Тема. Множення десяткових дробів
Мета:
навчальна: ввести поняття множення десяткових дробів та сформулювати загальне правило множення десяткових дробів; розпочати роботу з формування вмінь застосовувати правило множення десяткових дробів;
розвивальна: розвивати логічне мислення;
виховна: виховувати інтерес до предмета
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Обладнання: підручник, плакат, картки
Хід уроку
I. Актуалізація опорних знань
1) Назвіть компоненти дії множення (множник*множник=добуток)
2) Як можна знайти площу прямокутника з шириною 2 см і довжиною 6 см?
3) Скільки в 1 см – мм? А в 1 см2 скільки мм2?
II. Мотивація навчальної діяльності
Ви вже знаєте і вмієте виконувати додавання і віднімання десяткових дробів і розв'язувати задачі на застосування цих правил. Але чи знаєте, що існують ще дві арифметичні дії: множення і ділення, за допомогою яких також можна розв'язувати багато задач. Наприклад, як знайти площу прямокутника, якщо довжини його сторін дорівнюють 2,3 м і 1,5 м? Як знайти відстань, яку проїхав велосипедист за 2,5 год. зі швидкістю 18,5 км/год.? Ці і багато інших задач треба розв'язувати, виконавши дію множення десяткових дробів (2,3 × 1,5 і 18,5 × 2,5). Тому сьогодні ми розпочинаємо вивчення нової теми «Множення натуральних чисел», в ході якого дізнаємось, як виконується множення десяткових дробів, десяткового дробу на розрядні одиниці та які властивості притаманні множенню десяткових дробів.
Отже, запишіть в зошити тему сьогоднішнього уроку «Множення десяткових дробів»
III. Формування знань
Давайте знайдемо площу прямокутника зі сторонами 3,4 см і 2,5 см. Оскільки ми ще не вміємо множити десяткові дроби, розв’яжемо цю задачу за допомогою множення натуральних чисел. Переведемо см в мм:
3,4 см=34 мм
2,5 см=25 мм
Тоді площа прямокутника дорівнює 34*25=850 (мм2). Переведемо в см2. Це буде 8,50 см2
Добуток можна знайти швидше, використовуючи правило множення десяткових дробів:
Під час множення десяткових дробів немає потреби записувати кому під комою.
Розв’яжемо нашу задачу з площею трикутника, використовуючи правило
х3,4
2,5
+170
68_
8,50
Якщо після множення натуральних чисел в добутку буде менше цифр, ніж потрібно відокремити комою, то потрібно дописати нулі. Наприклад:
0,08*03=0,024
IV. Закріплення знань, засвоєння вмінь
На першому уроці в темі будемо розв'язувати завдання початкового і середнього рівня.
Розв'язання вправ
№№ 1305 (усно);
Розв'язуючи вправи, звертаємо увагу учнів на випадки, коли:
1) кому треба перенести на таку кількість цифр, яка перевищує кількості цифр у дробовій частині (при множенні) і цілій частині (при діленні);
2) при множенні десяткових дробів — остання цифра дробової частини — нуль;
3) один з множників — натуральне число (кількість цифр у дробовій частині такого числа дорівнює 0).
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2)8,78*14= |
3) 13,3*7-6,1=93,1 -6,1 |
4) 39,37-18,07 |
5) 83,8+ ( 136,8-4,7)= |
6)60*3,44+43,6 =206,4+43,6 |
61,6 |
122,92 |
87 |
21,3 |
215,9 |
250 |
о |
і |
г |
л |
к |
а |
Давайте зіставимо відповіді з буквами, розставимо відповіді в порядку зростання, отримаємо слово і дізнаємося як називається наука про закони та різновиди мислення, способи пізнання й умови істинності знань і суджень, про найпростіші форми, принципи та методи правильного міркування.(логіка)
Фізкультхвилинка
№ 1316, 1318, 1320 (показати як правильно записати 1 приклад)
Діти, які працюють швидше,мають змогу отримати додаткові бали, виконавши завдання на картках.
V. Підсумок уроку
VI. Домашнє завдання
п. 38 вивчити правило, №№ 1317,1321
Розставити коми так, щоб рівність була правильною Ів ІІв 25 · 4 = 10 125 · 4 = 5 2,5 · 0,4 = 100 125 · 0,08 =1000 0,25 · 0,04 = 100 1,25 · 0,8 = 1000 0,5 · 0,02 = 10 0,5 · 0,2 = 10 25 · 0,8 = 200 0,25 · 0,8 =200 |
Розставити коми так, щоб рівність була правильною Ів ІІв 25 · 4 = 10 125 · 4 = 5 2,5 · 0,4 = 100 125 · 0,08 =1000 0,25 · 0,04 = 100 1,25 · 0,8 = 1000 0,5 · 0,02 = 10 0,5 · 0,2 = 10 25 · 0,8 = 200 0,25 · 0,8 =200 |
Розставити коми так, щоб рівність була правильною Ів ІІв 25 · 4 = 10 125 · 4 = 5 2,5 · 0,4 = 100 125 · 0,08 =1000 0,25 · 0,04 = 100 1,25 · 0,8 = 1000 0,5 · 0,02 = 10 0,5 · 0,2 = 10 25 · 0,8 = 200 0,25 · 0,8 =200 |
Розставити коми так, щоб рівність була правильною Ів ІІв 25 · 4 = 10 125 · 4 = 5 2,5 · 0,4 = 100 125 · 0,08 =1000 0,25 · 0,04 = 100 1,25 · 0,8 = 1000 0,5 · 0,02 = 10 0,5 · 0,2 = 10 25 · 0,8 = 200 0,25 · 0,8 =200 |
87 |
г |
21,3 |
л |
61,6 |
0 |
122,92 |
і |
250 |
а |
215,9 |
к |