Урок математики у 5 класі " Я знаю все про дроби!?"

Про матеріал

Урок - узагальнення вивченого розділу « Звичайні дроби" у 5 класі. Урок проводиться у формі гри, де учні класу поділено на дві команди " Чисельник" та " Знаменник" . Команди виконують різноманітні завдання та вправи по темі " Звичайні дроби".

Перегляд файлу

Урок  математики  у 5 класі

Тема:Я знаю все про дроби?!

Мета :навчальна : узагальнення вивченого розділу « Звичайні дроби»;

розвивати: логічне мислення,культуру математики мови і записів ;

виховувати: самостійність,інтерес до математики ,працьовитість, кмітливість , взаємодопомогу ;

Епіграф :Вчитися можна тільки весело…

Щоб перетравлювати знання,

потрібно поглинати їх з апетитом.»                     

                                                                                               Анатоль Франс

План уроку

Етап уроку

Час

Методи й прийоми

І. Організаційний момент

3 хв

Полегшення правил уроку

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

5  хв

 

ІІІ. Актуалізація опорних знань

10 хв

Вправа «Паперові літачки»

IV .Закріплення знань  і умінь

15  хв

Вправа «Лото завдань»

«Математична естафета»

V.Підсумок уроку, оцінювання

7 хв

3 хв

Проект –колаж

Захист проекту

VI .Домашнє завдання

2 хв

Скласти дві  задачі та одне рівняння  на дроби

                               Хід уроку

  1. Організаційний момент

Вітання: Як вітаються німці?

               Як  вітаються англійці?

               Як вітаються друзі?

Тож який у вас сьогодні настрій?
А хто сьогодні себе почуває готовим на оцінку? На 10-11? А на 7-9? На 4-6? На 1-3?
Тож перевіримо вашу кмітливість
Загадка-головоломка - друдл

                                             

 

   

 

 

Парашутист     Гірчичники  -- дроби

( вигляд зверху) 

 ІІ. Мотивація навчальної діяльності .

 Що поєднує між собою рух транспорту і кулінарію, уроки і відпочинку, музику і людину? У перерахованих справах і процесах ми зустрічаємося із дробами.                                               

 ІІІ. Повідомлення теми і мети .

 А чи все ми знаємо про звичайні дроби?  Тому тема уроку: Я знаю про дроби все?! .  Знак -  ?  Чи  - ! . Вибирати вам у кінці уроку! І дамо відповідь на це питання - на сьогоднішньому уроці.

 Визначення мети  і заваднь уроку: 

знаю: види дробів, як їх  потрібно порівнювати , обчислювати, перетворювати в мішане число і в неправильний дріб .

умію:  порівнювати, обчислювати, перетворювати.

 Поділ на команди:  учні беруть картки з дробами ( картки з дробами – одні тільки з чисельниками , а інші  лише  із знаменниками) і йдуть до столу з  табличками «Чисельник»  чи « Знаменник». Так  і визначимо  2 команди.

  ІV. Актуалізація опорних знань.

 Вправа « Літачки» у команді на партах літачки: на них записані приклади до вивчених правил. За моїм сигналом « Запуск двигунів,зліт!» учні переносять літачки на стіл сусідньої команд. Закінчення вправи: до приклада   назвати  правило.

 V.Закріплення вивченого матеріалу.

1) Вправа « Лото завдань»

( кожен учень команди витягує  бочечку  із номером, на столі біля дошки   бере завдання і виконує його  на дошці, решта учнів команди виконують у зошиті) Якщо потрібна допомога товариша, то говоримо «Допомога»

Приклади завдань до вправи « Лото Завдань»

12. Розмістіть дроби в порядку  спадання

3/25  , 9/25, 7/25, 24/25, 23/25, 25/25, 27/25

26. Порівняйте дроби

А) 21/23  і 17/23   б) 1 і 4/15   в) 37/30 і 1

35. Один із доданків дорівнює 92  і становить 4/9 суми. Знайдіть другий доданок.

74. Розв’яжіть рівняння

х-7  8/11= 2 5/11

22. Перетворіть мішане число  у неправильний дріб : 3 7/9

46. Записати 5 правильних дробів із знаменником 7.

2) Вправа « Математична естафета»

7=14=7 ( по 7 прикладів на кожну команду – всього 14 прикладів ).

Я думаю у кожного члена команди вийде все добре, і він буде собою пишатися, бо не підвів команду.

Заповни пропуски у прикладах.  ( Складаємо  приклади з пропусками на всі  види звичайних дробів)

Завдання « Математична естафета»


Команда « Чисельники»

  1. 29/41- 9/41=*
  2. *+1 3/41=*
  3. 1 23/41-15/41=*
  4. *-12/41=*
  5. *+3 4/41=*
  6. *+5/7=*
  7. *-2 3/7=2 2/7

Команда « Знаменники»

1)12/35+15/35=*

2)*+1 7/35=*

3) *-18/35=*

4)*-8/35=*

5) *+2 27/35=*

6)*+5/16=*

7)*-2 3/16 =2 2/16


VI.Підсумок уроку:

Проект- колаж : на робочих столах у вас є матеріал з вивченої теми. Ваше завдання розмістити  картинки на плакаті,  які підходять до даної теми на вашу думку. А потім захистити ваш проект,  коротко  довести  «Що я дійсно знаю  все про  звичайні дроби» ( 2- 3 хв)

 

 

 

Описание: C:\Users\Администратор\Desktop\фото з телефона\20180201_140035.jpg

VII.Оцінювання: Рятівники-капітани команд оцініть роботу команди.

Як багато ви зробили на уроці. Розумники! Дуже приємно вчити розумних дітей. Це ваша перемога!

 Який був настрій на уроці? Чи ви задоволені? Чи проявили ви сьогодні взаєморозуміння, підтримку, доброзичливість,

 То хто ж  сьогодні працював на 10-12? На 7-9? На 4-6? Чи 1-3?

 Я думаю, ви всі сьогодні  молодці.

Бажаю всім присутнім

Я успіхів й удачі !

Приходьте на уроки,

Розв’язуйте задачі!

Учитель :  На уроці ви показали знання  про звичайні дроби. Ось що хоче сказати вам дріб.

Хто я ?  Я- звичайний дріб!

Який я ? Правильний і неправильний

Що я люблю?  Коли мене порівнюють, додають і віднімають.

Що я не люблю?  Коли називають мене неправильно і розв’язують неправильно

Для чого я потрібний? Щоб вказувати на частини

Чого я боюся! Я боюсь, що мене погано вивчать учні 5 класу.

Що мене чекає у майбутньому !    Знання  про мене  учні будуть розв’язувати задачі і рівняння.

VII.Домашнє  завдання : скласти дві задачі на дроби і одне  рівняння

 

 

Вчитель математики

Кондрашова   Юлія    Вікторівна 

Князегригоріської ЗОШ І – ІІІ ступенів

Великолепетиського району

Херсонської області

 

 

 

 

 

 

 

 

 

doc
Додано
19 березня 2018
Переглядів
1397
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку