Тема. Складання і розв’язування прикладів на додавання і віднімання.
Мета. Вчити учнів складати і розв’язувати приклади на додавання і віднімання,
Користуючись предметними малюнками, лічильним матеріалом.
Розвивати усне мовлення, пам'ять, мислення, обчислювальні навички.
Виховувати повагу до професії будівельника, почуття колективізму, інтерес
до математики.
Обладнання. Казковий будиночок, який складається із частин-блоків, приклади для
усної лічби, предметні малюнки, лічильний матеріал, таблиці.
Хід уроку.
І. Організація класу.
Любі діти, у наш клас
Завітали гості щирі.
Привітаймо в добрий час
Гостей посмішкою й миром.
Ось і продзвенів дзвінок,
Починається урок.
Працюватимем старанно,
Щоб почути у кінці,
Що у нашім першім класі
Дітки – просто молодці.
Математика – наука
Точна і серйозна,
І прожить без неї нам
Навіть дня не можна.
Сьогодні урок у нас ювілейний. А кожний ювілей відзначають гарною роботою, тож і ми повинні працювати так, щоб отримати задоволення.
Сьогоднішній урок ми розпочинаємо загадкою.
Виростають скрізь будинки,
Хто ж складав усі цеглинки,
Хто тут стіни мурував,
Нам будинки збудував?
І ми з вами на уроці теж будемо маленькими будівельниками. А ось цей чарівний ключ відкриє замки до слова, яке і підкаже нам, що ж ми будемо будувати на уроці.
2+2=4 (д) 3+2=5(і) 5+5=10 (м)
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
Сьогодні ми будемо складати і записувати приклади на додавання і віднімання, повторимо написання чисел.
ІІІ. Закріплення та повторення вивченого матеріалу.
Подивіться на місце майбутньої будівлі.
Тут повинен стояти будинок.
А тепер за працю!
Побудова будинку розпочинається з фундаменту.
Фундамент – основа будинку. Він повинен бути міцним. Такою основою математики є усні обчислення, а тому вони повинні бути досконалими.
1. Розмістити вагончики у порядку зростання від 1 до 10.
Прочитати числа: від 1 до 10, від 10 до 1, від 3 до 6, від 5 до 1, від 5 до 10, від 9 до 5.
Покажіть число, попереднє до 3, 5, 8;
наступне до 9, 1, 4;
число, що знаходиться між числами 3 і 5, 4 і 6, 8 і 10.
2. Порівняти числа: 1 і 1, 1 і 2, 8 і 6, 10 і 5, 7 і 3.
3. Хвилинка каліграфії.
До нас завітав гість з країни Математики.
З яких цифр складено цього чоловічка?
І ми з вами будемо писати цифру, з якої складено цього чоловічка.
Цікавинки.
Ви добре справилися із завданням, тому ми можемо вже закласти фундамент нашого будинку.
ІV. Розвиток математичних знань.
1. Усний рахунок. Гра «Мовчанка».
5+1 4+4 6+2 7+3 4+6 3+6
2. Фізкультхвилинка «Столярики».
3. Скласти і записати приклади на додавання і віднімання, користуючись лічильним матеріалом, предметними малюнками.
4. Фізкультхвилинка «Аргентинський дощ».
Ми успішно виконали завдання і можемо побудувати перший поверх будівлі.
5. Віршовані задачі.
Півень залетів на тин,
А на тину іще один.
Скільки ж півників усіх?
Полічи-но швидко їх!
У садок до годівниці
Прилетіли дві синиці.
Потім ще чотири птиці.
Скільки птиць на годівниці?
В свині двоє поросят,
Змерзли вони, аж тремтять.
Щоб їх відігріти,
Скільки валянків купити?
Ви на славу потрудились і тому маємо право звести наступний поверх будівлі.
6. Логічні задачі.
1) На груші виросло 5 яблук, а на ялинці – лише 2. Скільки всього яблук виросло?
2) У лютому розквітли 3 ромашки і 2 троянди. Скільки стало квітів?
3) Скільки ніг у карася?
4) Скільки крил у поросяти?
5) Скільки рук у їжака?
Ви добре справились із завданням, а тому добудуємо дах будинку.
7. А тепер давайте прикрасимо подвір’я навколо цієї будівлі.
8. А тепер визначимо, у кого «найсолодше» яблуко?
9. Кого пускають у будинок першим?
З яких геометричних фігур складено нашого котика?
V. Підсумок уроку.
Ось і пролунав дзвінок –
Закінчився наш урок.
За роботу по заслузі
Щиро дякую вам