Розробка уроку математики для 1 класу буде корисною вчителю під час вивчення складу чисел першого десятка. Урок - подорож у казку.На основі практичних дій учні розглядають різні варіанти складу числа 8, вчаться складати вирази на додавання в межах 8.
Тема.Закріплення знань про склад числа 8. Складання виразів на
додавання в межах 8. Робота з геометричним матеріалом.
Мета. Розглянути всі варіанти складу числа 8, вправляти учнів у
засвоєні складу числа 8. Вчити складати вирази на додавання на основі
складу числа. Закріплювати знання про геометричні фігури.
Обладнання. Демонстраційний матеріал: предметні малюнки, таблиця
№27; лічильний матеріал, цифри, предметні малюнки, геометричні
фігури.
Хід уроку
І.Організаційний момент.
Вже сигнал нам дав дзвінок,
Починати час урок.
Отож часу не гаймо –
Працювати починаймо!
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
-Любі діти! Сьогодні у нас з вами не зовсім звичайний урок математики.
У казку сьогодні ми зробимо крок.
Із казкою ми зустрічались не раз,
І знову вона завітала до нас.
- Діти, відгадайте загадку і скажіть з якої це казки:
Всіх важнійша вона в казці,
Хоч і в погрібі жила.
Ріпку витягти із грядки
Бабі з дідом помогла. (Мишка)
-З якої це казки? Назвіть головних героїв казки. Вони сьогодні
завітають до нас на урок, щоб подивитись, як діти 6-річного віку вчаться
складати приклади в межах 8 і як знають геометричні фігури. Старанним,
кмітливим,розумним дітям вони приготували гостинці. Приготуйтесь
виконувати завдання, які вам приготували герої казки.
-Хто посадив ріпку? (Дід). Так, дід є першим героєм казки і перший
пропонує вам своє завдання.
ІІІ. Повторення вивченого.
1.Завдання дідуся.
а) Гра «Гімнастика розуму».
-І ряд назве числа від 1 до 10.
-ІІ ряд назве числа в зворотному порядку.
-ІІІ ряд порахує двійками до 10 і в зворотному порядку.
-Всі разом порахуйте 10 до 100 і в зворотному порядку.
б) Гра «Сигнальник».( Вчитель називає число ,а учні сигналізують попереднє
і наступне числа).
в) Гра « Добери сусіда».
*2* *5* *7*
-Молодці! Дідусь задоволений вами і тепер гукає бабусю. Бабуся гарна
господиня. Скрізь у неї чистота і порядок, тому вона пропонує вам такі
завдання.
2. Завдання бабусі. Робота в зошиті.
а) Каліграфічна хвилинка.
-З яких двох елементів складається цифра 8? Напишіть рядок цифри 8.
Найкращу цифру нагородіть короною.
б) Самостійно напишіть цифри в зворотному порядку від 8 до 1. Зачитайте.
-Молодці! Тепер бабуся кличе онуку,а вона дуже любить гратися в ігри.
Вам вона теж приготувала гру.
ІV. Закріплення вивченого матеріалу.
3. Завдання онуки.
а) Гра «Засели числами будиночок» ( робота в парах ).
- Давайте перевіримо гру. Гра « Мікрофон».
( Число 8 це : 1 і 7, 2 і 6, 3 і 5, 4 і 4, 5 і 3, 6 і 2, 7 і 1 )
б) Характеристика числа 8. ( Відповіді учнів )
-Назвіть числа менші за 8.
-Назвіть числа більші за 8.
В) Порівняйте числа. (Вставити знаки менше, більше, дорівнює)
8*6 7*8 8*8 8*5 2*8
-Молодці! Тепер онука кличе собочку Жучку. Вона дуже любить
стрибати, бігати.
4. Завдання собачки.
Фізкультхвилинка.
- Жучка кличе кицю Мурку. Вона підготувала вам цікаві задачі.
5. Завдання киці.
7 птиць зліпив Семенко
І одну мала Оленка.
Друзі, ви б не полічили,
Скільки діти птиць зліпили?
- Складаємо вираз для розв’язання цієї задачі. (7+1=8) Зачитайте.
( Робота на дошці і в зошиті)
6 овечок - біля гречки,
На лужку – ще 2 овечки.
Полічи овечок цих
Скільки разом їх усіх ?
-Складіть вираз і самостійно запишіть у зошит. ( 6+2=8 ) Зачитайте.
-Молодці! І нарешті самий головний герой казки Мишка запропонує
вам своє завдання. Подорож в країну Геометрію.
6. Завдання Мишки.
а) Зустріч з геометричними фігурами.
-Як називається ця фігура?
-Які ви знаєте ще геометричні
фігури?
-А як одним словом називають 6 – кутник, 7 – кутник, 8 – кутник і т. д.?
( Многокутнини)
-А чи може бути круг многокутником?
-А якщо я візьму чотирикутник і відріжу в нього кути, чи залишиться він
многокутником?
б) Робота з підручником. ( с.34 )
-За допомогою якого інструмента вимірюють довжину відрізків?( Лінійка)
-Як правильно прикласти лінійку до відрізка ?
-Виміряйте довжину відрізків .( Завдання №2)
- Накресліть ці відрізки в зошит.
- Молодці! Всі завдання виконали.
V. Підсумок уроку.
-Яке число було головним на уроці?
-Яке завдання сподобалось найбільше?
-Діти , якщо добре подумати, то як вдалося героям казки витягти ріпку? Чи
змогли б вони поодинці ? ( Ні)
-Тільки разом, дружно можна подолати труднощі. І ви сьогодні дружно,
гарно працювали.
-Подивіться на сусіда, посміхніться один одному і скажіть:
Я – молодець!
Ти – молодець!
Ми – молодці!
Гості в нас були чудові,
І завдань у них доволі
Та додому їм пора.
Вам спасибі, дітвора!
А за гарну роботу отримайте нагороду!
-З садка дідуся і бабусі дуже смачні яблучка. Їжте на здоров’я !
Ось і пролунав дзвінок
Закінчився наш урок,
За роботу по заслузі,
Щиро дякую вам друзі!
Урок з математики
на тему : « Закріплення
знань про склад числа 8»
в 1 – А класі
Вчитель : Ящук А. І.
2013 рік