Математика
Тема. Обчислення значень числових ı буквених виразıв
Мета. Повторити і закріпити знання і вміння застосовувати різні способи обчислень суми, різниці, добутку чисел; повторити зв'язок між трійками взаємопов’язаних величин швидкості, часу та відстані;продовжувати вчити розв’язувати ускладнені рівняння; розвивати вміння працювати з геометричним матеріалом та із виразами з буквеними даними; розвивати логічне мислення; виховувати любов до математики.
Хід уроку
№ 472. А) зачитати результати у порядку зростання.
Б) зачитати результати у порядку спадання.
(Висвітлити результати на мультимедійній дошці)
№ 473. - Зачитати результати дій та їх пояснення.
2.1.Каліграфічна хвилинка
13000 14000 15000
113 * 5 = 565 мм
Задача
Відстань від Сонця до Землі в середньому 150 млн км, а від Сонця до Меркурія – 58 млн км. На скільки відстань від Сонця до Землі більша за відстань від Сонця до Меркурія?
150000000 – 58000000= 92000000 (км)
В: на 92000000 км відстань від Сонця до Землі більша.
3.1. Робота в парі. (с. 102 № 476) (одна пара біля дошки)
За зразком записуємо
10000 1000
3.2.Вирази з буквеними даними. (біля дошки). С. 102 № 477.
- Які вирази ви бачите у № 477?(вирази з буквеними даними)
- Які ще вирази ви знаєте? (з числовими даними).
- Давайте пригадаємо як ми записуємо вирази зі змінними? З якого слова починаємо писати такі вирази?
Висновок. Отже, вираз із буквеними даними (або зі змінними) перетворюється на вираз при підстановці числа замість букви.
- Що ви помітили у виразі Б?
V(швидкість) t(час)
- Запишіть цей вираз та знайдіть його значення. (216 км)
Фізкультхвилинка (Пес Патрон)
3.3. Робота над задачею с. 102 № 478
- Про що йде мова в задачі?
- Що робили діти? (декламували, співали, танцювали)
- Скільки дітей танцювали? (у з рази більше, позначте це відрізком)
- Скільки співало? (у 5 разів більше)
- Чи відомо щось про тих, хто декламував вірші? (знайдіть і зачитайте)
- Виходячи з того, що з них танцювало і співало, то декламувало найменше?
Позначимо це відрізком
Д. - ? ___
Т. - ? ___ ___ ___ у 3 р. б.
С. - ___ ___ ___ ___ ___ у 5 р. б.
- Що відомо в задачі?
- Яке питання задачі?
- Хто бажає розповісти задачу за схемою?
- Про що будемо дізнаватися спочатку? (декламувало)
1) 27: (1+3+5)=3 (д.) – декламувало;
2) 3*3=9 (д.) – танцювало;
3)3*5=15 (д.) – співало;
В: 3д., 9д., 15д..
- Отже, як правильний короткий запис допомагає розв’язати задачу? Тому не варто боятися використовувати різні графічні записи.
3.4.Робота в групі №479
Рівняння і перетворення № 485.
4. Підсумок. Рефлексія.
- Повернемося на початок нашого уроку і пригадаємо над якими завданнями ми працювали!
! Візьміть червоний олівець і яке завдання було для вас найважче і ви потребували допомоги, позначте його знаком !
V Зелений олівець позначає з якими завданнями ви справилися найшвидше.
+ Синім олівцем позначте завдання над яким потрібно ще працювати.
Домашнє завдання ст. 102 № 480, 481.
Робота в парі
(340+260) •8 і 340 •8+260 •8
(6400-1600):20 і 6400:20+1600:20
(340-260) •8 і 340 •8-260 •8
Робота в парі
(340+260) •8 і 340 •8+260 •8
(6400-1600):20 і 6400:20+1600:20
(340-260) •8 і 340 •8-260 •8
Робота в парі
(340+260) •8 і 340 •8+260 •8
(6400-1600):20 і 6400:20+1600:20
(340-260) •8 і 340 •8-260 •8
Робота в парі
(340+260) •8 і 340 •8+260 •8
(6400-1600):20 і 6400:20+1600:20
(340-260) •8 і 340 •8-260 •8