Урок математики Закріплення прийомів усного віднімання чисел у межах 100 з переходом через розряд. Розв’язання задач за коротким записом»

Про матеріал
Розробка відкритого уроку математики у 2 класі на тему "Закріплення прийомів усного віднімання чисел у межах 100 з переходом через розряд. Розв’язання задач за коротким записом». Мандрівка казкою "Рукавичка". Разом з казковими героями учні закріплюють прийоми усного віднімання чисел у межах 100 вивчених видів,вдосконалюють обчислювальні навички,складають та розв’язують задачі за поданою короткою умовою, повторюють геометричний матеріал.
Перегляд файлу

 

ЛИМАНСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ  ШКОЛА  І-ІІІ СТУПЕНІВ № 5

 

 

 

 

 

 

 

«Закріплення прийомів усного віднімання чисел у межах 100 з переходом через розряд.

Розв’язання задач за коротким записом»

(розробка відкритого уроку математики у 2-му класі)

 

 

 

 

                                                                                                                    Підготувала

                                                                                                                    вчитель початкових класів

                                                                                                                    Шаля К.І.

 

 

 

 

 

Тема:Закріплення прийомів усного віднімання чисел у межах 100 з переходом через розряд. Розв’язання задач за коротким записом.(Слайд1)

Мета.Закріплювати навички прийомів усного віднімання чисел у межах 100 з переходом через розряд, вдосконалювати обчислювальні навички учнів, уміння складати і розв’язувати задачі за короткою умовою;розвивати логічне мислення,пам’ять,увагу,пізнавальний інтерес,уміння працювати в парі, групі; виховувати почуття колективізму,взаємодопомоги,любов до природи.

Обладнання.Ілюстрації до казки «Рукавичка»,індивідуальні картки з різнорівневими завданнями,дидактичні ігри,презентація до уроку,проектор.

Хід уроку.

І.Організаційний момент.

Всі сідайте тихо,діти,

        Домовляймось не шуміти,

        Руку гарно піднімати,

        На уроці не дрімати,

        Щоб урок минув не марно

        Треба сісти рівно,гарно,

        Не базікать на уроках,

        Як папуга чи сорока!

ІІ. Контроль, корекція  і закріплення знань

    1.Перевірка домашнього завдання. Експертна група доповідає про виконання домашнього завдання учнями класу на кожному ряду. (Слайд 1)

    а) - Розкажіть план розв’язання дом. задачі.

    б) гра «Карусель»

  2.Змагання по рядах.На дошці записані приклади для кожного ряду та перевернуті листки з ілюстраціями до укр. нар. казок.(Слайд 3,4,5)

-Який ряд першим відкриє листок?

 

 

 

 

 

 

40+50          60+20              70+20

90-1             75-1                  44-1

60+20           80+20              50+10

34-4               55-5                42-2

-До яких казок ці ілюстрації?

ІІІ.Повідомлення теми і мети уроку.Мотивація.

1.-Діти,а ви любите казки?

-Відгадайте, з якої казки? Йшов дід лісом, а за ним бігла собачка. І за-

губив дід… (рукавичку)!

-Правильно, рукавичку, таку теплу, наче пічка.(Слайд6.)

-Назвіть героїв казки.У якому порядку вони потрапляли до рукавички?              (Слайд 7,8)

  2.-На уроці сьогодні ми мандруватимемо казкою «Рукавичка»,разом з тваринами будемо закріплювати прийоми усного віднімання чисел у межах 100 вивчених видів,вдосконалювати обчислювальні навички,складати та розв’язувати задачі за поданою короткою умовою, повторимо геометричний матеріал.

3.Каліграфічна хвилинка.(Слайд 9)

Щоб цифри правильно писати

Хвилинку каліграфії треба почати.

а)Запис числа, «Класна робота».

Діти відкривають зошити і  промовляють:

     Зошит свій я відкриваю

     Та під нахилом кладу.

     Всім малятам покажу:

     Ручку я ось так держу!

     Сяду прямо,не зігнусь,

     За роботу я візьмусь!

б)Математичний діалог ( Учитель – учень ).Інтерактивна вправа.

-Яке сьогодні число?

- 20.

-З яких цифр складається це число?

-Із 2 та 0.

-Яке попереднє та наступне число?

-Попереднє число 19, наступне – 21.

- Скільки десятків та одиниць у числі 20?

- 2 десятки та 0 одиниць.

в)Каліграфічний запис у зошитах чисел 19 20 21  19 20 21

 

ІV. Робота над темою урока.Подорож казкою.

1.Усний рахунок.Завдання від Мишки.Гра «Математичне доміно». (Кругові приклади).Розставити картки правильно.(Слайд 10)

 

37

20-4

16

41+4

45

60-10

50

90-1

89

57-20

 Одночасно виконувалась робота в парах.

  • Переверніть картки,щоб перевірити правильність виконання.Прочитайте слова.Що це за слова?(Словникові) (Слайд 11 )

     ЗАЄЦЬ   ВЕДМІДЬ  ДЯТЕЛ  ОЛЕНЬ

2.Повторення прийому усного віднімання.Завдання від Жабки.(Слайд 12 )   

-Поясніть обчислення прикладів,згадайте алгоритм виконання.

40-8=(30+10)-8=(10-8)+30=2+30=32                          

1)Кругле число розклади на доданки, один із яких дорівнює 10.

2)Від 10 відніми одиниці.

3)Отриманий результат додай до десятків, що залишилися.

35-7=35-(5+2)=35-5-2=30-2=28

1)Одноцифрове число розклади на зручні доданки.

2)Від двоцифрового числа віднімай частинами одноцифрове.

3.Фізкультхвилинка.(Слайд 13 )

Саме час дружно відпочити

 І знайому фізкультхвилинку

 В гості запросити.

-Як жили звірі в рукавичці?(Дружно) А ви в класі?

В нашім класі друзі всі:

    І великі і малі.

    Руку дай, тому,хто справа,

    Руку дай тому,хто зліва.

    Ми одна сім’я!.

4.Самостійна робота.Завдання від Зайчика.(За варіантами) (Слайд 14  )

Іваріант                               ІІ варіант

                 50-6                                          25-8

                 70-3                                          80-7

                  62-5                                        43-6

                  34-8                                         60-2

     3 учні працюють за індивід.завданнями (з підказкою)

      Взаємоперевірка.

V.Робота над задачами.

Завдання від Лисички.(Слайд15   )

     -З яких частин складається задача?(Умова, питання,розв’язання,відповідь)

1.Скласти задачу за короткою умовою та малюнком і розв’язати        усно.(Слайд16  )

-Чи впізнали ви цього птаха?Що ви за нього знаєте?(Шишкар)

І дер. -30 шиш.

    ІІ дер. -?, на 5 шиш. Менше

  • Яка це задача проста чи складена?

    30 -5 =25(шиш.)

    Відповідь: 25 шишок з другого дерева.

  2.Задача №340 с.62 у підручнику.(Слайд17  )

   Розбір задачі за короткою умовою, запис розв’язання в зошит.

  • Це проста чи складена задача?

53 -5 -4=44(…)

   Відповідь: 44… залишилось.

 3.Робота в групах. Завдання від Вовчика. «Жива задача».Скласти і ров’язати задачу за короткою умовою. Презентувати за ролями: умова,питання, розв’язання,відповідь.(Слайд 17)

1група  (зайчик)

ЗАДАЧА

Було-     32 …

З'їв – 5… та 7…

Залишилося- ?

2 група ( їжак)

ЗАДАЧА

І день – 40…

ІІ день -?,на 5.. менше

 

3 група (білочка)

ЗАДАЧА

Горішків-24…

Грибочків -?, на 6…більше

 

4.Зарядка для очей.(Слайд 18 )

Учитель:Сплять маленькі кошенята,

Всі заплющіть оченята!(Діти заплющують очі)

 Діти: А Васько не хоче,

           Він розплющів очі!(діти розкривають очі)

Учитель:Подивився вгору,вниз,

                Поводив очима скрізь.

                 (Очі вгору, вниз,по колу,не рухати головою)

                 І праворуч, і ліворуч.

                 Перевірив: вуха поруч!

                 Знову – вгору,знову-вниз,

                  Лапою помацав ніс!

                  Ось і вправа закінчилася,

                  Очі ваші не втомилися?

  5.Робота з геометричним матеріалом. Завдання від Кабанчика.(з логічним навантаженням). Робота в парах.(Слайд 19 )

    -Доведіть,що квадрат і прямокутник «близькі родичі».

 

 

 

 

 

    1.Геометричні фігури.

    2.Чотирикутники.У них 4 кути,4 сторони,4 вершини.

    3.Всі кути прямі.

    4.Протилежні сторони рівні.

VІ.Рефлексія.(Слайд 20 )

    Сьогодні на уроці я навчився…

   Мені було легко…

   Мені було важко…

   Мені було цікаво…

VІІ.Оцінювання. Завдання від Ведмедика. Самооцінка.(Смайлики) (Слайд 21)

 

 

 

 

 

 

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Анікеєва Ксенія Володимирівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Пов’язані теми
Математика, 2 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
4 грудня 2021
Переглядів
838
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку