Пропоную розробку уроку узагальнення знань, умінь і навичок учнів 7 класу з розділу "Материки тропічних широт", який можна провести у формі уроку-аукціону з використанням мультимедійної презентації. В розробці описано всі етапи уроку, завдання для проведення змагань (лотів) між двома чи трьома командами ( залежно від кількості учнів у класі) з таких тем розділу: лот №1«Дива жарких широт», лот №2 «Африка», лот №3 «Південна Америка», лот №4 «Австралія», лот № 5«Лот для картографів», лот №6 «Тварини і рослини". Таком додані роздаткові матеріали до уроку.
7 клас Урок 32
Тема: Підсумковий урок з розділу «Материки тропічних широт»
Мета: повторити, узагальнити та поглибити знання учнів про материки тропічних широт: Африку, Південну Америку, Австралію.
Розвивати пам'ять, вміння працювати з картами та іншими джерелами географічних знань.
Виховувати інтерес до уроків географії
Обладнання: лоти із завданнями(слайди),картки, контурні карти, фізична карта світу, підручники, атласи
Тип уроку: узагальнення та поглиблення знань
Форма проведення: урок-аукціон
Хід уроку
І. Організаційна частина(2 хв)
Створити команди, придумати назв
ІІ. Актуалізація знань та вмінь(2 хв)
ІІІ. Представлення команд і повідомлення правил аукціону (2 хв)
На аукціоні ми сьогодні продаємо шість лотів: №1«Дива жарких широт», №2 «Африка», №3 «Південна Америка», №4 «Австралія», № 5«Лот для картографів», №6 «Тварини і рослини»
ІV. Проведення аукціону(35хв)
Продаж лоту №1 «Дива жарких широт»
Потрібно дати відповіді на запитання про цікаві, дивовижні об’єкти, явища материків тропічних широт. Яка команда дасть більше правильних відповідей, отримає лот.
Підрахунок балів, визначення власника лоту.
Продаж лоту №2 «Африка»
Кожен учень кожної команди повинен відповісти на запитання і придбати жетони («гроші»). По 20 запитань кожній команді. Яка команда в сумі набирає більше – «купує» лот.
Запитання для команди………………………………….
Завдання для команди ……………………………………..
Підрахунок отриманих «грошей», визначення власника лоту
Продаж лоту №3 «Південна Америка»
Завдання для команди………………………………………………………………
Завдання для команди…………………………………………….
Підрахунок балів
Продаж лоту № 4 «Австралія»
Завдання для команди………………………………………
Завдання для команди……………………………………………..
Підрахунок балів
Продаж лоту №5 для картографів (2 хв)
Команди визначають по одному учню- картографу
Завдання:
На контурній карті світу позначити такі об’єкти (цифрами):
Назви для першого картографа |
Назви для другого картографа |
1.Карпентарія |
1.Парана |
2.Мозамбіцька |
2.Ефіопське |
3.Гвіанське |
3.Байрон |
4.Танганьїка |
4.Вогняна Земля |
5.Великий Вододільний |
5.Червоне |
6.Оріноко |
6.Мадагаскар |
7.Сомалі |
7.Магелланова |
8.Коралове |
8.Дрейка |
9.Середземне |
9.Аденська |
10.Карибське |
10.Кейп-Йорк |
Продаж лота №6 «Тварини і рослини» (одночасно з картографами)
Завдання для біологів:
Органічний світ для першої команди |
Органічний світ для другої команди |
1.Евкаліпт |
1. Антилопа гну |
2. Вомбат |
2. Вікторія-регія |
3. Гевея |
3. Пампасова трава |
4. Анаконда |
4. Єхидна |
5. Мускатне дерево |
5. Броненосець |
6. Лама |
6. Вельвічія |
7. Муха цеце |
7. Шиншила |
8. Сейба |
8. Баобаб |
9. Лисиця фенек |
9. Дерево бальза |
10.Кебрачо |
10. Казуарини |
На екрані відповіді:
Материк |
Тварини |
Рослини |
||
І команда |
ІІ команда |
І команда |
ІІ команда |
|
Африка |
Муха цеце Лисиця фенек |
Антилопа гну
|
Мускатне дерево Сейба |
Вельвічія Баобаб |
Австралія |
Вомбат |
Єхидна |
Евкаліпт |
Казуарини |
Південна Америка |
Анаконда Лама |
Броненосець Шиншила |
Гевея Кебрачо
|
Вікторія-регія Пампасова трава Бальза |
Взаємоперевірка .
Підсумок , завершення « покупки».
За наявності часу
Продаж лоту 7 «Най…най…»
Підведення підсумків. Нагородження переможців
Домашнє завдання. Підготувати цікаві факти про Антарктиду
Материк |
Тварини |
Рослини |
Африка |
|
|
Австралія |
|
|
Південна Америка |
|
|
Материк |
Тварини |
Рослини |
Африка |
|
|
Австралія |
|
|
Південна Америка |
|
|
Органічний світ для першої команди |
Органічний світ для другої команди |
1.Евкаліпт |
1. Антилопа гну |
2. Вомбат |
2. Вікторія-регія |
3. Гевея |
3. Пампасова трава |
4. Анаконда |
4. Єхидна |
5. Мускатне дерево |
5. Броненосець |
6. Лама |
6. Вельвічія |
7. Муха цеце |
7. Шиншила |
8. Сейба |
8. Баобаб |
9. Лисиця фенек |
9. Дерево бальза |
10.Кебрачо |
10. Казуарини |
|
|
Органічний світ для першої команди |
Органічний світ для другої команди |
1.Евкаліпт |
1. Антилопа гну |
2. Вомбат |
2. Вікторія-регія |
3. Гевея |
3. Пампасова трава |
4. Анаконда |
4. Єхидна |
5. Мускатне дерево |
5. Броненосець |
6. Лама |
6. Вельвічія |
7. Муха цеце |
7. Шиншила |
8. Сейба |
8. Баобаб |
9. Лисиця фенек |
9. Дерево бальза |
10.Кебрачо |
10. Казуарини |
Назви для першого картографа |
Назви для другого картографа |
1.Карпентарія |
1.Парана |
2.Мозамбіцька |
2.Ефіопське |
3.Гвіанське |
3.Байрон |
4.Танганьїка |
4.Вогняна Земля |
5.Великий Вододільний |
5.Червоне |
6.Оріноко |
6.Мадагаскар |
7.Сомалі |
7.Магелланова |
8.Коралове |
8.Дрейка |
9.Середземне |
9.Аденська |
10.Карибське |
10.Кейп-Йорк |
Назви для першого картографа |
Назви для другого картографа |
1.Карпентарія |
1.Парана |
2.Мозамбіцька |
2.Ефіопське |
3.Гвіанське |
3.Байрон |
4.Танганьїка |
4.Вогняна Земля |
5.Великий Вододільний |
5.Червоне |
6.Оріноко |
6.Мадагаскар |
7.Сомалі |
7.Магелланова |
8.Коралове |
8.Дрейка |
9.Середземне |
9.Аденська |
10.Карибське |
10.Кейп-Йорк |