План-конспект уроку з математики у 2-Г класі
Тема: Використання математичних знань та способів дій для розв’язання навчальних і практичних завдань.
Мета: повторення та удосконалення знань про математичні дії
Обладнання: книга «Математика» 2 клас О. Гісь, І. Філяк; конструктор LEGO.
Хід уроку
І. Організація дітей.
Клас готовий працювати?
Додавати й віднімати,
Числа й вирази рівняти,
Вчасно руку піднімати,
Щоб складну задачу розв’язати.
Проспівав дзвінок –
Починається урок.
З ласки,
Маминої казки,
З щирого старання,
Цікавого навчання.
Клас готовий працювати? (Так)
Додавати й віднімати? (Так)
На розряди розкладати? (Так)
Вчасно руку піднімати? (Так)
Вміло в групах працювати? (Так)
Вирази й задачі розв’зати? (Так)
Дзвінок до роботи уже кличе нас.
Країною знань мандрувати нам час.
Працюймо завзято і дружно усі,
Щоб всі молодцями були у кінці.
ІІ. Повторення вивченого матеріалу.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Зліва від себе покладіть 2 цеглинки, зліва на 1 більше. Скільки стало?
Складіть приклад на додавання і запропонуйте своєму сусідові його обчислити. Поміняйтесь ролями.
3-2= |
|
А |
5-3= |
|
В |
6-3= |
|
Д |
8-4= |
|
Ж |
2+3= |
|
З |
2+4= |
|
И |
3+4= |
|
І |
4+4= |
|
К |
2+7= |
|
М |
5+5= |
|
Н |
12-1= |
|
О |
10+2= |
|
П |
9+4= |
|
Р |
6+8= |
|
С |
16-1= |
|
Т |
9+7= |
|
У |
13+4= |
|
Ц |
20-2= |
|
Я |
20-1= |
|
Ь |
12 |
13 |
11 |
9 |
7 |
10 |
19 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
7 |
3 |
13 |
7 |
5 |
11 |
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
7 |
5 |
10 |
6 |
17 |
18 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
16 |
9 |
1 |
|
|
|
|
9 |
10 |
11 |
4 |
6 |
10 |
1 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
16 |
15 |
|
|
|
Відповідь: промінь, відрізок, різниця, сума, множина, кут.
IV. Опрацювання нового матеріалу.
Робота в зошитах.
Записати і обчислити приклади на додавання і віднімання в межах 10.
Каліграфічна хвилинка.
У зошитах діти прописують за вчителем рядок цифр 1-10.
V. Фізкультхвилинка.
Руханка
«Верх вниз»
VI. Продовження роботи над темою уроку.
Робота з книгою (ст. 54-56)
12+1-3+10+40+5-1=64
Відповідь: 5+13=18 18-13=5
13+5=18 18-5=13
20+40=60 60-20=40
40+20=60 60-40=20
13+36=49 49-13=36
36+13=49 49-36=13
5 клітинок праворуч, 1- вниз, 3- ліворуч, 1- вниз, 4- праворуч, 1- вниз, 1- праворуч, 1- вниз, 1- ліворуч, 2- вниз, 3- ліворуч, 1- вгору. 2- праворуч, 1- вгору, 3- ліворуч, 2- вниз, 3- ліворуч, 1- вгору, 2- праворуч, 3- вгору, 1- ліворуч, 2- вгору.
парне – парне = 10 непарне + непарне = 10
кругле – кругле = 10 парне + парне = 10
кругле + кругле = трицифрове.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
VІІ. Закріплення й узагальнення знань учнів.
Робота з LEGO.
Побудувати відрізок довжиною 5 см.
Другий на 1 см довший.
VІІІ. Підсумок уроку.
Дуже ви були старанні-
Отже, всі були учні гарні.
І за труд вам на уроці
Вам подякувати хочу!