Урок математики з використанням ЕОІР у 1-му класі. "Склад числа 5. Порівняння чисел у межах 5. Позначення чисел на цифровому відрізку. Написання цифр. Порівняння висоти предметів"

Про матеріал
Урок математики з використанням ЕОІР у 1-му класі за технологією навчання учнів початкової школи "Smart Kids"
Перегляд файлу

 

Технологічна карта

уроку математики з використанням ЕОІР у 1-му класі

(автор: Спрягайло Людмила Вікторівна,

 вчитель Конотопської ЗОШ I-IIIступенів №13 Сумської області).

 

Тема розділу:

Нумерація чисел від 1 до 10

Тема уроку:

Склад числа 5. Порівняння чисел у межах 5. Позначення чисел на цифровому відрізку. Написання цифр. Порівняння висоти предметів

№ уроку в розділі

Урок №20

Тип уроку:

Урок - подорож

Цілі уроку:

Вправляти учнів у порівнянні чисел і засвоєнні складу чисел у межах 5. Розвивати уважність, спостережливість. Виховувати допитливість, бережливе ставлення до природи.

Основні терміни та поняття:

цифра, число, склад числа, більше - менше

Форми роботи:

- робота в групах, парах

- фронтальна

Етап використання ЕОР:

  •                   актуалізація та корекція опорних знань, умінь і навичок
  •                   закріплення, узагальнення та систематизація вивченого

Мета використання ЕОР:

Розвивати пізнавальний інтерес; вдосконалювати обчислювальні навички першокласників; закріпити вивчений матеріал; формувати ІК-компетентність учнів.

 

Хід уроку:

І. Організаційний момент.

Сонечко, як завжди, прокинулось раненько!

Росою прозорою вкрилося гарненько.

Промінчики срібні свої розчесало,

«Добридень всім»,  - людей привітало.

 

ІІ. Актуалізація та корекція опорних знань.

  1. Мотивація навчальної діяльності учнів.

Відгадайте загадку:

Тече, тече - не витече,

Біжить, біжить – не вибіжить. (Річка)

  • Сьогодні ми з вами здійснимо уявну подорож на річку. (Звучить в аудіо запису шум води. На екрані – широке русло з берегами, порослими очеретом, вербами…)
  1. Усна лічба
  1. Порахуй листочки
  • Яка зараз  пора року?(Осінь)
  • Опадають і пливуть по воді листочки. Порахуйте їх. (Діти рахують від 1 до 10)
  1. Перейди через річку в брід.

 Виконання завдання на інтерактивній дошці

Робота з ЕОІР «Математика, 1 клас», частина 2. Завдання 14.2

 

  • Діти, нам необхідно перейти на інший берег річки. Це мілке місце (брід), тож вставте пропущені числа і зможемо безпечно перейти на інший берег.

Добери пропущені числа. (2 сцени)

 

  1. Назви сусідів
  • Через річку пливуть рибки з цифрами. Доберіть «сусідів»

Завдання 14.5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  1. Порівняння чисел Завдання 15.2
  • Ось зявилося ще більше рибок. Порівняйте їх кількість

Встав знак «більше», «менше» або «дорівнює».

 

 

Фізкультхвилинка

 

Виросла трава яка?

Кропива та осока.

Піднімайте вище ніжки,

Та не сходьте із доріжки.

По стежині навпрошки

Дружно ходим залюбки.

То повернемося боком,

То йдемо усі з підскоком.

Ходим, ходим на носках,

А тепер – на пятах.

Перевіримо поставу,

Зведемо лопатки.

ІІІ. Пояснення нового матеріалу.

  1. Склад числа 5
  • На березі лежали різнокольорові  камінці.  Візьміть 5 камінців. З яких двох чисел можна скласти число 5?
  • Ось зявилося невідоме створіння, просить допомогти добратися до води. Самостійна робота з використанням ЕОІР «Математика, 1 клас», частина 2. Завдання 14.1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IV. Закріплення, узагальнення й систематизація вивченого матеріалу

  1. Робота з підручником (с. 23)

Завдання 1.

  • Ви, мабуть, зголодніли. Погляньте, на тарілочці лежать фрукти. Скільки їх?
  • На які два числа розклали число 5.

Завдання 4

  • Перевір, чи правильно проведено лінії від малюнків до чисел.
  1. Робота в зошиті
  • Запишіть, яке число нам сьогодні під час подорожі зустрічалося найчастіше (5).
  • З яких чисел можна скласти число 5? Запишіть.

Порівняйте кількість кружечків, запишіть нерівність (с. 23 підручника) Пальчикова гімнастика

Дерево

Має стовбур дерево,

Багато гілочок.

Листячком зеленим,

Бавить діточок

Притиснути руки тильною стороною одну до одної. Пальці розчепірити і підняти вгору. Ворушити кистями й пальцями.

 

  1. Робота з геометричним матеріалом
  • Наша подорож триває. На піску намальовані геометричні фігури. Знайдіть многокутники та виберіть їх.

Виконання завдання на інтерактивній дошці

Робота з ЕОІР «Математика, 1 клас», частина 2.  Завдання 14.1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Робота в групах.

  • Заштрихуйте фігури (трикутники, чотирикутники,…)

V. Підсумки уроку

 - Нам час повертатися до школи.

 - Яку мандрівку ми здійснили?

- Які математичні завдання виконували під час подорожі?

- Які здалися найлегшими, найважчими?

- Що було найцікавіше?

Назвіть склад числа 5.

 

 

 

 

 

docx
Додано
26 вересня 2019
Переглядів
859
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку