Урок-подорож "Розв’язування вправ і задач на засвоєння вивчених таблиць множення і ділення. Обчислення периметра прямокутника "

Про матеріал
Конспект уроку математики у 2 класі за підручником Н. Листопад для використання вчителями початкових класів
Перегляд файлу

 

 

 

 

 

 

 

 

Урок-подорож

з математики у 2 класі

 

Розв’язування вправ і задач на засвоєння вивчених таблиць множення і ділення. Обчислення периметра прямокутника

 

 

 

 

 

 

 

Підготувала

вчитель початкових класів

Берестівського ліцею

Рикун Олена Максимівна

 

 

 

 

 

 

 

Тема:  Розв’язування вправ і задач на засвоєння вивчених таблиць множення і ділення. Обчислення периметра прямокутника (№ 871-880).

Мета. Актуалізувати знання учнями таблиць множення і ділення, вміння застосовувати при обчисленнях переставний закон множення, вміння порівнювати числа; вдосконалювати вміння розв’язування задач; розвивати логічне мислення, пам'ять, творчу активність учнів; виховувати охайність, старанність в процесі виконання самостійних завдань, інтерес та творчі здібності. 

Очікуванні результати. Відтворює послідовність чисел у межах сотні; володіє навичками додавання і віднімання чисел у межах 100; розуміє сутність дій множення і ділення; застосовує в обчисленнях знання вивчених  таблиць множення і ділення; встановлює відношення рівності й нерівності між числами й числовими виразами; розпізнає і класифікує геометричні фігури за істотними ознаками; обчислює   периметр многокутника; розв’язує прості і складені сюжетні задачі; обирає числові дані, необхідні і достатні для відповіді на запитання;  планує розв’язування; співпрацює в парах, групах для досягнення спільних цілей.

Обладнання:  мультимедійна презентація, роздаткові картки, карта подорожі, підручник «Математика» Н. Листопад.

Тип уроку:  урок-подорож.

ХІД УРОКУ

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

1. Привітання

Раз – берізка,

Два – гайочок,

Три – березовий листочок,

А чотири – рідний клас,

П’ять – добром вітає нас.

Шість – це вчителька рідненька,

Мила, люба, наче ненька.

Сім – це діточки усі,

Вісім – мами, татусі.

Дев’ять – рідна наша школа.

Десять – ми у дріжнім колі.

 

Вітаю вас, мої любі

У світлій затишній оселі.

Нехай урок наш для вас буде,

Як пісня – дзвінкий та веселий.

 

Девіз  уроку:              Слайд 3

Видумуй, пробуй, твори!

Розум, фантазію прояви!

Активним і уважним будь

І про кмітливість не забудь!

 

2. Очікування від уроку

- Що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку?

 

ІІ. ПОСТАНОВКА ЗАВДАНЬ УРОКУ.

  •                   Графический диктант "Кораблик" | 3 класс математика ...Сьогодні ми з вами вирушаємо у подорож безмежними математичними просторами. На шляху ми зустрінемо багато пригод і випробувань,  повторимо вивчені таблиці множення і ділення. Рухатись ми будемо на кораблі (який побудуємо самі) та згідно з картою   Слайд 4

 

Графічний диктант       Слайд 5

 

ІІІ. ХВИЛИНКА КАЛІГРАФІЇ.           Слайд 6

-  Всі моряки ведуть бортовий журнал.  А нашим бортовим журналом будуть наші зошити. Тож запишіть у  них дату нашої подорожі.

- Скільки чоловік складає наш екіпаж? (17)

- Що ви можете розповісти про це число? (Двоцифрове, непарне, сусіди – 16, 18,  містить 1дес. 7од.)

-  Запишіть каліграфічно рядочок числа 17.

 

IV. УСНІ ОБЧИСЛЕННЯ.

1. Перевірка готовності до подорожі. Гра «Морський бій»             Слайд 7

- Щоб наша подорож пройшла успішно ми повинні взяти із собою свої знання.

- Давайте перевіримо як же ви підготувалися до подорожі.

 

А

В

С

Д

1

25

9

32

12

2

18

11

7

4

3

20

6

5

45

4

1

22

67

31

 

2В збільшити на 4 (15)                      1С поділити на 4 (8)

4Д зменшити на 11 (20)                     3А збільшити на 20 (40)

2С збільшити утричі ((21)                2Д збільшити у 4 рази (16)

1А зменшити на 4 (21)                      3Д зменшити на 23 (22)

1Д зменшити у 2 рази (6)                  2А зменшити утричі (6)

 

V. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ.

1. Вправа «Математична скринька»           Слайд 8

- Дивіться! Пірати загубили якусь скриньку. А там монети.

- Знайдіть числа, які сховались під монетами?

Пластикова Піратська Скринька Зі Скарбами Золота Монета Дорогоцінний Камінь  Організатор Зберігання Скриня Коробка Скриня Зі Скарбами Подарунки Для  Малюка День Народження Прикраси Іграшки | Іграшкові гроші та банківські  іграшки | Індіго

           Рейтинг найдорожчих монет України  + 13 = 78;                          100 – Рейтинг найдорожчих монет України = 80;

           Рейтинг найдорожчих монет України – 13 = 22;                            3 = 27;

           Рейтинг найдорожчих монет України  : 3 = 9;

 

- Пригадайте, як називаються числа при додаванні, відніманні, множенні та діленні.

Іграшка. Дидакт. гра. Терези навчальні2. Гра «Терези»           Слайд 9

- Морякам потрібно щось їсти у дорозі, тому кухар просить вашої допомоги. Йому треба зважити усі продукти, а він не вміє користуватися терезами. Допоможемо?  (Завдання №873)

 

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

  •                   Ми потрапили на острів Відпочинку.         Слайд 10

https://www.youtube.com/watch?v=jHiytzJD0tE&ab_channel=ArtemYurchenko

 

VІ. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ УМІНЬ ТА НАВИЧОК

  1.               Острів Прикладів      Слайд 11

Жителі острову Прикладів залишили для нас послання. Але хвилі змили частину записів. Давайте спробуємо відновити їх

  1.               Мис Задачний        Слайд 12
  •                   Наша подорож триває. Ми підійшли до мису Задачного. Давайте розв’яжемо задачі, які не змогли розв’язати його мешканці.

Задача №875

 

 

 

 

28 : 7 = 4 (р.)

Відповідь: у 4 рази син молодший, ніж мама.

 

Задача №876           Слайд 13

 

 

 

 

    

 

     1) 6 ∙ 3 = 18 (р.)

     2) 18 – 6 = 12 (р.)

Відповідь: сестра старша за Максима на 12 років.

 

Задача №877           Слайд 14

 

 

 

 

  1. 56 : 7 = 8 (р.)
  2. 56 – 8 = 48 (р.)

     Відповідь: на 48 років дідусь старший за онука.

 

3. Порт  Іменованих чисел.           Слайд 15

- Ми пропливаємо з вами повз  порт Іменованих чисел. Тож виконаємо завдання №874.

 

4. Бухта Геометрична          Слайд 16

- Житель цієї бухти хоче, щоб ви назвали з яких геометричних фігур складається його тіло та просить виконати завдання №878.

 

 

 

5. Жителі моря            Слайд 17

  •                   Наша подорож підходить до кінця. Щоб гарно пришвартувати корабель в порту Школа, виконайте наступне завдання та дізнайтесь, які тварини живуть на морському дні.

  •                   На цьому кораблі зібралися справжні мореплавці.

 

VІІ. ПІДСУМОК УРОКУ             Слайд 18

Збіг наш урок, як коротка мить.

Дуже швидко час біжить.

Ще попереду у нас багато кроків

І цікавих, і важких уроків.

Завдання покличуть у майбутнє,

Найскладніше ж завдання — життя.

Так намагайтесь вправно все вивча­ти.

Пам'ятайте: учня скарб — знання!

  1.               Вправа «Назви одним словом»
  •                   Назвати одним словом, яким був урок.
  1.               Вправа «Оберіть одну чи більше цеглинок»

                           

 

VІІІ.  ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ              Слайд 19

Виконати завдання на ст. 142  №№ 879, 880

 

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 2 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
23 березня 2023
Переглядів
799
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку