Тема уроку: ми навчилися читати. Г. Джемула «Я вмію читати».
Мета: ознайомити учнів із віршем Г. Джемула «Я вмію читати»,навчати дітей сприймати художні образи, створених за допомогою художніх засобів; формувати мовленнєву компетентність; закріплювати вміння здійснювати мовний аналіз слів, проводити звуко – буквений аналіз слів;
розвивати увагу, зв’язне мовлення, логічне мислення, творчі здібності;
виховувати естетичні почуття учнів, відчуття художнього слова.
Обладнання:планшети,букви на магнитах, картки зі схемами слів, малюнки квітів,
ХІД УРОКУ
І Організаційний момент
1. Привітання
Учитель Сьогодні у наш клас
Завітали гості щирі.
Привітайте ж, в добрий час,
Гостей усмішкою й миром.
Учениця Ми вам раді люди добрі
І вітаєм щиро вас
І запрошуєм ласкаво
Всі : На урок у перший клас!
Щоб почути у кінці,
Що у нашому 1-му класі
Діти просто молодці!
Щоб не було нам мороки,
Всі готові до уроку?
Тож гаразд, часу не гаєм
І в дорогу вирушаєм
2. Налаштування на роботу
Очі дивляться – (діти) та все бачать.
Вуха слухають – (діти) та все чують.
Голова – (діти) думає.
Яким буде урок? – (діти) Цікавим!
Які у мене діти? – (діти) Найкращі!
Нехай мої та ваші надії здійсняться.
Наш девіз: (Слайд)
(діти) Хай радіє дітвора,
На уроці буде гра!
II. Мотивація навчальної діяльності
Доброго ранку, любі діти!
Я - чарівна квітка-семицвітка. Запрошую вас разом зі мною навчатися і грати. Для цього ви повинні відривати по одній пелюстці й виконувати завдання. За правильні й чіткі відповіді я даруватиму вам маленькі квіточки.
Квітка-семицвітка.
III. Актуалізація і систематизація знань учнів
1-а пелюстка (червона)
Зі мною будете грати,
Знання закріпляти.
Говорити кожен звик –
Має кожен з нас язик.
А щоб він слухняним став –
Зробимо ми кілька вправ.
ДИХАЛЬНІ ВПРАВИ
«ЧУТЛИВЕ ВУШКО».
Просимо тишину-ц-ц-ц;
Вітерець у лісі-ш-ш-ш;
Прилетів жук-ж-ж-ж;
Заспівав комарик-з-з-з-з;
2. . Вправа «Буксир» Робота в парах. Читання слів.
(1 учень читає, 2 учень слідкує )
б о
б і к
б р а т
б у к в а
б і л и т и
б і л и з н а
б у б о н и т ь
б а с к е т б о л
б і б л і о т е к а
— Яке слово найдовше?
— Складіть речення зі словом «бібліотека».
— Знайдіть слово з 5 букв, скадіть звукову схему слова.
2-а пелюстка (жовта)
Дружно, швидко вимовляй,
Чистомовки, скоромовки промовляй!
Скоромовки
Читаємо по складах.
Читаємо протяжно, проспівуючи.
Читаємо у звичайному темпі.
Читаємо чітко промовляючи.
Читаємо швидко, блискавично.
Чистомовки
Ла – ла- ла – воду … (лила)
Ло – ло – ло – їдемо в … (село)
Ли – ли – ли – липку по… (лили)
Лі – лі – лі – рученьки … (малі)
Но – но –но – добірне зер… (но)
Ні – ні – ні сонце у … (вікні)
З - я пелюстка ( зелена)
Все вивчене пригадай,
До слів схему підбирай.
1.Впізнай і прочитай слова з пропущеними буквами . Робота в групах.
Б.КВ.Р П.Н.Л
П.РТ. КН.ЖК.
В.КН. Д.Р.В.
П.СЬМ. М.Т.М.Т.К.
2.До слів добери звукові схеми.
IV. Повідомлення теми уроку.
1.Відгадайте загадку:
Де вона проходить –
Там травичка родить.
Квіти розквітають.
Пташечки співають.
Відгадаєш, хто вона,
Ця красуня чарівна?
Після зимових холодів летить світла і чарівна весна. Вона пробуджує до життя все нове. Привітне тепле сонечко випливає на бездонне небо і щодня піднімається все вище і вище. Ніжне тепло огортає всю землю. А навколо стільки звуків, стільки цікавого! Земля усміхається до сонечка чарівними, ніжними і тендітними першими квітами.
У такі весняні дні повертаються перелітні птахи — наші пернаті друзі.
4-а пелюстка
Складання асоціативного куща до слова «Весна».
5-а пелюстка (синя)
Хто ж там, хто вже так стомився
І наліво похилився?
Треба дружно нам всім встати,
фізкультпаузу почати!
2 Фізкультхвилинка
V. Робота за темою уроку.
Ми з вами вивчили всі букви українського алфавіту і будемо читати твори українських авторів.
6-а пелюстка ( біла )
Гарно всі працюємо,
Вірш читати починаємо!
1. Хвилинка фантазії
Відкрийте букварики на сторінки 71.
— Прочитайте заголовок. Як ви думаєте, про шо буде розповідатись у тексті?
Цей вірш написала Галина Джемула. (портрет показать)
2. Читання вірша вчителем.
7-а пелюстка ( рожева )
Уважними будете,
Нові знання з супутника букваря здобудете.
3. Читання вірша учнями ланцюжком.
4. Робота над змістом прочитаного.
5.Гра «Земля – небо»
(за командою Земля» - діти нахиляються і читають вірш.
за командою «небо»- піднімають голівки вгору.
Знову « Земля» - учні очима знаходять, де вони закінчили читати.)
VI. Підсумок уроку
- Урок підходить до кінця…
Квітка-семицвітка, прощавай, лети,
З радістю ми грались, щиро, від душі.
Пелюстки чарівні ти подарувала,
Грою зацікавила, знань усім додала.
Скажемо всі разом: дякуємо тобі!
Вправа «Микрофон»
Давайте згадаємо, що саме ми робили на уроці, що найбільше сподобалося, запам’яталося, чого навчилися. Кожен буде брати квітку і говорити і прикрипляти до вази.
— Сьогодні я дізнався(лася)...
— Я виконував(ла) завдання...
— Тепер я зможу...
— Було цікаво...
— Було складно...
- Сьогодні ви дуже багато і гарно попрацювали. Наша гостя вирішила подарувати вам на згадку про себе закладки для книг.