Матеріал містить план-конспект та презентацію до уроку образотворчого мистецтва у 4 класі за підручником "Мистецтво" 4 клас Масол Л.М., Гайдамака О.В., Колотило О.М.
урок образотворчого мистецтва для 4 класу за Масол Л. М., Гайдамакою О. В., Колотило О. М. Мистецтво крізь віки. Види декоративно-ужиткового мистецтва. Створення об’ємності предмета на площині. Натюрморт з різних предметів побуту
Номер слайду 2
Лунає вже шкільний дзвінок,Він кличе всіх нас нас на урок. Стоїм рівненько. Разом клас,Роботу починати час. За парти сіли всі зручненько,Та попрацюємо гарненько. Організація класу
Номер слайду 3
. У перших мандрах по Україні, ми милувалися красою рідної природи. Бо саме краса природи надихає митців на створення прекрасного. Народ віками прагнув у художній формі висловити своє ставлення до життя, любов до природи, розуміння краси. З давніх –давен люди прикрашали предмети побуту візерунками, які їм підказувала сама природа.
Номер слайду 4
Всі ці предмети побуту – одяг, посуд, меблі, килими, вишивки, ювелірні вироби, мереживо, керамічні іграшки тощо – називаються предметами декоративно-ужиткового мистецтва. У них народні умільці поєднали красу і зручність, практичність і доцільність. Запам’ятайте! Декоративно-ужиткове мистецтво – мистецтво виготовлення та художнього оформлення виробів побутового призначення.
Номер слайду 5
Гончарство. Гончарство – виготовлення з опаленої глини різноманітних виробів, зокрема посуду, кахлів, іграшок. Глина є дуже м’яким та еластичним матеріалом під час роботи і достатньо міцним після випалювання. Це мистецтво нараховує близько 8 тис. років. Гра «Навчаючись-навчаю»
Номер слайду 6
Гончарство ppt_x
Номер слайду 7
Вишивка. Вишивка – прикрашання одягу та побутових предметів із тканини, на яких вишивається певний орнамент. Техніки вишивки різноманітні – хрестиком, гладдю, ажурна, мережна. Розділяють білу та багатокольорову вишивку. Гра «Навчаючись-навчаю»
Номер слайду 8
Вишивкаppt_x
Номер слайду 9
Декоративний розпис. Декоративний розпис – давній український розпис побутових предметів: скринь, мисок, ложок, мисників, саней, упряжі, іграшок. Декоративний розпис бере початок із розпису стін дерев’яних церков в часи Київської Русі. Частиною декоративного розпису є розпис стін мазанки, печі, візерунки на вікнах.
Номер слайду 10
Декоративний розпис
Номер слайду 11
Писанкарство. Писанкарство – прикрашання візерунками та орнаментом яєць. Орнамент може бути геометричним, рослинним чи тваринним. Найпоширенішою технікою розпису є воскова, хоча часто застосовують дряпанку і шкрябанку.
Номер слайду 12
Номер слайду 13
обробка дерева Художня обробка дерева -- найдавніший вид декоративно-ужиткового мистецтва, виготовлення оригінальних виробів з дерева різноманітного функціонального призначення.
Номер слайду 14
Вироби з дерева ppt_x
Номер слайду 15
. Робота з підручником ст.14 Це мистецтво стало і сучасним. Професійні художники зображують його вироби на своїх картинах. Як можна назвати картину на ст.14 підручника?Пригадайте, що таке натюрморт?Що потрібно для створення враження об’ємності предмета на площині ?
Номер слайду 16
Для створення враження об’ємності предмета на площині треба:визначити на ньому освітлену й затемнену частини;за допомогою штрихів відтворити різну насиченість світла й тіні на зображуваному предметі;замалювати тінь, що падає від предмета.
Номер слайду 17
фізкультхвилинка
Номер слайду 18
Правила безпеки на уроці образотворчого мистецтва. Роботу розпочинати лише з дозволу вчителя. Використовувати інструмент тільки за призначенням. Користуватися прийомами роботи з інструментами, як показав учитель. Тримати своє робоче місце у належному порядку.
Номер слайду 19
Послідовність виконання роботи
Номер слайду 20
Гімнастика для очей
Номер слайду 21
Гра « Щасливе число»Декоративний розпис12345
Номер слайду 22
Рефлексія «Світлофор настрою». Перейдіть дорогу, використавши перепустку у вигляді цеглинки LEGO. Все було просто. Довелося докласти зусилля. Нічого не вдалося