Математика
Тема уроку. Повторюємо числа 1-10. Повторення способів утворення попереднього
і наступного чисел
Мета: закріпити і узагальнити вивчений матеріал, перевірити рівень обчислювальних умінь і навичок.
розвивати логічне мислення, увагу, творчу уяву, математичне мовлення, вміння аналізувати;
виховувати інтерес до уроку, почуття доброти, взаємодопомоги.
Хід уроку
І. Організаційний момент
- Сьогодні у нас незвичайний урок математики.
Подивіться уважно на зоряне небо, які яскраві зірочки. При народженні у кожного
з вас на небі з’явилася своя зірочка, з роками вона буде палати яскравіше.
Яскравість їх –це ваші успіхи у навчанні.
1.Вправа «Запалюємо зірочки успіху»
(підніміть праву руку-активність, ліву-уважність…помах двома руками
кмітливість, покладіть на зошит-старанність у зошитах.)
2. Вправа «Знайомтеся, ось ми… «
(Учні повернувшись до гостей, називають назву класу і девізу.
Вчитель в цей час закриває зоряне небо хмаринками)
ІІ. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності.
Дітки, місяць мені прошепотів на вушко…(запис голосу місяця)
(Дорогі хлопчики і дівчатка, 1-Д класу! Спостерігаючи за вами 3 місяці, ви-старанно вивчаєте точну науку математику. Впевнений ,ви мені допоможете, виконати завдання хмаринок, щоб зірочки знов засяли. Успіху вам! )
-Ну що, дітки допоможемо місяцю?
-Які ви в мене розумники! Ви вмієте співчувати і готові прийти на допомогу.
Вправа «Лічба від 1-10,10-1» 1 зірка
-Назвемо числа від 1-10 в прямому і зворотному порядку.
(вчитель помахом чарівної палички показує на учнів, вони «ланцюжком» промовляють
числа і сідають за парти)
ІІІ. Повідомлення теми уроку.
з числами 1-10,повторимо способи утворення попереднього і наступного числа.
ІV. Повторення вивченого матеріал
1.Повторення поняття « Число-цифра»
-Чим відрізняється число від цифри?
«Вгадай цифру»
Що ми знаємо про цифру 9?(найбільше одноцифрове число)
Що таке 2?(пара, парне число: вушка, руки і т.д.)
Що нагадує цифру 8? 3 зірка
Робота в зош.с.41 (завд.4)-прописати цифри: 19 91; 28 82 ) 4 зірка
2.Повторення поняття « Сусіди» чисел (Робота з віяло цифр)
-Яке це попереднє число? Наступне?
Взаємоперевірка « Картка-блискавка» -робота в парі 5 зірка
Робота за п.с.45 (завд.3)
Визначте у парі, на які числа «впали» листочки 6 зірка
V.Фізкультхвилинка « Сонечко-дощик» 7 зірка
3.Повторення поняття « Задача: вилучення та об’єднання об’єктів»
1гр. об’єднання 2гр. вилучення
Перевірка 9 зірка
3.Повторення про числа 3,4,5,7,10. Створення числових кубів 10 зірка
Завдання: у вас лежіть кубик відповідного числа. Під партою знайдіть малюнок, якщо він пов’язаний з цим числом ,прикріпіть його на куб.
Рухаючись по доріжці ,покладіть куб на вершину кубиків..
VІ. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів
1.Вправа « Мій успіх на уроці» (використання Лего)
Всі завдання виконали?
Отже, хмаринки зникли і зірочки знов сяють.
Місяць дякує вам за допомогу. Я вами пишаюся!
2.Гра «Вихвалянки»
На уроці ….
Ми сьогодні додавали,
Ми сьогодні віднімали,
Та задачки розв’язали,
Все зуміли та змогли
Ми сьогодні МОЛОДЦІ
Давайте собі поаплодуємо за старанну і наполегливу працю
3.Смачна кулька(подарунки у кульці для діток)
ніжки цифри
Створення лепбуку « Повторення про числа 2-10
(учні отримують кишеньки і малю, складають відповідно числа.)