Урок математики за програмою Інтелект України 2 клас "Нумерація трицифрових чисел. Додавання трицифрових чисел без переходу через розряд. Задачі на розкриття змісту множення "

Про матеріал
На уроці використовуються аудіо файли, відео файли до уроку за НПП «Інтелект України», мультимедійна презентація, таблиці по темі уроку, зошит - підручник за науково-педагогічним проектом «Інтелект України». (Автори І.В. Гавриш та С.О.Доценко
Перегляд файлу

Тема: Нумерація трицифрових чисел. Додавання трицифрових чисел без переходу через розряд. Задачі на розкриття змісту множення

 Мета: продовжити роботу над нумерацією трицифрових чисел в межах 1000,  зосередити увагу учнів на значенні цифр у числі залежно від місця в запису числа; вдосконалювати навички письмового додавання трицифрових чисел без переходу через розряд; ознайомити із задачами на   розкриття змісту множення; розвивати пізнавальні інтереси, пам'ять, увагу, кмітливість, спостережливість, уміння логічно мислити, порівнювати, аналізувати, узагальнювати, збагачувати словниковий запас математичними термінами й висловами; виховувати старанність, самостійність, упевненість в свої сили.

Обладнання: аудіо файли, відео файли до уроку за НПП «Інтелект України», мультимедійна презентація, таблиці по темі уроку,  зошит - підручник за науково-педагогічним проектом «Інтелект України». (Автори І.В. Гавриш та С.О.Доценко

                                                            Хід уроку

І Організаційний момент

 

Починаємо урок.

Будем добре працювати,                                  

Хороші результати будемо мати.

Психологічне налаштування

-Важко знайти людину, яка б не прагнула успіху, щоб бути щасливим та корисним собі та людям. Я бажаю вам сьогодні отримати задоволення від власної праці, а здобуті знання та вміння стануть корисними вам у житті

Що ви чекаєте від сьогоднішнього уроку? (Цікавих завдань, нових знань)

ІІ Повідомлення теми і мети уроку

Прочитайте тему уроку. Яка інформація для нас відома? З якою інформацією новою ми ознайомимося?

  • Отже, ми продовжуємо вивчати нумерацію трицифрових чисел. Будемо продовжувати вчитись письмово додавати трицифрові числа без переходу через розряд. Сьогодні на уроці ми навчимось розв’язувати задачі, які допоможуть розкрити зміст множення.

ІІI Розвиток математичних знань

  1. Розгорніть зошити на с.1,
  2. Робота з таблицею чисел від 161 до 200
  • Прочитайте числа від 181 до 190 в прямому порядку.
  • Прочитайте числа від 191 до 200 – у зворотному порядку.
  • Пригадай назви розрядів трицифрових чисел

  • Обведіть в таблиці числа, у яких цифра розряду десятків дорівнює найбільшому одноцифровому числу.
  1. Повторення правила про десяткову систему числення. Правило Мудрої Сови
  • Повторимо, що таке система числення. ( Звучить аудіозапис, діти читають за диктором, потім хором, потім відтворюють правило з пам᾿яті)

Робота в парах. Вправа «Вчитель-учень»

Діти розповідають один одному правило про десяткову систему числення і виконують практичне завдання

  • Запиши в десятковій системі числення всі можливі трицифрові числа, що містять тільки цифри 1, 2. Розташуй їх у порядку спадання.

Фізкультхвилинка

ІV Вивчення нового матеріалу

  1.Ознайомлення із алгоритмом письмового додавання трицифрових чисел без переходу через розряд

Діти читають хором за диктором; самостійно розв’язують приклади за поданим вище алгоритмом. Перевіряють себе за презентацією

 

2.Сторінка мудрого Задачника

  • Діти читають повідомлення Знайка про задачі на розкриття дії множення.
  •  Читають та переказують правило мудрої Сови
  •  
  • V Повторення та закріплення вивченого матеріалу
  • 1.Розв’язання задачі за алгоритмом
  • Прочитайте задачу. Який вид задачі? Подивіться на розв’язок задачі. Чому вона розв’язується дією множення?
  • 2.Робота над задачею на  розкриття змісту множення в групах і перевірка виконання з допомогою лего
  •  (с.2, № 11)

Додаток 1.

3.Розв’язання завдань сторінки «Великі перегони»

Кожний з вас на уроках старався, не лінився і з успіхом виконаєте всі завдання.

( Діти за 4 хв самостійно розв᾿язують всі приклади. Фіксуючи свій час, витрачений на виконання завдання)

VI Підсумок уроку

Я повторив…

Я знаю…

Я зрозумів…

Я навчу інших…

Рефлексія

  • Чи цікаво було вам на уроці?
  • Чи зрозуміли ви зміст дії множення?

Оцініть засвоєння нового матеріалу з допомогою лего

  • Я вам дякую за урок. Будьте завжди працьовитими, організованими, охайними, відповідальними, старанними, наполегливими, рішучими. І тоді ви обов’язково здолаєте свою вершину успіху!
  • Хай все хороше – додається, сумне – віднімається, друзі – примножуються, а радість ділеться на всіх.

 

VIІ. Домашнє завдання

 Виконати завдання на с.6

 

Додаток 1

Одній білочці дали 4 горішки. Скільки горішків дали діти 6 білочкам?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

C:\Users\User\Desktop\116718.001.jpg

 

 

В одну годівничку діти поклали 2 кусочка сала для пташок. Скільки кусочків сала поклали діти у чотири годівнички?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

C:\Users\User\Desktop\3af17d1a0a96.jpg

 

 

Одному зайчикові діти дали 3 морквинки. Скільки морквинок дадуть діти 5 зайчикам?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

C:\Users\User\Desktop\103318.002.jpg

 

 

 

 

 

 

docx
Додав(-ла)
Цех Руслана
Пов’язані теми
Математика, 2 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
22 жовтня 2021
Переглядів
3826
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку