуймось на урок!
Всі за парти діти сіли,
Тихо зошити відкрили,
Ручки правильно взяли
І писати почали.
10 грудня
Класна робота
Починається урок математичний.
Він сьогодні і цікавий, і незвичний.
- Сьогодні ми з вами побуваємо в уявному банку, математичному. Можливо після нашого уроку хтось із вас захоче обрати професію банкіра, касира, оператора або контролера. Тому будьте уважні! Що потрібно знати і вміти працюючи в цьому закладі? ( Додавати і віднімати, обчислювати вирази, вміти користуватися алгоритмом, розв’язувати задачі)
- Отже, сьогодні ми потренуємось у складанні програми дій у виразах з дужками, у читанні найпростіших блок – схем, у розв’язуванні задач та рівнянь. Працює бонусна система, за кожну правильну відповідь 1 бал.
ІІ. Актуалізація знань і фіксація утруднення в індивідуальній діяльності.
1. Виконання обернених операцій
Кожен банкір уміє працювати з комп’ютером.
+ 25 - 8 - 12 + 36
- Які дії треба виконати, щоб дізнатися, яке число було введено в комп’ютер?
( обернені)
- Назвіть дію, обернену дії додавання.
- Назвіть дію, обернену дії віднімання.
- Обчислюємо ланцюжком
- Отже, було введено число 5.
- Складіть вирази, значенням яких дорівнює 5
- Молодці! Це були прості вирази, але вирази бувають складні, з дужками.
- Давайте пригадаємо порядок виконання дій у виразах ( Завжди спочатку виконують дії в дужках, а потім інші по порядку. Якщо у виразах немає дужок, то дії треба виконувати по порядку зліва направо.)
- Складіть програму дій:
1 3 2 2 1
(78 + 12) - (21 - 9) а - (b + c)
(1-дія знаходимо суму чисел 78 і 12; 1-діяз находимо суму букв b і c ;
2-дія знаходимо різницю чисел 21 і9 ; 2-дія від а віднімаємо результат 1дії .
3-дія від результату 1дії віднімаємо результат 2дії.
2. Самостійна робота №1
Банк відкривається. Щоб стати клієнтом банку, потрібно отримати картку. Оберіть собі будь – яку і спробуйте свої сили.
Червона картка – найскладніше завдання.
Синя картка – складне завдання.
Зелена картка – звичайне завдання.
Червона Синя Зелена
4 1 5 2 3 1 3 2 4 2 1 3
a - (b –c ) + (d – s + n) (a + b) – (c + d) + m a + ( b – c) + d
2 1 2 1 1 2
900 – ( 357 + 278) 800 – ( 589 + 1) (300 + 250) – 50
* Додаткове завдання
Розшифруй слово
Ц |
80 - 52 |
28 |
|
Л |
50 - 17 |
33 |
Д |
32 + 19 |
51 |
Е |
18+24 |
42 |
|
Ь |
90 - 63 |
27 |
М |
83+17 |
100 |
|
О |
63 - 45 |
18 |
||||
100 |
18 |
33 |
18 |
51 |
42 |
28 |
27 |
М |
О |
Л |
О |
Д |
Е |
Ц |
Ь |
Перевірка за еталоном.
- Підніміть руку ті, у кого немає помилок.
- Підніміть руку ті, у кого є помилки?
- Яким правилом треба користуватися у складанні порядку дій? (Завжди спочатку виконують дії в дужках, а потім інші по порядку. Якщо у виразах немає дужок, то дії треба виконувати по порядку зліва направо.)
3. Гра «Обчислювальні машини»
– Ми стали клієнтами банку. Спробуємо скористатися банкоматом. Для цього я пропоную об’єднатися в групи зарядами і виконати алгоритм дій обчислювальної машини. Групи назвемо касами.
- Кожна група отримує число, яке є кодом картки. Це число треба ввести в банкомат і виконати дії. ( 0, 20, 2 )
(Перевірка.
Клієнт першої каси називає отриману відповідь.
Другої і каси перевіряють так само.)
На дошці числа – відповіді 7, 1, 9
4.Каліграфічна хвилинка
- Запишіть усі трицифрові числа, які можна утворити із цифр 1, 9, 7. Цифри в числах не повторюються. Пишіть правильно, каліграфічно, охайно.
197,971, 917,179,719,791
- Запишіть у порядку зростання
179, 197, 791, 719, 917, 971
- Назвіть найменше число. (179)
- Назвіть найбільше число. ( 971)
Дайте характеристику найбільшого числа 971. ( натуральне, трицифрове, сума розрядних доданків 900 + 70 + 1, сусіди 970 та 972, сума цифр 17 )
Хвилинка відпочинку.
Працівники банку працюють за розпорядком. За розкладом у нас зараз виробнича перерва .
Ми і вчились, і трудились,
І, напевно, вже втомились,
Тож давайте для розрядки
Зробим кілька вправ зарядки.
Раз! – підняли руки вгору.
Два! – нагнулися додолу.
Три! – повернулись вправо, вліво.
На «чотири»! – враз присіли.
Похитали головою,
Ще й притупнули ногою.
Пальчиками повертіли
І за парти тихо сіли.
ІІІ. Локалізація з ускладненням.
Самостійна робота №2 (Самостійна робота № 19 стор. 43)
Працівники банку, отримавши завдання, виконують їх у певному порядку.
1.Підкресли записи, що є виразами:
9 + а 90 - 75+4 70=70
45 – 11 36 + 9 > 40 с - d
2. Склади програму дій
(a – b) – (c + d)
m – (n + p – k)
(a + b) – c – (d – n)
3.Розстав дужки у виразі за заданою програмою дій:
4.Знайди значення виразу:
900 – (463 + 189) =
5.Постав, де потрібно, дужки так, щоб вийшла правильна рівність
9 + 6 – 8 = 7 18 + 30 – 11 – 6 = 43
60 – 8 – 4 = 56 70 – 8 + 7 – 37 = 18
Взаємоперевірка. Робота в парах .
- Обміняйтеся зошитами. Перевіряємо за зразком.
Зразок
1.Підкресли записи, що є виразами:
9 + а 90 - 75+4 70=70
45 – 11 36 + 9 > 40 с - d
2. Склади програму дій:
1 2 3
(a – b) – (c + d)
3 1 2
m – (n + p – k)
1 3 4 5
(a + b) – c – (d – n)
3.Розстав дужки у виразі за заданою програмою дій:
2 3 1 2 1 3
4.Знайди значення виразу:
2 1
900 – (463 + 189) = 248
189 652
5.Постав, де потрібно, дужки так, щоб вийшла правильна рівність
(9 + 6) – 8 = 7 (18 + 30) – (11 – 6) = 43
60 – (8 – 4) = 56 70 – (8 + 7) – 37 = 18
- Яким правилом користувалися, виконуючи завдання. ( Завжди спочатку виконуємо дії в дужках, а потім інші в порядку запису)
ІV. Включення в систему знань і повторення.
- Працівники банку ведуть облік людей, які користуються його послугами . Цих людей називають клієнтами банку.
- Отже розв’яжемо задачу.
До банку першого дня звернулося 350 клієнтів, а другого дня – на 54 клієнти більше. Скільки всього клієнтів звернулося до банку?
- Про що йдеться в умові задачі? ( Про клієнтів)
- Скільки клієнтів звернулося до банку першого дня? (До банку першого дня звернулося 350 клієнтів)
- Скільки клієнтів звернулося до банку другого дня? ( невідомо, але сказано, що другого дня – на 54 клієнти більше. )
- Яке питання у задачі? (Скільки всього клієнтів звернулося до банку?)
- Чи можемо ми дати відповідь відразу? (Ні)
- Яка схема підходить до нашої задачі ?(2)
- Що позначає менший відрізок?
- Що позначає більший відрізок?
- Що позначає число 54? (різницю)
- Що позначає фігурна дужка? (ціле)
- Що треба зробити, щоб знайти ціле ? (частинки додати)
- Чи можемо ми відразу знайти ціле? (Ні, невідома більша частинка)
- Як знайти другу частинку? ( До меншої частинки додати різницю)
- Хто бажає записати розв’язок задачі біля дошки?
1) 350 + 54 = 404(кл.) – звернулося до банку ІІ дня;
2) 350 +404 = 754(кл.)
Відповідь: 754 клієнти звернулося до банку.
Ведучи облік своїх справ працівники часто зустрічаються з невідомим
Робота у посібнику стор. 25 № 7
- Виконуємо рядами. Запрошую по одному представнику від кожного ряду.
х – 17 = 63 24 + х = 84 90 – х = 21
х = 63 + 17 х = 84 – 24 х = 90 – 21
х = 80 х= 60 х= 69
80 – 17 = 63 24 + 60 = 84 90 – 69 = 21
- Ви згодні з розв’язком?
V. Рефлексія діяльності.
- Чи сподобалося вам працювати в банку?
- Чи всі завдання були легкими?
- Який предмет необхідно знати працюючи в банку?
- Що потрібно людині для того, щоб працювати банкіром?
- Мені сьогодні було комфортно з вами працювати. Підрахуємо бонуси.
- Встаньте ті у кого 7 бонусів оцінка 7, 8-8,9-9,10-10,11-11,12-12.
- На згадку про наш урок ви отримуєте банківську картку. На ваші рахунки перераховано всі бонуси, які ви отримали за урок.
- Дякую за співпрацю.