Формуємо поняття прямий кут, вдосконалюжмо обчислювальні навички додавання та віднімання чисел, розвиваємо вміння розв'язувати задачі на знаходження третього доданка, розвиваємо увагу та логчне мислення.
Cухоєланецька загальноосвітня школа I – III ступенів
НА МАТЕМАТИЧНОМУ СТАДІОНІ
Урок математики у 2 класі
Засядько А.В.
ТЕМА: ЗАКРІПЛЕННЯ ВИПАДКІВ ДОДАВАННЯ Й ВІДНІМАННЯ, ПОВ’ЯЗАНИХ З НУМЕРАЦІЄЮ ЧИСЕЛ. ПРЯМИЙ КУТ. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ТРЕТЬОГО ДОДАНКА.
МЕТА: формувати поняття ПРЯМИЙ КУТ, вдосконалювати обчислювальні навички, розвивати вміння розв’язувати задачі на знаходження третього доданка, логічне мислення, па м’ять, увагу; сприяти зміцненню здоров’я учнів; виховувати почуття дружби, дисциплінованість.
ДЕВІЗ: Рахувати – точно! Реагувати – швидко! Працювати – дружно!
ОБЛАДНАННЯ: геометричні фігури, схеми задач, таблиця усних обчислень, м’яч, обруч, прапорець, аркуші паперу.
ХІД УРОКУ
1. РОЗМИНКА. УСНІ ОБЧИСЛЕННЯ,
-Надворі осінь, пташка вже у вирій відлітає,
Математичний стадіон у класі нас чекає.
-Якими хочете бачити себе на уроці?
СТАДІОН – сильними, творчими, активними, дружними, ініціативними, організованими, наполегливими.
-Що очікуєте від уроку?
ГРА «ДОЩИК»
-Бачу, хмарка налетіла! Давайте швидше рахувати, щоб оцю хмарку розігнати, бо дощ нам буде заважати на стадіоні працювати.
81-80 52 -2 24 – 20 60 +3 39 – 9 70 + 6 54 – 50
-Ось і дощик закінчився.Вирушаймо на стадіон.
2.ВИЗНАЧЕННЯ МЕТИ УРОКУ
-Давайте визначимо мету нашого уроку.
Ми повторимо……Ми дізнаємось про ………..Навчимося…………..
Будемо цінувати…………
-Які знання повинні мати в кінці уроку? Що повинні уміти?
3.АКТУАЛІЗАЦІЯ ЗНАНЬ УЧНІВ
ШИКУВАННЯ (Каліграфічна хвилинка)
-Запишіть числа натурального ряду, починаючи з 35.
-Запишіть число, у якому 4 дес. 5 од., 8 дес. 3 од., 2 дес., 7 дес. 1од, 9.
-Яке число зайве? Чому? Що знаєте про це число?
СТРОЙОВІ ВПРАВИ
Гра «Сусіди», «Продовж ряд чисел», «ЗАДУМАНЕ ЧИСЛО».
КОМПЛЕКС ВПРАВ РАНКОВОЇ ГІМНАСТИКИ
-Пропоную з числом 13 зробити ряд операцій: розкласти, збільшити, зменшити, придумати приклади, скласти задачу, відповіддю яких буде число 13.
4.РОБОТА НАД НОВИМ МАТЕРІАЛОМ
СТРИБОК У ДОВЖИНУ З РОЗБІГУ
-Пригадаємо техніку стрибка: розбіг, поштовх, політ, приземлення.
Тож, почнемо з розбігу.
РОБОТА З ПІДРУЧНИКОМ (№300,№301)
РОБОТА З ГЕОМЕТРИЧНИМИ ФІГУРАМИ
Практична робота в парах.(На кожній парті – аркуш паперу.Діти за зразком вчителя згинають папірнавпіл. Ще раз навпіл. Утворився прямий кут.)
Гра «РОЗВІДНИКИ» (знайти прямі кути у класі, непрямі кути у косинця).
-А тепер – поштовх! (первинне закріплення нового матеріалу, №303)
-Увага! Політ!(накреслити прямий кут у зошиті)
-Всі справились? Отже, приземлились.Вітаю!
5.РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ УМІНЬ
-Давайте пограємо у футбол!
ГРУПОВА РОБОТА. ГРА «ФУТБОЛ»
Робота над задачами (№304 – письмово, №302 – усно)
6. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
РУХЛИВА ГРА «Дзеркало» ( з музичним супроводом)
7.ГІМНАСТИКА РОЗУМУ
-Повторили вивчене, ознайомились з прямим кутом, повчились розв’язувати задачі, залишилась ТВОРЧА РОБОТА.
ЕСТАФЕТА «Разом ми – сила!»
*Записати всі можливі двоцифрові числа, використовуючи цифри 2, 0, 5, 9.
*Задача.На вулиці бігали кролі. Усього вони мали 8 ніг. Скільки кролів було на вулиці?
*Вибрати тільки ті фігури, у яких є прямі кути.
*Скласти задачу на додавання.
*Обчислити: 4+5+6-10+8-3=10
8.ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ
ВПРАВИ ДЛЯ ВІДНОВЛЕННЯ ДИХАННЯ
ГРА «Так чи ні»
*У квадрата всі сторони рівні
*У числі 57 7десятків
*Число 83 має сусідів 82 і 84
*Щоб утворити прямий кут, треба аркуш згорнути і скласти навпіл
*Трикутник має три кути і дві вершини
САМООЦІНКА
-Оцініть себе.Як працювали на уроці?
-Що було легко, важко, цікаво? Що було нового?
-Над чим ще треба попрацювати?
ВПРАВА НА УВАЖНІСТЬ
-Які спортивні вправи ми виконали? Порахуйте.
-Хто найуважніший?
(розминка, шикування, стройові вправи, комплекс вправ ранкової гімнастики, стрибок у довжину, футбол, рухлива гра, естафета, вправа на відновлення дихання – 9)
-Дякую за урок. Бажаю бути сильними, спритними, розумними, кмітливими!