«Цікава математика»
КВК для 3 класів
Тема . Різноманітний світ математики.
Мета . Актуалізувати знання дітей з опорою на їх життєвий досвід. Продовжувати формувати вміння до раніше набутих знань для життя;
комунікативні, інформаційні компетенції та компетенції саморозвитку й самоосвіти особистості; створити умови для формування позитивної мотивації навчання; дати можливість засвоїти певний соціальний досвід, реалізувати природні задатки. Виховувати кмітливість, наполегливість.
Обладнання. Демонстраційний матеріал, сигнальні картки « так», « ні», дидактичний матеріал, записи завдань на дошці, LEGO – цеглинки, емблеми команд, комп’ютер.
ХІД ЗАНЯТТЯ
І. Вступ. (звучить мелодія про школу», виходять учні)
От і все, дзвенить дзвінок,
В гості йде до нас урок.
Спішіть, поспішайте
На вас тут чекає багато успіхів.
В гості господарка просить всіх
Всіх, хто вміє задачі рішати.
Швидко множити й додавати
Думати любить і міркувать.
Правильну відповідь вмить відшукать.
Хто ж ця господарка?
Всі мусять знать .Це наймудріша з усіх ( математика)
Математика.
Хочу всіх вас привітати,
Вдачі вам побажати.
А ще краще всіх пізнати,
Рівень знань вам підняти.
Уч.1. Є різних наук у школі багато, ми їх намагаємось вчити завзято. Математику, мови, природу, читаєм про різні пригоди.
Уч.2. Але ж ці знання необхідні в житті, і не лише сьогодні, а і в майбутті. Бо дуже потрібні усім ці знання і вчора, й сьогодні, й, звичайно, щодня.
Уч.3. Щоб стати розумним, уміть рахувати, і друзів зі святом уміть привітати, шанувати свою Батьківщину, батьків – треба, щоб кожен із нас це умів!
Уч.4. І ким у житті нам стати належить, від отриманих знань багато залежить. А дещо з наук ми уже знаємо. Тож конкурс кмітливих розпочинаємо!
ІІ. Привітання команд.
Ми всі уважні, як один і дуже непосидливі.
Вирушаємо в дорогу і не просим допомоги.
Думать дуже вправно будемо і перемогу роздобудемо!
в КВК вас вітаємо і удачі бажаємо.
А сьогодні у змаганнях ми проявимо всі знання,
(команди займають свої місці, звучить музика)
ІІІ. Конкурс «Розминка» Учасники кожної з команд по черзі підходять до дошки, беруть завдання (листочок з питанням), читають його вголос і голосно відповідають на питання.
1.Скільки міліметрівв у одному сантиметрі? |
1.Скільки сантиметрів у одному метрі? |
2.Два брошка, чотири вушка. Що це таке? |
2. Чотири ноги сто голок несе, а шити не вміє. |
3.Хто за рік чотири рази переодягається? |
3. Сімдесят одежинок і всі без застібок. |
4.Що написано? НАМИ100 |
4.Що написано? 7я |
5.Хто з наших птахів любить збирати в гніздо блискучі предмети? |
5.З чого будує гніздо ластівка? |
6.Назви найбільше трицифрове число |
6.Назви найбільше двохцифрове число. |
Підведення підсумків.
ІV.Конкурс «Розгадай ребус»
Команда 1. Команда 2.
С3Ж 100ЛЯР
ПІ2Л ВІ3ЛА
ТІ100 С3БОК
V. Конкурс «Розв’яжи задачу»
Є у нашого Андрійка 7 монет по 2 копійки. Мабуть, кожен із вас знає, Скільки грошей Андрій має?
|
|
Квіти дівчинка збирала І в букетик їх складала. 6 букетів по 7 квіток. Скільки всього, дітки, квіток?
|
6 полиць ми змайстрували, Книжечки на них поклали. Рівно в ряд, так, як годиться, По 8 книжок на полиці. А ви, будь ласка, помудруйте, І книжки всі порахуйте.
|
|
Троє друзів – три рибалки Під обід ішли з рибалки. Наловили карасів. Кожен з них ніс по 7 А ви вже порахували, Скільки риб вони впіймали?
|
48 карасів Наловили ми усі. А нас було всього 6, Скільки рибки кожен з’їсть?
|
|
У малої Галинки 30 ягід малинки. 5 друзям роздала. По скільки ягідок дала? |
Команди отримують конверти із завданнями, виконують їх.
VІ. Конкурс для кмітливих.
Чи завжди правильні такі твердження. Діти сигналізують цеглинками: червона - «так», синя - «ні».
а) тиждень має 7 днів.
б) місяць має 30 днів.
в) день коротший від ночі.
г) лютий має 29 днів.
д) 22 > 5
е) трикутник має 4 сторони.
є) після зими приходить осінь?
Підведення підсумку конкурсу.
VІІ. Конкурс для капітанів «Покажи клас»
Капітани отримують завдання. У цей час для команд теж завдання.
Для капітанів:
Конкурс «Шифрувальники»
2*4 19-13 5 + 9 8 + 9 8 * 4 4 * 7 32 : 4 36 : 4 66 -52 55 + 22 2*7 46 + 38 45 : 5 30 : 5 9 0 : 10 15 + 10 36 – 18 48 – 23 21 : 3 54 : 6
А М Т К А Т М Е И А Е Р Т И М А Ф И К А
14 7 9 14 14 9 18 32 18 14 84 77 28 9 25 6 17 9 25 6
М |
А |
Т |
Е |
М |
А |
Т |
И |
К |
А |
А |
Р |
И |
Ф |
М |
Е |
Т |
И |
К |
А |
VІІ .Конкурс для команди : скласти прислів’я
Ліс і вода брат і сестра. Бережеш дерево бережеш життя. Не звик ліс - до наших коліс.
Земля - наш дім, природа - наша мати.
Немає ліпшої краси, ніж гаї та ліси.
Нема дерева - посади, є дерево – бережи.
Не плюй у криницю - доведеться води напитися.
Підведення підсумків конкурсу .
ХІІІ. Конкурс «Кмітливий та швидкий»
Розкласти LEGO – цеглинки із цифрами:
А) парні числа у порядку зростання, непарні числа – у порядку зменшення;
Б) парні числа – у порядку зменшення, а непарні – у порядку зростання.
Підсумок конкурсу
Підрахування балів. Визначення переможців. Нагородження емблемами.
ХІ. Підсумок заняття.
Сьогодні ви показали свої знання та уміння, вашу кмітливість та винахідливість.
До скорої зустрічі, друзі.
В такому ж хорошому, щирому крузі.
(Звучить музика «Школа - продовження»)
1