Урок-мандрівка до супермаркету
ТЕМА: Письмове додавання трьох доданків. Робота з геометричним матеріалом. Розв’язування задач
МЕТА: формувати вміння письмово обчислювати суму трьох доданків; удосконалювати обчислювальні навички під час розв’язання задач, обчислення значень виразів. Розвивати логічне мислення учнів шляхом формування прийомів розумових дій. Виховувати уважність, самостійність, інтерес до математики; культуру поведінки в громадських місцях
ОБЛАДНАННЯ: картки для усного обчислення, Lego, картки, маркери, аркуші з прикладами, ілюстрації, таблиці-правила, підсумкова схема, правила поведінки в супермаркеті, геометричні фігури(5 наборів)
ТИП УРОКУ: комбінований , інтерактивний
ФОРМИ РОБОТИ: колективні, індивідуальні
ХІД УРОКУ:
І. Органiзацiя учнiв до уроку.
Привітання:
Стали рівно, підтягнулись,
Один одному всміхнулись.
До гостей всі поверніться
Привітайтесь, як годиться.
ІІ. Повiдомлення теми та завдань уроку. Мотивацiя навчальної дiяльностi.
Сьогодні на уроці математики ми будемо не тільки розв’язувати задачі, обчислювати значення виразів, працювати з геометричними фігурами та охайно, старанно писати в зошитах а й дізнаємося про письмове додавання 3 доданків та дізнаємося про правила культурної поведінки в супермаркеті чи магазині, що під час відвідування їх самостійного відвідування ви чемно поводилися в громадському місці. Запишіть старанно у зошитах 11 лютого
Класна робота
Правила поведінки в супермаркеті
ІІІ. Актуалізація знань учнів
1. Швидкісне обчислення виразів на множення і ділення за 1 хвилину (на картках)
Треба поспішати, у вас 1 хвилину щоб дістатися Супермаркету
ПРАВИЛО 1. У дверях магазину спочатку пропускаємо тих, хто виходить, а потім вже заходимо самі
2. Каліграфічна хвилинка
- Що треба взяти з собою, щоб придбати необхідні товари?
- Згадайте грошові одиниці від найменшої до найбільшої.
Запишіть каліграфічно цифри, якими позначаємо металеві грошові одиниці (дівчатка) 1 2 5 10 25 50 та паперові грошові одиниці (хлопчики) 1 2 5 10 20 50 100 200 500 1000
ПРАВИЛО 2. Будьте ввічливі! Якщо продавець рахує гроші чи спілкується з іншим покупцем, зачекайте.
3. Усний рахунок (в парах)
ПРАВИЛО 3. Якщо ви знаєте вартість покупки, підготуйте необхідну суму наперед.
V. Вивчення нового матеріалу
1. Пояснення вчителем і сильнішими учнями «ланцюжком»
Письмове додавання трицифрових чисел у випадку трьох доданків обчислюємо так як у випадку двох доданків: одиниці додаємо до одиниць, десятки до десятків, сотні до сотень, знак + пишемо перед ІІ доданком. Для швидкого обчислення можна скористатися переставною властивістю дії додавання:
При додаванні доданки можна переставляти
Додавати розряди можна в будь-якому порядку
145 206
+ 324 + 38
35 174
504 408
2. Первинне закріплення № 187 (обери і поясни, хто правильно записав вираз)
ПРАВИЛО 4. Готуючись купити в супермаркеті багато товарів, заздалегідь складіть список того, що маєте придбати.
VІ. Розвиток математичних знань
1. Знаходження Р клумби перед супермаркетом
(кожна група отримує 4 геометричні фігури, кожен учень обирає і обчислює периметр 1 фігури, в результаті називають 1 фігуру з найбільшим периметром)
2. Фізкультхвилинка «Вверх і вниз»
ПРАВИЛО 5. Категорично заборонено брати з собою тварин.
3. Самостійна робота «Будуємо башточку з Lego» (по 3 приклади кожному варіанту)
325 181 313 460 104 351
+ 136 +507 + 458 + 127 + 257 + 495
245 126 207 242 626 112
. . . . . . . . . . . . . . . . . .
706 814 978 829 987 958
706
829
978
987
814
958
ПРАВИЛО 6. Не слід привертати до себе увагу, голосно обговорюючи якість проблеми
4. Робота над задачею №188 (колективно)
- знайомство з змістом
- аналіз задачі
- самостійне розв’язання
5. Самостійне складання і розв’язання подібної задачі (ілюстрації з ціною на дошці)
ПРАВИЛО 7. Дбайливо ставтеся до товарів, неважливо, одяг це, іграшки чи продукти харчування
VІ. Підсумок уроку. Рефлексія
- То як треба додавати трицифрові числа у випадку кількох доданків?
- Які правила при цьому слід пам’ятати?
- Поділіться своїми думками з всіма присутніми 3 реченнями
навчився
дізнався допоміг
VІІ. Домашнє завдання
С. 36, №190, 191 Дотримуйтеся правил поведінки в громадських місцях
ПРАВИЛО 8. Поважайте працю продавця-касира, консультанта, охоронців, прибиральниць, водіїв, вантажників, садівників та всіх хто дбає про якість товарів та чистоту і затишок у супермаркеті
1