Урок математики НУШ 2 клас

Про матеріал
Конспект уроку математики 2 клас . Тема: Вправи на закріплення вивчених таблиць множення і ділення. Розв'язування задач
Перегляд файлу

Тема: Вправи на закріплення вивчених таблиць множення і ділення. Розв'язування задач

Мета: закріплювати знання вивчених таблиць множення і ділення; формувати вміння розв'язувати задачі; удосконалювати обчислювальні навички; поглибити знання про українську національну страву - вареники, розвивати логічне мислення, математичне мовлення, виховувати любов до математики, почуття відповідальності, взаємодопомоги, дисциплінованість, повагу народних традицій.

Обладнання: картки ,завдання лєго, презентація до уроку

Тип уроку : урок – народознавчий екскурс

Хід уроку

І. Організаційний момент

Тільки в хаті українській

Покуштуєш диво з див:

Ось півмісяці у мисці,

А над ними в'ється дим,

Бо гарячі - масло тане...

Чи ж ви знаєте, що це?

Це - вареники в сметані,

Найсмачніші над усе!

Діти! Сьогодні на уроці ми не тільки вдосконалимо навички множення та ділення, а й ближче познайомимося з національною легендарною стравою українців – варениками. А в кінці уроку, якщо кожен з вас добре попрацює, очікуйте сюрприз!

Зараз на порі Масляна. Це час, коли наші предки прощалися із зимою і зустрічали весну, як пору оновлення і відродження всього живого. Люди пекли млинці й варили вареники, щедро поливаючи їх маслом в надії на добрі врожаї.

Отож розпочинаємо урок! Сьогодні ми маємо багато цікавих завдань. І за кожне виконане ми будемо класти один вареник до макітри. Ось і поглянемо, скільки смакоти ми назбираємо до завершення уроку!

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

1. Ребус

Запишіть числа в порядку зростання (слайд 4)

21 6  15  12  24  9   18

и   в   е     р   к   а    н

- Погляньте на числа. Де раніше ми їх зустрічали?

(результат множення числа 3)

- Якого числа не вистачає? (27)

- А які числа треба перемножити, щоб отримати це число? ( 3 * 9 )

- Прочитайте, яке слово ви утворили? ( вареник) (Слайд 3)

Вареник стрибає в макітру

2. День народження вареника ( Слайд 6)

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку

Сьогодні у нас незвичайний урок. Адже ми будемо не тільки закріплювати знання вивчених таблиць множення і ділення, виконуватимемо математичні завдання, а й дізнаємося більше про український вареник.

ІV. Закріплення знань, умінь і навичок

3.Математичний диктант: впр 688 (слайд 7)

Різницю чисел 80 і 71 збільш у 2

Різницю чисел 12 і 7 збільш у 3

Суму чисел 15 і 9 зменш у 3

Різницю  чисел 53  і 35 зменш у 2

(Взаємоперевірка. Вареник стрибає у макітру)

Слайд «Родичі вареника»

4.Робота з картками лєго.

Вареник до макітри

5.  Розв'язування ребусу. (Слайд 11)

Вареник стрибає в макітру

Вареники в українській культурі ( слайд 10)

6.Розв’язування задач (Слайд 14)

1.Кухар зліпив 14 вареників. Причому з сиром і з капустою порівну. Скільки вареників з кожною з начинок зліпив кухар?

14 : 2 = 7 (вар.)

Відповідь: по 7 вареників

2. Іванко з’їв кілька вареників за 21 хв, а Данилко – у 7 разів швидше. Скільки хвилин смакував вареники Данилко?

21: 7 = 3 (хв)

Відповідь: 3 хвилин

Вареник стрибає у макітру

От такі то пироги.

7. Розв’язування прикладів на варениках (письмово). (Слайд 17)

2 *7-8 =

30-21:3=

3*8+4 =

15+2*4=

2*6-7 =

42-14:2=

Вареник у макітру

Фізкультхвилинка

Ми вареники робили, ох робили!

Борошно крізь сито ми трусили, ох трусили!

Потім тісто ручками місили, ох місили!

І качалкою качали що є сили!

Потім ми вареники ліпили, викладали,

І в окріп по одному закидали!

Діставали смакоту, маслом поливали,

І з великим апетитом потім споживали!

 

Еники беники. Вареники як мантра. Слайд 14

8.Самостійна робота. (Слайд 20)

Завдання.

Вага вареників: з сиром -11г

З картоплею - 16 г

З вишнями -8г

Яка вага вареників з сиром і картоплею? (27г)

Яка вага вареників з картоплею і вишнями? (24 г)

На скільки більша вага вареника з картоплею, ніж вареника з вишнями? (на 8 г).

(Задачу розв’язують самостійно).

Вареник у макітру

V. Підсумок уроку

- Молодці! Ми гарно попрацювали. Але, щоб отримати ще один вареник до макітри, вам потрібно дати відповідь на запитання. (Слайд 22)

- Як називаються числа при множенні?

- Як називаються числа при додаванні?

- Як називаються числа при діленні?

- Як знайти невідомий множник?

- Як знайти невідомий дільник?

Чудово. А тепер пропоную всім разом заспівати пісню про вареники і дізнатися ще дещо цікаве про цю страву. (Слайд 23)

Український талісман,

Віковічний наш талан,

Вареник - символ сили і достатку,

Вареник буде - буде все в порядку!

Хай картопелька росте

Хай багатство нам дає,

Щоб жити, як вареники в сметані

Щоб не знати горя і печалі!

П-В

Ой, ой, ой, вареники в сметані

Ой, ой, ой, гарячі та духмяні!

Ой, закуски кращої немає,

Гей, наливай сметани аж до краю!

Ой, ой, ой, вареники із сиром!

Ой, ой, ой, щоб ми жили із миром!

Ой, із вами наш народ гуляє!

Ой, душа співає!

Ну що, діти, ми з вами гарно попрацювали, повну макітру вареників назбирали! Тож тепер можемо їх з’їсти! Промовляємо разом чарівні слова: Еники, Беники, їли вареники! І ось магія – наші вареника стали справжніми! Тож приємного всім смаку!

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 2 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
6 березня 2023
Переглядів
356
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку