Урок "Многочлени. Додавання і віднімання многочленів"

Про матеріал
Мета: Узагальнити знання та формувати навички розв’язування многочленів, використовуючи основні властивості одночленів, застосовувати отримані вміння для обчислювання значень многочленів і розв'язування рівнянь; розвивати позитивні риси особистості, бажання пізнавати нове, прививати інтерес до математики; виховувати почуття відповідальності, вміння швидко і правильно приймати відповідні рішення, старанність у навчанні. Тип уроку: Урок узагальнення та систематизації знань, умінь та навичок.
Перегляд файлу

Веселівська районна різнопрофільна гімназія

 

 

 

 

 

Многочлени. Додавання і віднімання многочленів

 

 

 

Підготувала:

Вчитель математики І категорії

Савченко О.Я.

 

 

 

 

 

 

 

Тема: Многочлени. Додавання і віднімання многочленів.

Мета: Узагальнити знання та формувати навички розв’язування многочленів, використовуючи основні властивості одночленів, застосовувати отримані вміння для обчислювання значень многочленів і розв'язування рівнянь; розвивати позитивні риси особистості, бажання пізнавати нове, прививати інтерес до математики; виховувати почуття відповідальності, вміння швидко і правильно приймати відповідні рішення, старанність у навчанні.

Тип уроку: Урок узагальнення та систематизації знань, умінь та навичок.

Обладнання: роздатковий матеріал, мультимедійна презентація “Многочлени”.

Хід уроку

І. Мотивація знань

  1. Організаційний момент Слайд 2
  2. Оголошення теми і мети уроку  Слайд 3

ІІ. Перевірка домашнього завдання

1. Що називається многочленом? Слайд 4

2. Який многочлен називається многочленом стандартного виду ? Слайд 5

3. Що називається степенем многочлена ? Слайд 6

4. Подайте в стандартному вигляді многочлен і визначте степінь отриманого многочлена: Слайд 7, Слайд 8, Слайд 9

а) 7x – 15xy – 8xy  

б) 2a · a2 · 3b + 5ca – 4b

в) 3aab – 5a2b2b2 – 6ab ·2a  + 5ab · 0,4ab3 

 

ІІІ. Актуалізація опорних знань

Перед виконанням вправ акцентуємо на тому, що ми маємо у своє­му арсеналі правила (алгоритми) 2-х взаємообернених дій:

  1. додавання та віднімання многочленів;
  2. заключення членів многочлена в дужки.

Але при цьому перетворення дещо схожі, тобто залежно від знака, що стоїть перед дужками, знаки доданків у дужках або не змінюються, або змінюються на протилежні. Тому роботу з виконання обох видів завдань починаємо саме з визначення знака перед дужками.

  1.              Слайд 10 Сформулюйте правило розкриття дужок, перед якими стоїть знак  “ + ”.
  2.              Сформулюйте правило розкриття дужок, перед якими стоїть знак  “ – “.

3. Як знайти суму многочленів 7x2 – 4x + 9 і –3x2 + 5x –7 ? Слайд 11

4.Як знайти різницю многочленів5x2 – 8x + 7 i 2x –6x –5 ? Слайд 12

IV. Узагальнення знань. Засвоєння та розширення вмінь

1) Самостійна робота

Варіант 1

Варіант 2

1. Зведіть до стандартного вигляду многочлени:

1) –2х + х2 + 3х3 – 4х – 2х2;

2) 3х ∙ 2у2х – 8х2у – 3у2 ∙ 5х2.

1) 7х2 – 8х3 – 5х2 + х + х3;

2) 3х2 ∙ 5ху – 17ху – 3у ∙ 6х3.

2. Знайдіть суму й різницю многочленів:

х2 – 5х – 7   та   х – 3х2 + 1

х2 х + 2   та   7 – 8х – 10х2

1 варіант

2 варіант

1. 1) 3x3 – x2 – 6x

1. 1) -7x3 + 2x2  + x

    2) -9x2y2 – 8x2y

    2) -3x3y – 17xy

2. 1) -2x2 – 4x - 6

2. 1) -9x2 – 9x  + 9

    2) 4x2 – 6x - 8

    2) 11x2 + 7x - 5

Проведення самоперевірки та самоцінювання виконаних робіт (за запропонованими вчителем підказками правильною розв'язування вправ). Слайд 13

 

 

 

 

2) Виконання письмових вправ 

1. Розв'яжіть рівняння: (2у3 + 3у2 – 7) – (5 + 3у + у3) = 3у2 + у3 – 5у.

2. Знайдіть значення виразу:

12х2 – (5х2 + 2ху) – (7х2 – 4ху), якщо х = 0,35; у = 4.

3. Замість (*) поставте такий многочлен, щоб утворилася тотожність:

(*) – (5ху х2 + 2у2) = 3х2 + ху;  2) 5а3а2 + 3а4 – 7 + (*) = 2а2 – 3а.

V. Підсумок уроку

Чи правильна рівність? Якщо ні, знайдіть та виправте помилку. Слайд 14

1) (–5х2 + 2ху – 4) + (4х2 – 6ху) = –5х2 + 2ху – 4 – 4х2 – 6ху;

2) (–5а2 + 1) – (8а2 + 4аb) = –5а2 – 1 + 8а2 – 4аb.

VI. Домашнє завдання

  • Випереджальне домашнє завдання. Послідовно виконайте такі завдання:

1) Повторіть зміст понять «одночлен», «многочлен», «члени многочле­на», «розподільна властивість множення».

2) Яке з названих понять можна використати, щоб записати вирази, то­тожно рівні виразам: a(b + c); a(b – c); a(b + c + d)?

3) Використовуючи слова «одночлен», «добутки», «многочлен», «члени многочлена», «сума», прочитайте тотожність, що утворилася в п. 2.

  • Повт. п. 9-10, № 389 розв’язати.  Підготуватися до контрольної роботи. Слайд 15

 

 

 

docx
До підручника
Алгебра 7 клас (Істер О.С.)
До уроку
§ 8. Додавання і віднімання многочленів
Додано
12 лютого 2021
Переглядів
949
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку