Міністерство освіти України
Бучанська гімназія №2
Знайомимось з арифметичною дією множення.
Виконала:
Вчитель початкових класів
Верешко Майя Миколаївна
Буча 2023
Тема. Знайомимось з арифметичною дією множення.
Мета. Формувати поняття арифметичної дії множення; актуалізувати вміння знаходити суму однакових доданків; ознайомити з арифметичною дією множення; вчити змінювати суму однакових доданків множення, і, навпаки, множення-додаванням.
Хід уроку.
Сьогодні ми з вами познайомимось з новою арифметичною дією. Тому потрібно бути, як завжди уважними. Ви маєте навчитися вчити змінювати суму однакових доданків множення, і, навпаки, множення-додаванням.
Щоб урок пройшов немарно,
Треба сісти рівно, гарно.
Дарма часу не втрачати,
Думати відповідати.
У кожного з вас на парті палички різного кольору. Спочатку викладіть з них чотири трикутника червоного кольору, нижче чотири трикутника зеленого кольору, ще нижче-синього кольору.
-Скільки всього трикутнтків у вас вийшло?
Запис на дошці
4+4+4=12 тобто, ми беремо число 4 по три рази, одержуємо 12.
5. Актуалізація вміння розвязувати задачу на суму однакових доданків.
-Подивіться на запис, який на дошці і складіть за ним задачу.
У цій задачі нам потрібно знати суму трьох однакових доданків.
По 5 шт. ми взяли три рази.
Розв’язання
5+5+5=15 (шт.)
-Відкриємо свої зошити , запишемо число, класна робота.
- Запишіть каліграфічно рядок числа в якому 7 десятків і сім одиниць.
6. Формування нових знань.
-Давайте пригадаємо, які арифметичні дії ми знаємо.
-Кожна ця дія має свій знак для запису.
-Додавання «+»
-Відніманяя «-»
*Ознайомлення з арифметичною дією множення.
-На дошці записані суми чисел.
10+10+10+10+10
-Діти, погляньте, чим незвичний цей вираз?
-Так, тут усі доданки однакові.
Отже, у математиці додавання однакових доданків називають множенням.
Множення- це нова арифметична дія, з якою ми сьогодні ознайомимось.
-У мене в руках такі вишеньки. Я їх прикріплю на дошку.
-Скільки вишеньок на одній гілочці?
-Скільки таких гілочок?
-Отже, по три вишеньки ми взяли 3 рази.
3+3+3=9
-Арифметична дія множення, теж має свій знак.
-Це «۰»
-Отже, записуємо так, 3*3=9
-Давайте повторимо. Суму однакових доданків можна замінити іншою арифметичною дією-множенням.
Первинне закріплення знань.
5+5+5+5+5+5+5=5*7=35
-Отже, 5 ми взяли 7 разів.
-Якщо ми візьмемо 5*7 ?
- Як замінити це додаванням?
15*3=15+15+15
25*4=25+25+25+25
Формування вмінь і навичок.
-Розв’яжемо задачу.
-Бабуся дала онукові купюру у 20 гривень чотири рази. Скільки грошей у хлопчика?
-Тобто дала по 20 4 рази.
-20+20+20+20=80
-Як запишемо це дією множення?
20*4=80
Відповідь-
Формування обчислювальних навичок.
-Тепер давайте спробуємо самостійно у зошитах обчислити такі вирази, в подальшому з коментуванням.
5*5=5+5+5+5+5=25
8*2=8+8=16
19*3=19+19+19=57
35*3=35+35+35=105
Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.
З якою новою арифметичною дією ми познайомились на уроці?
-Якою арифметичною дією можна замінити додавання однакових доданків?
-Яким знаком позначається дія множення?
-У кожного з вас на парті є картка-смайлик.
-Підійміть смаййлик зеленого кольору, якщо ви все зрозуміли.
-Смайлик жовтого кольору, якщо зрозуміли частково.
-Смайлик червоного кольору-не зрозумів теми множення, взагалі.