Наданий матеріал сприяє формуванню знань про нумерацію чисел у межах тисячі.Тема уроку за планом проводиться взимку і тому етапи уроку пронизані зимовою тематикою - завдання від сніжинок, сніговиків. Використано на уроці цікаву музичну фізкультхвилинку.
УРОК
Тема. Лічба в межах 199. Попереднє й наступне числа до поданого
Мета: формувати знання про нумерацію чисел у межах тисячі; опрацювати задачі на сумісні дії першого і другого ступенів.
Обладнання: предметні малюнки, таблиця для усної лічби, набір паличок,презентація.
ХІД УРОКУ
I. Організація класу.
Пролунав дзвінок, починаємо урок.
Сядьте зручно і послухайте загадку
Чудо-сани прилетіли,
Скакуни в тих санях білі.
В санях тих сидить цариця
Білокоса, білолиця.
Рукавом махає,
Сріблом все вкриває. (Зима) (слайд)
Ось і почалася зима. Який зараз місяць?( Грудень0
Що ви можете сказати про цей місяць?
Грудень зиму відкриває, а рік закриває.
Який за порядком цей мсяць? 12
Яке сьогодні число? 12
Давайте запишемо у зошитах сьогоднішнє число
12 грудня
Класна робота (слайд)
12 12 12 12
Скажіть,діти, що нам приносить зима?
(Свята,сніг, канікули,Новий Рік.)
-Зима прийшла до нас із морозами, снігом і гарними сніжинками.
Сніжинки ці не прості, вони принесли нам завдання:
ІІ Актуалізація опорних знань
1 завдання – перевірка домашньої роботи
1.Прочитайте вирази,які розв’язуються в одну дію
85-27=58
39+49=88
2.Назвіть відповіді виразів в яких останньою дією є дія віднімання
81:9-9=0
45-18:9=43
3.Прочитайте приклад, який розв’язується трьома діями
63:9+54:9=13
4.Назвіть вираз і його розв’язок який містить дужки
(100-55):9=5
5 Назвіть вирази в яких остання дія додовання
72:9+32
27+27:9
У скільки дій ви розв’язали задачу?
Скажіть , скільки рибин впіймав кожен брат?
16,12,13.
Добре, із цим завданням ми впорались.
Подивіться, скільки сніжинок нападало під час перевірки.(слайд)
А що можна зліпити із сніжинок?(сніговита, сніжки)
Так, можна виліпити сніговичка.
Ось наступне ІІ завдання від сніжинок.
Гра «Зліпи сніговичка»
Три команди виконують ці завдання
ІІІзавдання від сніжинки
Математичний диктант ( у зошиті)
Записати дев'яту частину від 72.
Суму чисел 3 і 5 збільшити у 5 разів
Ділене — 63, частка — 9. Знайти дільник.
Різницю чисел 40 і 20 зменшити у 4 рази
Перший множник — 9, добуток — 18. Записати другий множник.
45 зменшити у 9 разів (перевірка м.д.)
Порахувати десятками до 80, двадцятками до 80.
ІІІ Фізкультхвилинка
ІV Вивчення нового матеріалу
1.Підготовча робота
Учитель відраховує з учнями 10 паличок і зв'язує їх у пучок.
Як називається ця одиниця для лічби? (Десяток)
Далі вчитель з дітьми складає з 10 пучків-десятків пучок-сотню.
Робота над темою уроку Розповідь учителя.
За допомогою пучка-десятка можна утворювати нові числа, більші за сто.
Один пучок з 10 пучків-десятків є сотня. Будемо користуватись зараз цим пучком. Візьмемо 1 пучок-сотню і ще одну паличку. Яке число утворилось? (101) Можна так складати різні числа: 102, 103, 104 тощо.
2.Робота з підручником
Лічба від числа 100 до числа 110.
Називання чисел у завданнях № 460 і 461 за малюнками і табилицею
Визначення попереднього і наступного чисел за завданням № 462
V. Закріплення вивченого матеріалу
Назвати числа, що передують кожному з поданих, і числа, що йдуть за ними. 90, 100, 115, 120, 189.
— Як отримати від числа попереднє число? А наступне?
4. Розв'язання задачі № 465 (учні з високим рівнем знань можуть виконати розв'язання задачі самостійно, а решта працює під керівництвом учителя)
VII.Домашнє завдання
Урок математики в 3-А класі
Тема. Лічба в межах 199. Попереднє і наступне число до даного
Вчитель Лосева О.В.