Тема. Обчислення значень виразів. Задачі пов´язані з купівлею товару.
Мета: вдосконалювати в учнів вміння знаходити значення виразів, формувати вміння розв’язувати задачі, пов’язані з купівлею товару; розвивати обчислювальні навички,спираючись на знання складу чисел, розвивати мислення, швидкість думки, пам'ять, увагу; розширити знання про фінансові установи; виховувати почуття задоволення від уміння переборювати труднощі.
Обладнання : зошит-посібник О.Істер «Математика» 1 клас, мультимедійний проектор, дидактичний матеріал.
Хід заняття:
І.Організація класу.
Всі сідайте тихо, діти,
Домовляймось не шуміти,
На уроці не дрімати,
А старанно працювати.
ІІ. Актуалізація опорних знань
1. Гра «Бліц-опитування»
(на питання відповідати одним словом)
2. Гра «Засели будиночок»
ІІІ.Мотивація діяльності учнів.
1. Відгадування загадки
Де стоять рядами каси,
Біля них народу маса.
Де застигли манекени,
Як артисти у центрі сцени.
Де красиво цифри у ряд
Чітко групою стоять?
(В магазині)
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
Сьогодні ми з вами відпрацьовуватимемо наші вміння обчислювати значення виразів та вивчимо задачі пов’язані з купівлею товару.
ІV. Робота над темою уроку.
1. Каліграфічна хвилинка
Відкрийте ваші друковані зошити на ст.. 2, завдання 1.
- Прочитайте числа 6, 2, 4, 7, 1, 8, 9, 3, 5. Випишіть від найбільшого до найменшого в порядку спадання.
2. Робота в парах
Завдання 2.
Доданок |
7 |
2 |
5 |
4 |
3 |
Доданок |
1 |
4 |
3 |
6 |
2 |
Сума |
|
|
|
|
|
Зменшуване |
9 |
7 |
5 |
3 |
8 |
Від’ємник |
4 |
2 |
1 |
1 |
5 |
Різниця |
|
|
|
|
|
3. Самостійна робота
Завдання 3. (розв’язування виразів з іменованими числами)
3л + 4л = 9л – 2 л = 10 л – 5 л + 1 л =
Фізкультхвилинка
4. Розв’язання задачі.
Завдання 5
Розглянь малюнок та дай відповіді на запитання.
5 грн
2 грн
6. Творче завдання «Розшифруй слово»
Завдання 4 ст. 2
Встав букви і прочитай назву одного із символів нашої держави.
А 4+1+2= П 7 +2 – 3 =
Р 10 – 3 + 1 = О 9 – 2 – 3 =
6 |
8 |
7 |
6 |
4 |
8 |
|
|
|
|
|
|
Намалюй цей державний символ.
7. Робота з геометричним матеріалом
Гра « Чарівні LEGO- перетворення»
Викладіть з цеглинок конструктора прямокутник. Потім перетворіть прямокутник на квадрат. Чим квадрат відрізняється від прямокутника?На що схожі ці фігури в навколишньому світі? Скільки цеглинок потрібно ,щоб утворити прямокутник? Щоб утворити квадрат?
V. Підсумок уроку
Рефлексія