Урок № 64 – Інклюзія- математика 5кл. 18 січня 2022р
Тема уроку. Мішані числа. Розв’язування вправ
Мета уроку. Сформувати поняття «мішане число», «ціла і дробова частина числа»; формування алгоритму виділення цілої частини з неправильного дробу; навчити в учня застосовувати алгоритм під час розв'язування вправ; розвивати розумову діяльність; виховувати працьовитість, самостійність.
Обладнання: підручник, зошит, таблиця, наочні малюнки, картки
Тип уроку. формування вмінь та навичок з даної теми
Хід уроку
І. Організаційний момент
- Добрий день! Сідайте. Приготуйтеся до уроку.
ІІ. Перевірка раніше засвоєних знань
1. Перевірка домашнього завдання
2. Фронтальне опитування( Асистент учителя проводить фронтальне опитування)
- Якою математичною дією можна замінити дробову риску?
|
Асистент читає завдання ( …діленням) |
- Де ми записуємо знаменник?
|
Асистент читає завдання (… під рискою) |
- Який дріб називається правильним?
|
Асистент читає завдання (…у якого чисельник менше знаменника) |
- Який дріб називається неправильним?
|
Асистент читає завдання ( … у якого чисельник більше знаменника або чисельник дорівнює знаменнику) |
- Що означає число або вираз, який записаний над рискою дробу?
|
Асистент читає завдання ( …чисельник) |
IІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Ви вже вивчили натуральні числа, знаєте що існують дробові числа. Але в житті зустрічаються ситуації коли ви маєте справу одночасно і з натуральними числами та дробами. Ви можете виразити в метрах 6 см, у годинах 18 хв.і т. д. А як виразити в кілограмах 6 кг 100 г, в гривнях – 15 грн 20 коп ?
IV. Сприймання і засвоєння навчального матеріалу
3 : 2 = (2 + 1) : 2 = 2 : 2 + 1 : 2 = 1 + = 1.
1-ціла частина,а – дробова частина
|
Асистент учителя надає допомогу прочитати завдання.
Асистент вчителя допомагає записати мішане число. З використанням карток виконують ділення. Асистент вчителя просить промовити учня цілу і дробову частини |
2. Як порівну розділити 8 плиток шоколаду між трьома дітьми?
|
Асистент учителя надає допомогу прочитати завдання
|
8 : 3 = (6 + 2) : 3 = 6 : 3 + 2 : 3 = 2 + = 2.
|
Асистент вчителя допомагає записати мішане число. З використанням карток виконують ділення.
|
2- ціла частина, а – дробова частина
|
Асистент вчителя просить промовити учня цілу і дробову частини |
Означення; Щоб перетворити неправильний дріб, у якого чисельник націло не ділиться на знаменник, у мішане число, потрібно чисельник поділити на знаменник. Отримана неповна частка буде цілою частиною мішаного числа, а остача — чисельником його дробової частини.
|
Асистент пропонує промовити означення |
Завдання1. Перетворіть мішане число у неправильний дріб |
Асистент учителя надає допомогу прочитати завдання |
|
Асистент допомагає оволодіти навичками перетворювання неправильного дробу в мішане число. |
|
Асистент допомагає оволодіти навичками перетворювання неправильного дробу в мішане число. Кілька разів повторює алгоритм
|
|
Асистент допомагає оволодіти навичками перетворювання неправильного дробу в мішане число. Кілька разів повторює алгоритм
|
Алгоритм розв’язання: = 5:4=(4+1):4 = 4:4 +1:4 = 1+ =1
Завдання 2. Робота з картками
Утворити двоцифрові числа: 30,31,32,33,34,35,36,37,38,39. 10,11,12,13,14,15,16,17,18,19,….
|
Асистент допомагає дати визначення двоцифрового числа |
|
Асистент запитує та пояснює |
|
Асистент запитує та пояснює |
Виконати дію : 30+ 31 = (30+30)+(0+1)= 61
|
Асистент допомагає розкласти число на розрядні одиниці та виконати завдання. Учень повторює за асистентом. |
Завдання3. 2. Робота з матеріалом підручника № 1043
|
Асистент учителя допомагає учневі при цьому декілька разів коментує покрокове виконання завдання |
Завдання 4: Робота з картками:
3 3·1=
3+3= 3·2=
3+3+3= 3·3=
3+3+3+3= 3·4=
3+3+3+3+3= 3·5=
VI. Підсумок уроку
- Що нового дізналися на уроці?
- Чим вам сподобався цей урок?
- Як перетворити неправильний дріб у мішане число?
VII. Повідомлення домашнього завдання
§ 31, №№ 1042, 1012, 1044(2). Повторити таблицю множення на 3
Картка 1. Таблиця множення на 3
3=3·1=
3+3=3·2=
3+3+3=3·3=
3+3+3+3=3·4=
3+3+3+3+3=3·5=
3+3+3+3+3+3=3·6=
3+3+3+3+3+3+3=3·7=
3+3+3+3+3+3+3+3=3·8=
3+3+3+3+3+3+3+3+3=3·9=
3+3+3+3+3+3+3+3+3+3=3·10=
3 |
6 |
9 |
12 |
15 |
18 |
21 |
24 |
27 |
30 |
|
|
|
|
|
|
|
|