Урок математики "Вправи і задачі на засвоєння таблиці ділення на 3. Знаходження периметра квадрата."

Про матеріал

Урок математики з використанням здоров'язберігаючих технологій направлений на формувати вміння застосовувати випадки табличного ділення на 3 під час розв'язування прикладів і задач, знаходження периметра квадрата, а також на виховання дбайливого ставлення до свого здоров'я.

Перегляд файлу

Тема. Вправи і задачі на засвоєння таблиці ділення на 3. Знаходження периметра квадрата.

Мета: формувати вміння застосовувати випадки табличного ділення на 3 під час розв’язування прикладів і задач, знаходження периметра квадрата; закріплювати навички множення числа2, додавання і віднімання в межах 100;    розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, увагу, уяву, пам’ять;    виховувати  старанність, активність на уроці, дбайливе ставлення до свого здоров’я.

Обладнання: макет казкового героя, кошик з фруктами, таблиці до задачі, картки на гру, поради лікаря на кольоровому папері, картки

Тип уроку: закріплення ЗУН

                                               ХІД УРОКУ

1. Організація класу.

Стали рівно, підтягнулись,

Один одному всміхнулись.

До гостей всі поверніться

Привітайтесь, як годиться.

 

ІV. Актуалізації опорних знань.

1. Швидкісне обчислення за 1 хвилину

2. Перевірка домашнього завдання

      3. Усний рахунок

- Назвіть і запишіть на дошці добутки при множенні числа 3

- Назвіть приклади з цими добутками (вибірково)

 

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.  Оголошення теми і мети уроку.

Діти, всі ви знаєте, що взимку люди часто хворіють на застуду, грип. Сьогодні на урок математики до нас завітав лікар Айболить, який приніс із собою профілактичні поради для тих, хто не хоче хворіти та корисні подарунки, необхідні для збереження здоров’я, вживання яких зашкодить мікробам. (кошик здоровя).

- Як ви гадаєте, що в кошику?

Підказка вчителя: про цей предмет ми обов’язково згадаємо протягом уроку. 

Але щоб отримати подарунки від лікаря Айболитя потрібно показати свої знання з математики, а саме, як ви знаєте таблицю ділення на 3, як вмієте розв’язувати задачі, обчислювати значення виразів, працювати з геометричними фігурами та охайно, старанно писати в зошитах . Виконуючи завдання, ми будемо дізнаватися про те, що ж радить нам лікар Айболить         - Ви згодні?

ІІІ. Закріплення і розвиток математичних знань учнів.

1. Математичний диктант (таблиця ділення на 3) із взаємоперевіркою

(6:3    30:3   24:3   3:3   18:3   9:3   27:3   15:3   21:3   12:3)

   2       10        8      1        6      3         9       5         7        4

Порада від лікаря Айболитя

 

2. Гра «Ланцюжок»

3.5=…-7=…:2=…+17=…:3=…-5=….6=…:3=…

Порада  від лікаря Айболитя

 

3. Обчислення виразів на дії різного ступеня (самостійно)

 І вар. – №572                    ІІ вар. – №576

Порада  від лікаря Айболитя

 

4. Робота з геометричним матеріалом №574

- Виміряй довжину сторони квадрата

- Знайди Р квадрата додаванням.

- Знайди Р квадрата множенням

- Як називається друга геометрична фігура?

- Знайди периметр прямокутника.

- Чи можна множенням обчислити Р прямокутника?Чому?

- Який корисний для здоров’я предмет схожий на квадрат чи прямокутник?(мило, мочалка, хустинка…)

Порада  від лікаря Айболитя

 

Фізкультхвилинка (ЗРВ)

 

5. Усний рахунок (прості задачі)

- В одній коробці 3 кг цукерок. Скільки цукерок у 4 таких коробках?(12)

    У 10? (30)

- В 3 ящиках 24 кг моркви. Скільки моркви в одному ящику? (8)

- Бабуся роздала 6 огірочків 3 онукам. Скільки огірочків отримав кожен онук? (2)

- Про які корисні для здоров’я продукти ми розв’язували задачі?

- Якими б не радив вам зловживати лікар Айболить? Чому так думаєте?

Порада  від лікаря Айболитя

 

6. Робота над задачею

До шкільної їдальні привезли 7 ящиків червоних яблук по 3 кг у кожному і 20 кг жовтих яблук. Скільки всього кг яблук привезли до шкільної їдальні?

     а) аналіз задачі

     б) колективне складання умови задачі

     в) вибір розв’язання

        1) 7.3=…(кг)               1) 3.7=…(ящ.)                1) 3.7=…(кг)

        2) …+20=…(кг)         2) …+20=… (кг)             2) …+20=…(кг)

- Хто обрав І спосіб – потопайте

- Хто обрав ІІ спосіб – потягніться

- Хто обрав ІІІ спосіб – похлопайте

     г) самостійне розв’язання (сильніші учні), біля дошки(інші)

     д) фронтальна перевірка

Порада  від лікаря Айболитя

 

ІV. Домашнє завдання

І вар. –576, 573            ІІ вар. –572, 573              

 

V. Підсумок уроку

Інтерактивна вправа «Закінчи речення»

Сьогодні на уроці 

Було легко….

Треба повторити…

Оцінювання ЗУН учнів

- Які поради запам’ятали?

- Чи здогадалися ви, що може бути смачне і корисне в кошику?

( роздача яблук.)

 

 

Поради  від лікаря Айболитя

1. Вживайте вітаміни у природньому вигляді (овочі та фрукти, що містять вітамін С)

2. Загартовуйтеся

3. Провітрюйте приміщення

4. Часто мийте руки з милом

5. Прикривайте ніс та рот хустинкою(особливо при кашлі та чиханні)

6. Не займайтеся самолікуванням! Звертайтеся до лікаря!

 

 

 

1

 

docx
Додано
9 серпня 2018
Переглядів
1186
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку