Тема: Знайомство зі складеною задачею
Мета: вчити розв’язувати задачі з двома взаємопов’заними запитаннями; вчити записувати розв’язання складених задач за діями з поясненням до кожної; розвивати мислення, пом’ять, мовлення; розвивати обчислювальні навички, увагу, кмітливість; формувати поняття складеної задачі, загального вміння розв’язувати складенні задачі; ознайомити із задачами, назапитання яких не можна відповісти, виконавши лише одну арифметичну дію; виховувати інтерес до вивчення математики
Тип уроку: ознайомлення з новим матеріалом
Методи та прийоми: словесні( пояснення, бесіда), наочні(демонстрвція, ілюстрація), практичні(робота з підручником), інтерактивні методи( «Продовж реченння»)
Між предметна інтеграція: природознавство, літературне читання
Здоров’язберігаючі технології: фізкультхвилинка
Обладнання: підручник з Математики, робочий зошит, мультимедійна презентація, ведмедик( плюшева іграшка)
Література: Скворцова С.О, Математика підруч. Для 2-класу загальноосвітніх навчальних закладів, Онопрієнко О.В. 2019 р.- ... с.
Перебіг уроку
I-Організація класу
-Доброго дні, друзі!
-Сьогоднішній урок Математики у вас проведу я!
1)Привітання
Щоб урок минув не марно,
Працювати треба гарно
Друзі, гуртом посміхнемось
До роботи всі візьмемось
-Сьогодні з вами ми подорожуватимемо до країни Чисел
-Діти, погляньте, а хто це до нас завітав?
-Та це ж Ведмедик!!!
-Він є жителем країни Чисел
-А завітав він до нас, не спроста...Він хоче поспостерігати за тим, як ви будете плідно та сумліно працювати!
-Тож, друзі, давайте покажемо Ведмедику, як ми можемо гарно працювати!
II-Актуалізація опорних знань, умінь, навичок
1)Завдання з LEGO
-Друзі, погляньте, у кожного з вас на партах є конструктор LEGO
-Давайте розв’яжемо завдання що у нас на слайді
-Конструктори різного кольру відповідають результату
-Тож, що у нас одержалося у першову, підніміть конструктор?
1)8+7=15
-А у другому?
2)29-10=19
-Третьому?
3)32-15=17
-Четвертому?
4)9+5=14
2)Хвилинка каліграфії
- Відкрийте свої зошитки, запишіть число, класна робота.
Дітки, погляньте , які цифри ви знайшли?
Тепер запишіть усі цифри, які ви знайшли на першому зображенні
-Отже, що одержалося ?(6,9,7,5,4,3,1)
-А тепер випишіть всі цифри, що знаходятьця на другому зобрааженні
-Що одержалося?(3,1,4,6,7)
3) Математичний диктант
-Наступне завдання, візьміть свої ручки та запишіть
-Запишіть суму чисел 15 та 17(32)
-25 зменьшіть на 8(17)
-Запишіть суму чисел 8 та 48(56)
-33 зменьшіть на 5(27)
-Запишіть суму чисел 7 та 14(21)
-Хто зачитає що одержалося?(32,17,56,27,21)
-Так, вірно, молодці!
4)(Робота з підручником)Вправа-2, сторінка-46
-Відкрийте ваш підручник на 45 сторінці, знайдіть завдання-2, прочитайте умову задачі
-Знайди значення виразів зручним для тебе способом
-Маринко, виходь до дошки і виконай перше...
1)17 – 8( 9) 2) 12 – 6 (6)
3)14 – 7(7) 4)12 – 7 (5)
5)11 – 8 (3) 6)11 – 5(6)
7)15 – 9 (6) 8)16 – 8 (8)
III-Повідомлення теми, мети уроку. Мотивація навчальної діяльності
-Сьогодні на уроці ми з вами дізнаємося, що таке складені задачі, і як їх правильно розв’язувати
- Ведмедик буде спостерігати за вами увесь урок, а в кінці він дасть подаруночки, усім тим хто плідно працівав
-Тож нумо до роботи!
V-Вивчення нового матеріалу
1) Робота над простими задачами
-Діти, послухайте задачу
(У Іванки було 12 іграшок, вона дала погратися, вона дала погратися іншим детям -4 іграшки. Скільки іграшок у неї залишилося?
-Скажіть з чого складається задача?(Із умови і запитання)
-Що таке умова задачи?( те, що нам відоме в задачі)
-Промовте умову цієї задачі
-Що таке запитання задачі?( те, що потрібно знайти в задачі)
-Промовте запитання дл цієї задачі
2)Ознайомлення зі складеною задачею
-Діти, послухайте уважно
(У клітці було 7 синіх папуг і 8 зелених папуг. Продали 5 птахів. Скількт папуг залишилося в клітці)
((Ознайомлення із змістом задачі))
-Діти прочитайте задачу про себе
((Вивчення умови задачі))
-Про що йде в умові задачи?
-Скільки було синіх папуг?
-Скільки було зелених папуг7
-Що сталося з птахами?
-Скільки папуг продали?
-Про що запитується в задачі?
((Розбір задачі))
-Чи можемо ми дати відповідь на головне запитання задачи?
-Нам відомо, що спочатку у клітці було 7 синіх папуг , а зелених-8.Чи можемо ми дізнатися скільки всьго було папуг у клітці?Якою дією і який вираз ми запишемр?
1)7+8=15(п.)
-Якщо відомо,що продали 5 птахів.Чи можемо ми відповісти на головне запитання задачи?Якою дією і який вираз ми запишемо?
2)15-5=10(п.)
Відповідь: 10 папуг залишилося у клітці
-Діти, перед вами картки, доповніть схему отриманим числом
Фізкульхвилинка
-По вашим очам, я бачу що ви втомилися, тож пропоную вам трішки відпочити. Встаньте
VI-Закріплення та узагальнення знань учнів
1)Розв’язання складених задач
(Карлосон за один день з’їв 10 банок вареня, а за другий день з’їв на 3 банки менше. Скільки всього банок вареня з’їв Карлосон за два дні разом?)
-Діти, запишіть короткий запис до задачі
1 д.-10(б.)
1 д.-на 3 бю менше, ніж першого дня
-Прочитайте задачу про себе
-Про що йде в умові задачі?
-Скільки Карлосон з’їв банок вареня за 1 день?
-Скільки Карлосон з’їв банок вареня за 2 день?
-Про що запитується в задачі?
-Чи можемо ми дати відповідь на головне запитання задачи?
-Нам відомо, що Карлосон з’їв 10 банок вареня за 1 день. А за другий день на 3 меньше.Чимо можемо ми дізнатися скільки банок вареня з’їв Карлосон за другий день?Якою дією і який вираз ми запишемо?
1)10-3=7(б.)
Якщо нам відомо ,що за другий день Карлосон з’їв 7 банок вареня.Чи можемо ми дізнатися скільки всьго банок вареня з’їв Карлосон за два дні?Якою дією і який вираз ми запишемо?
2)10+7=17(б.)
Відповідь: 17 банок вареня з’їв Карлосон на два дні
2)Вправа в learningapps
-Наступним вамиш завданням є вправа в learningapps
-Виходьте по черзі до дошки
https://learningapps.org/display?v=piwcuhmg321
VII-Підсумок уроку та повідомлення домашнього завдання
-Подивіться на нашого Ведмедики, який він задоволений!
-Йому дуже сподобалося те, як ви сьогодні працювали. Тож він дарує вам ось таких разумненьких совеняток
2)метод «Продовж речення»
-Наш урок підійшов до завершення
-Я дізнася...
-Для мене було складно...
-Мені сподобалося...
-Мені запам’яталося...
3)Повідомлення домашньго завдання
-Ваше домашнє завдання буде завдання №127 та №128 на сторінці 49
-У завданні 127 вам потрібно записати приклади, які мають у собі від’ємне число
-У задачі 128 –потрібно розв’язати задачу так, як ми розв’язували на уроці
-Урок завершено!Допобачення!