Тема : Повторення та закріплення вивченого
Мета : повторити одиниці виміру часу, закріпити вміння розв’язувати вирази на 1 та 2 дії, читати їх трьома способами, збільшувати або зменшувати числа на кілька одиниць, порівнювати числа та предмети, повторити розв’язування задач.
Розвивати логічне мислення, увагу, рахівні навички, виділяти основне,працювати колективно та в парах.
Виховувати повагу один до одного, шанувати народні традиції, святкувати визначні дати та народні свята.
Очікувані результати :
учень рахує та порівнює кількість предметів;
в своїх відповідях оперує такими поняттями, як «1 доданок», «2 доданок», «сума» , «зменшуване» , «від’ємник» , «різниця»;
аналізує структуру задачі;
знаходить на малюнках схоже і відмінне;
згадує основні ознаки геометричних фігур;
вчиться самостійно працювати з роздатковим матеріалом;
виконує творчі завдання, опираючись на здобуті знання та логічне мислення;
розвиває увагу. пам’ять.
Обладнання : ялинка, зроблена руками дітей;
чарівні дзвіночки для гри «Хрестики – нулики»;
паличка (дротик);
діаграма Вена;
математичний філворд;
чарівна скринька з кульками побажаннями.
Хід уроку
Слухання вірша.
Ось і дзвоник дав сигнал,
Працювати час настав.
Тож і ми часу не гаймо
І урок розпочинаємо!
Що біжить без спочинку, не стає ні на хвилинку?
(Час)
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
РІК П… Р… = О = О = БАДО Г...Д…Н…
7, 3, 4, 12
|
|
Записати всі числа, які були в попередніх завданнях в порядку зростання.
2 3 5.
Знайдіть на нашій чарівній ялинці два однакових малюнка (предмет і ялинка). Це ялинки із дзвіночками.
Робота в парах. 4 учні виконують завдання, розв’язавши приклад, 1 учень ставить хрестик, інший – нулик.
|
|
|
Поки 4 учні виконують завдання «Хрестики-нулики», інші утворюють на парті трикутник допомогою палички.
(На куток парти покласти палицю)
Згадати основні ознаки трикутника.
Перевірити відповіді прикладів, що розв’язували діти (колективна перевірка).
Наприклад: 10-2=8
Наприклад: 0+3=3
Фізхвилинка: https://youtube.com/watch?v=iwT4ylOQwIc&feature=shared
А зараз попрацюємо над задачами. Скласти задачу про ялинку. Але так, як вона не звичайна, то потрібно спочатку виконати завдання - діаграму Вена.
|
|
|
А |
О |
И |
У |
|
Ч |
О |
Т |
И |
|
У |
У |
И |
І |
|
Е |
И |
Р |
И |
Діти пояснюють кожен термін.
На новорічну ялинку Оленка зробила 4 червоних іграшки, а синіх на 5 більше. Скільки синіх іграшок?
Діти записують умову і питання до задачі.
4 5 ?
4 + 5 = 9 (с.)
9 с.
Кожен в кінці уроку дістає із чарівної коробочки новорічну іграшку, на якій на зворотній стороні написані побажання.