Математика
Урок № 35
Дата___________
Тема: Десять. Десятка. Склад числа 10. Числова послідовність.
Мета: продовжити формування в учнів поняття числа, уявлення про утворення натурального ряду; ввести поняття « число десять» ; навчити писати цифру 10 двома цифрами 1 і 0; порівнювати числа в межах 10; склад числа 10; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати мислення; виховувати акуратність.
Обладнання: цифри; склад числа 10; таблиця; зошити, предметні малюнки, цеглинки « Лего», підручник, зошит з друкованою основою.
Тип уроку: вивчення нової теми.
Хід уроку
І. Організація класу.
ІІ. Повторення вивченого матеріалу.
1.Усна лічба.
Лічба предметів від 1 до 9; від 9 до1.
Гра « Продовжуй»
Лічба від 2 до 8; від 8 до 3; від 8 до4; від 3 до8.
2. Весела лічба.
У живім куточку в школі
Є три рибки у воді.
Ще сім рибок дасть Миколка
Скільки буде тоді риб? (10)
3. Гра « Обери й обчисли»
- розв’ яжіть приклади ( усно)
5 + 1 4 + 2 6 + 1 7 + 1 2 + 1 1 + 1 3 + 1
ІІІ. Ознайомлення з новим матеріалом
Вірш. З шісткою ця цифра схожа
Хто назвати її може?
Вниз хвостом переверни
І цю цифру назови. (9)
П’ять кошенят пісок копають А двоє бавляться в траві
На сонці троє загоряють. То скільки їх? Скажи мені? (10)
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА.
1 +9 2 + 8 3 + 7 4 + 6 5 +5 6 + 4 7 + 3 8 + 2 9 + 1
Руханка.
IV. Закріплення вивченого матеріалу.
Складання нерівностей за допомогою предметних малюнків.
10 > 7 7 < 10 8 > 6 6 < 8
4 + 1 1 + 1 3 + 1 8 + 1 2 + 1 5 + 1 7 + 1 9 + 1
V. Підсумок уроку.
- Яке число вивчили? Назвіть попереднє до 10. Якими цифрами на письмі позначаємо число 10?
VI. Рефлексія.