Урок-майстерня на тему у 9-А класі "Оформлення фотозони для селфі до дня святого Валентина".
Підготувала
Падалка Олена Сергіївна,
учитель трудового навчання та мистецтва
ХДВУФК №1
Харків-2021
Тема : Урок-майстерня на тему "Оформлення фотозони для селфі до дня святого Валентина".
Мета:
Обладнання. Мультимедійна презентація, відео «Купідон Любов сліпа - Короткометражний мультфільм HD», «Фотозона до дня святого Валентина», аудіозапис «Музика для творчості, натхнення и відпочинку», завдання для парної роботи, предметні малюнки, плакат «З днем святого Валентина», кольоровий папір, ножиці, клей, чорний та червоний маркери, кольрові фарби.
Хід уроку
I. Організація класу.
Слайд 2
Вчитель. Станьте, діти, всі рівненько.
Привітайтесь до гостей:
Діти. "Добрий день!"
Вчитель. Любі, я вас всіх вітаю,
Творчості від вас чекаю.
- Прошу сідайте
- Пропоную усім працювати за таким девізом: слайд 3
Видумуй, пробуй, твори! Фантазуй, себе прояви!
II. Актуалізація знань учнів.
- Діти, на попередніх уроках трудового навчання ми вчилися створювати різні фігури з паперу. Пригадаємо, що таке "оригамі".
- Запрошую до слова довідкове бюро. Слайд 4
Учень.
Це японське давнє слово
необхідно знати:
"ори" - склад в японській мові
значить щось складати.
А папір свій називають "гамі".
Коли щось з нього складають,
кажуть "оригамі".
Учениця. "Оригамі" - стародавнє мистецтво паперової пластики. Народившись багато століть тому на Сході, воно зуміло підкорити серця людей у всіх куточках землі.
Учень. "Оригамі" - це уміння створити цілий світ з аркуша паперу.
- Дякую учням з довідкового бюро. І зараз ми переконаємося, яке чудове мистецтво "оригамі". Погляньте на екран. Слайди 5, 6, 7, 8, 9.
IIІ. Мотивація навчальної діяльності учнів. Оголошення теми і мети уроку.
- Діти, як ви вже здогадалися, сьогодні ми продовжимо знайомство з паперопластикою. А що будемо створювати, ви дізнаєтесь, послухавши уривок з вірша Василя Стуса (Слайд 10):
Не любить тебе – не можна.
Володіти тобою – жаль.
І хвилина діяння кожна
Випромінює нам печаль.
А також вірш Миколи Вінграновського (слайд 11)
Ти-вся любов.
Ти чистота,
Довірливість благословенна.
Твоя краса мені свята,
Твоя любов мені священна.
- То про що ви почули у вірші та побачили на екрані? (сердця)
- Сьогодні ми будемо з вами розмовляти про свято кохання День святого Валентина . Та не лише розмовляти. Ми навіть спробуємо його створити, а саме будемо робити фотозону для цього свята. А в цій нелегкій та захоплюючій справі нам допоможе наш Амура.
- Запросимо його до нашого класу!
Усі разом: Амур, завітай до нас скоріш!!!
(Слайд 12)
IV. Вивчення нового матеріалу.
Під шум звук музики з’являється Амур:
https://www.youtube.com/watch?v=eU8bzewbzzs
Учень.
ВІДЕО
(учні переглядають відео «Купідон Любов сліпа - Короткометражний мультфільм HD»)
https://www.youtube.com/watch?v=gzMV1DNguq0
https://www.youtube.com/watch?v=YR4jVoS8yEE
https://www.youtube.com/watch?v=zRVSSZaD4Ig&t=58s
https://www.youtube.com/watch?v=e14XSRaHTN4
https://www.youtube.com/watch?v=M7CF3AaC7sI
- Спасибі Амур, нам твої творчі ідеї до вподоби. Але, нам вже не терпиться почати створювати красу власноруч.
- Добре, але на останок відгадайте декілька загадок
1) У цей день прийшла весна,
А за віконичком зима,
Відкрию вранці дверцята -
А на порозі серце!
(День Валентина)
2) Що за хлопчик симпатичний,
Він сидить, пускає стріли.
Дуже боляче, дуже особисто
Прямо в серце точно цілить.
(Амур)
3) Свято кохання, шоколаду, уваги,
Свято сердечок і обіймів.
Дарують хлопчаки дівчатам цукерки,
Пишуть хлопці вірші і сонети.
Дарують дівчата хлопцям серця,
Пишуть слова про любов без кінця.
Свято таке - це просто причина
Зізнатися в любові в цей ...
(День Валентина)
- Погляньте, яке чудове сердце потрапило у наші руки (вчитель показує дітям велике сердце- виконане в техніці "оригамі")
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
https://www.youtube.com/watch?v=BNuHr_vVA6A
ХВИЛИНКА ТЕХНІКИ БЕЗПЕКИ
- Сідайте рівненько. Настала хвилинка техніки безпеки. Слово інструктору. (Слайд 14)
Учень.
Ножиці відкриті не тримай,
кільцями вперед передавай,
клеєм обережно користуйся,
про робоче місце потурбуйся.
Про сміття не забувай,
у посудину складай.
Вчителя уважно слухай,
з ним роботу починай.
Думай, слухай, не дрімай.
Якщо будем працювати старанно,
то і фотозона вийде гарна.
ПРАКТИЧНА РОБОТА
Учні складають сердце з учителем.
Послідовність виготовлення сердця:
https://www.youtube.com/watch?v=zRVSSZaD4Ig&list=RDCMUCymHBLxTxCcMeu5RfsjeVHQ&start_radio=1&t=70s
1. Скласти папір навпіл, розкрити і ще раз зігнути навпіл.
2. Знову повернути аркуш паперу в попереднє положення.
3. Зверху і знизу провести напівкруглі лінії.
4. Вирізати по намічених лініях.
5. Отримана фігура схожа на розгорнуту книгу.
6. Підігнути лівий край до центру і сюди ж правий.
7. Весь аркуш паперу скласти гормошкою.
8. А зараз просто зменшуємо ширину складки, щоб гормошка вийшла дрібніше.
9. Піджати ліву сторону до центру і потрібно склеїти верх і низ. Для цього необхідно використовувати клей.
10. Нанести клей на вузьку сторону паперу і з'єднати.
11. Трохи потримати щоб клей схопився.
12. Повторити те ж саме для другої сторони.
( Коли діти склали велике сердце з учителем та вирізали окремі маленькі сердця. Діти приклеюють маленькі паперові сердця до вузької червоної стрічки)
- Учитель приклеює кілька сердечок на заздалегідь відрізану вузьку червону стрічку .
- Учні приклеюють стрічки з сердцями до фотозони, потім розміщують на ній зроблені великі сердця в техниці оригамі.
- Амуре, а чи сподобалося тобі наша фотозона, як діти працювали?
Амур:
- Діти, ви - молодці!!! (Слайд 14)
(діти плескають в долоні)
V. Підсумок уроку.
Вправа "Мікрофон".
- Любі діти, наш урок підійшов до завершення.
- Хто із вас замам`ятав, що означає слово "оригамі"? (щось складати)
- А що вам іще сподобалося на уроці? (працювати в парі, фізкультхвилинка, відео про море, складати сердце з бумаги).
- А що було важким на уроці? ( акуратно скласти сердце) (Слайд 15)
- Всім дякую за увагу та за ваше творче натхнення. Допобачення. (Слайд16)