Урок математики+Презентація в 1 класі "Число і цифра 0"

Про матеріал

Надана розробка уроку математики в 1 класі на тему "Число і цифра 0" (за підручником Рівкінд Ф.М.) доповнюється мультимедійною презентацією та музичним супроводом для фізкультхвилинки.

Зміст архіву
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Тема. Число і цифра 0. Написання цифри 0 Підготувала: Вчитель початкових класів Сподобівської ЗОШ І-ІІ ступенів. Шишка Інна Віталіївна

Номер слайду 2

Номер слайду 3

Робота в групах. Вересень. Листопад. Жовтень

Номер слайду 4

Правила роботи в групах. Не кричати. Поважати один одного. Уважно слухати

Номер слайду 5

Кошик від Білочки-умілочки

Номер слайду 6

Множина предметів. Фрукти. Посуд. Гриби123

Номер слайду 7

Фізкультхвилинка “Павучок”

Номер слайду 8

Число і цифра 0330

Номер слайду 9

Число і цифра 0

Номер слайду 10

“Мікрофон”«Сьогоднішній урок навчив мене...»«Мені дуже сподобалось...»

Номер слайду 11

МОЛОДЦІ!!!

Перегляд файлу

Тема. Число і цифра 0. Написання цифри 0

Мета: закріпити з учнями поняття «множина», «елементи множини», пояснити, що кількість предметів множини виражається числом; розкрити учням утворення нуля, навчити писати цифру 0;

розвивати память, логічне мислення, увагу;

виховувати любов до природи, інтерес до вивчення математики.

Обладнання: ноутбук, листочки, предметні малюнки, демонстраційний матеріал, іграшки, зразок друкованої і писаної цифри, гілочка з листочками.

Хід уроку

І. Організація учнів до уроку.

Любі діти, добрий день!

Зичу праці і пісень.

А ще, друзі, вам бажаю

Сил, натхнення на весь день!

ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів.

  1. Ігровий момент.

До класу заходить дівчинка в одязі Осені (можна використати ляльку-Осінь або малюнок).

Осінь зранку завітала

До шкільного саду.

 В шати пишні все вдягала,

Всіх навколо чарувала.

Осінь. Добрий день, любі малята! Запрошую вас на урок математики, який проходитиме у «шкільному саду». (На моніторі з’являється зображення саду) — Я приготувала для вас різноманітні ігри, завдання. А для того, щоб було цікавіше, пропоную об’єднатися у групи. Кожен виберіть собі той із листочків, який найбільше вам подобається. Зелені листочки — група «Вересень», жовті листочки — група «Жовтень», коричневі листочки — група «Листопад». Групи, порадьтеся між собою і оберіть голову групи. Щоб гарно працювати і правильно виконати завдання, ви повинні:

• уважно слухати того, хто говорить;

• не кричати;

• поважати кожного, як самого себе.

ІІІ. Оголошення теми і мети уроку.

Учитель. Сьогодні ми закріпимо з вами такі поняття як «множина», «елементи множини», познайомимося, як позначається кількість предметів множини, що таке 0, навчимося писати цифру 0.

 ІV. Актуалізація опорних знань учнів.

  1. Лічба предметів. Гра «Кошик від Білочки-умілочки».

Учитель. А тепер давайте повчимося уважно рахувати предмети. Зараз кожна група отримає «гостинці» від Білочки-умілочки і полічить їх таким чином: «один» вимовляємо голосно, «два» — тихо, «три» — голосно і т. д. Група, яка краще рахуватиме, отримає осінній подарунок

— А тепер давайте утворимо з вами множини. Як ви думаєте, скільки множин можна утворити? (Три, бо у дітей є шишки, жолуді, горіхи). — Скільки елементів в кожній множині? (Залежно від кількості предметів). Гра «Відшукай листочок» (Утвори множину листків за розміром)

 Учитель. А тепер Осінь хоче перевірити вашу уважність і спостережливість... Група «Вересень» шукає листочки і створює множину «Маленькі листочки»; група «Жовтень» — створює множину «Великі листочки»; група «Листопад» — «Найбільші і найменші листочки». Утворення множин предметів за формою, розміром, кольором.

Презентація «Лист осені»

 Учитель. А тепер із листочків, які ви зібрали, утворіть  множини: «Вересень» — за формою. «Жовтень» — за розміром. «Листопад» — за кольором.

 — Розкажіть про свої листочки. Хто краще розповість, одержить подарунок від Осені.

Висновок. Ви добре справилися із завданнями Осені і Білочки-умілочки, бо умієте працювати у групах, допомагаєте одне одному, розумієте, що таке «множина»і «елементи множини».

V. Вивчення нового матеріалу.

1. Робота з демонстраційним матеріалом.

На набірному полотні вчитель викладає 1 яблуко, 3 чашки,3 гриби. 

1. Які множини ми утворили? (Множину фруктів, грибів, посуду).

2. По скільки елементів у кожній множині? Фрукти — 1; посуд — 2, гриби — 3.

Кількість елементів множини виражають числом.

  1. Вправа-гра «Назви числа, що відповідають множинам».

Вчитель викладає на столі 5 кубиків, 4 зошити, 1 підручник,  3 лінійки, 2 олівці.

— Назвіть числа, що відповідають даним множинам.

  1.  Фізкультхвилинка «Павучок» (під музичний супровід).

 

 

 

 

Павучок ходив по квітці,
А за ним ходили дітки.

Дощик з неба тут полив,

Павучків на землю змив.

Сонечко зявилось вмить –

 

 

 

 

Знову павучок біжить.

А за ним повзуть всі дітки,

Погуляти щоб на квітці.

Одна з рук – квітка. Її витягуємо вперед, пальці розставлені. Друга рука – павучок, який гуляє по «квітці».

«Павучок» бігає по передпліччю, а потім – по плечу.

Кисті рук вільно опущені, виконують рухи

Сплеск долонями по столу (колінах)

Долоні боковими сторонами притиснуті одна до одної, пальці розставлені, качають руками («сонечко світить»)

«Павучок» бігає по передпліччю, а потім – по плечу.

«Павучки» повзають на голові

 

  1. Число і цифра 0.

Вчитель (або дівчинка-Осінь) малює або показує гілочку із  3 листочками, яку заздалегідь заготовили.

— Скільки листочків на гілочці?

 — Восени щодня з гілки опадало по 1 листочку.

Вчитель або учень по черзі відриває по 1 листочку, поки на гілочці  не залишиться жодного

— Скільки листків залишиться на гілочці, коли злетить останній? (Жодного, або кажуть 0).

 — То що означає число 0? (Що на гілочці немає жодного листка).

Учитель. Відсутність елементів у множині виражають числом нуль. Число нуль позначається цифрою 0.

Ознайомлення з цифрою 0.

Є число, що зветься нуль,

Знають його всюди.

Відніми його, додай,

Що було, те й буде.

Кругла, наче буква «О»,

Цифра нуль або ніщо.

Робота за підручником (с.9).  

Завдання 1 (впр. 2).

 — Які числа відповідають множинам, зображеним на малюнках? (7 — множині кнопок,4 — множині фломастерів, 1 —  ножицям).

Завдання 2 (впр. 3). — Назвіть кількість зернят на кожній годівниці.

Робота в зошитах з друкованою основою. Написання  цифри 0 (с. 4, завдання 3–4).

 Демонстрація і аналіз зразка, пояснення та написання зразка вчителем на дошці, письмо в повітрі, письмо під рахунок, самостійне письмо, письмо окремими учнями на дошці.

VІ. Підсумок уроку.

 — Ось і уроку нашому кінець.

Хто добре працював — той молодець!

 — А тепер пропоную кожному висловити свої враження від цього уроку. Поділіться тим, що вам сподобалося. Або пожалійтеся на те, що не сподобалося.

Гра «Мікрофон».

1. «Сьогоднішній урок навчив мене...».

2. «Мені дуже сподобалось...».

zip
Додано
15 березня 2018
Переглядів
4862
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку