Урок математики в 1 класі " Цифра 10"

Про матеріал
Тема: Число 10. Послідовність чисел у межах 10. Порівняння чисел. Написання цифр. Мета: Ознайомити учнів з числом 10, його утворенням і записом. Закріплювати нумерацію чисел у межах 10. Розвивати логічне мислення, працьовитість.
Перегляд файлу

Тема: Число 10. Послідовність чисел у межах 10. Порівняння чисел. Написання цифр.

Мета: Ознайомити учнів з числом 10, його утворенням і записом. Закріплювати нумерацію чисел у межах 10. Розвивати логічне мислення, працьовитість.

Обладнання: Демонстраційний матеріал. Цифри, предметні малюнки,       індивідуальний      матеріал (палички,        набір геометричних фігур.

Хід уроку І.Вивчення нового матеріалу.

Читаю уривок з оповідання

“ Десять робітників” у вигляді загадки.

.....зайшов я до однієї жінки в хату. Дивлюсь, а в неї так чисто, гарно так: діти умиті, чисто одягнені. Обід зварений. – Як ви встигли все поробити? - питаю. А вона каже: – Як же мені не встигнути! У мене служать аж десять робітників. Вони мене слухають, що скажу, зроблять. Один одному допомагають...” –Які ж то в жінки робітники?.

Покажіть

    Про яке число ми будемо сьогодні говорити?

 

1.               а)Лічба предметів в межах 10.

б)Чого в класі є 10?

в)назвіть числа менші 10.

2.               Утворення числа 10

На рахівниці і за допомогою дидактичного матеріалу демонструю         утворення       числа      10,   додаванням    1      до попереднього числа.

ІІ.Робота з підручником.

Завдання 1.Як утворили число 10.

Завдання 2 Прочитати ряд чисел. Яке місце займає число 10 в ряді чисел.

Завдання 3 Полічіть жовті і зелені круги в кожній групі.

Порівняти числа

Змагання “ Хто скоріше”

Дві команди порівнюють числа

4   7          10   3

3   2          2   6

8         1          5   5

9         10        4   10

ІІІ.Фізкультхвилинка Я біжу, біжу по гаю я метелика впіймаю. А метелик не схотів, геть від мене полетів.

Діти біжать ловити метелики, на яких завдання:

10=9+*          10=5+*

10=8+*          10=4+*

10=7+*          10=3+*

10=6+*          10=2+* ІV.Робота в зошитах

1   Утворення числа 10.

2   Ознайомлення з записом числа 10. Ось круглий нуль або нічого послухай казочку про нього: Веселий нуль прошепотів сусідці одиниці “З тобою поруч я б хотів постояти систрице.” Та одиниця каже: “Ні ти нуль число нікчемне не стій зі мною, бо мені це зовсім не приємно. А нуль на це: “ Я знаю сам, що в світі значу мало та якби поруч стати нам десятко б тебе стало.

 

Число 10 записуємо двома  цифрами: одиницею і нулем.

Цифра 0 схожа на літеру 0.

Розгляньте запис числа 10. Одиницю ми вже вміємо писати. Пригадайте, з яких елементів вона складається.

0 ( нуль) складається з одного елемента: великого лівого овала. Починаємо писати недалеко від верхнього правого кута квадрата, ведемо заокруглення, ліворуч, прписуємо до нижньої сторони клітки великий лівий овал і з'єднуємо праворуч на правий півовал до верхньої правої сторони клітинки.

Письмо цифри 10.

V.Робота з геометричним матеріалом.

                  Скільки потрібно паличок, щоб скласти 2 трикутники і 1 чотирикутник.

                  Попробуюмо самостійно скласти.

Цікаві вправи.

Відгадування загадок. Руки вгору підніміть, пальці швидко полічіть: зліва п'ять і справа п'ять,

скільки разом? Як сказать?    (десять)

 

Десять веселих братів чарівних,

шуби пошити просили для них. Швець їм пошив, та лише тільки дві -

Браття були задоволені всі.     (рукавиці)

 

Математика в віршах. 1 Десять хлопчиків завзято про щось сперечались. Двох із них гукнула мати скільки ще зосталось? 2 П'ять книжок у мене є на п'ять більше в тата.

Скільки в тата книжок є? Спробуйте дізнатись. 3 Бігло до річки 9 качат разом із ними мама малят.

Вони захотіли водички попить.

Скільки їх разом? Ану полічіть.

VІІ.Підсумок уроку.

Чого ви навчились сьогодні на уроці?

Вивчення лічилки Одиниця жартувала та нуля все розважала. Коли друзі поруч стали, число десять вони склали.

 

pdf
Пов’язані теми
Математика, 1 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
23 лютого
Переглядів
89
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку