Урок " Множення і ділення багатоцифрових чисел. Ознайомлення з дробами"

Про матеріал
Формувати вміння ділити і множити багатоцифрові числа на одноцифрові, знаходити частину числа та число за його частиною.
Перегляд файлу

 

 

 

Урок математики у 4 класі

 

 

 

          

        

 

     Вчитель початкових класів –Трофімова Н.О.       


Тема:  Узагальнення і систематизація знань учнів з теми: «Множення і ділення багатоцифрових чисел. Ознайомлення з дробами»

         

Мета: закріплювати вміння ділити багатоцифрові числа на одноцифрові;знаходити частину числа та число за його частиною; удосконалювати вміння розв’язувати складені задачі, які включають знаходження частин,та задач на зведення до одиниці;

 

Обладнання: картки з прикладами, макети овочів, кондитерських та молочних виробів, гроші-фішки, назви лавок, таблиці з ребусами; макети дисконтних карток.

 

             Хід уроку

 

  1. Організаційна частина

 

 Вчитель:     Увага! Увага! Спішіть, поспішайте!

    Господарі й гості глядіть, не минайте!

    У супермаркет прошу заходьте,

    З пустими руками від нас не виходьте!.

    В магазині  нашім продуктів багато,

  Є чим дивуватись і є що придбати.

  Чия родина купить найбільше товару,

  Отримає картку на  знижку чималу.

 

ІІ Повідомлення теми і мети.

Сьогодні ми проведемо наш урок у формі гри. Працювати будемо групами-родинами. Кожна родина, відвідає супермаркет буде купувати товар за гроші. В кожнім відділі зможе купити товару на певну суму.

( Поділ на команди зроблено заздалегідь)

Вчитель:       При вході не баріться,    

   Швиденько вмить зберіться!

   Хто ребус розгадає,

   Корзинку вже ось має.

   Беріть корзинки в  руки, 

   Бажаємо вдалої покупки!

 

 

Завдання 1 :   Розгадати ребуси.

 

 

     

 

   

( Кожна група розгадує ребус і отримує корзину відповідного кольору. В  цю корзину учні будуть класти придбані товари.)

 

     Відділ   «Овочевий»

 

 

 Продавець:  У цьому відділі - придбати можете цибулі,

                          І перця солодкого тут в нас доволі.

                          Беріть помідори, вони пречудові,

                          До вашого столу хоч зараз готові.

                          Ця капуста під сонечком щедрим зігріта,

                          Тому то капуста така соковита.

                          Лотків з баклажанами  не обминайте! 

      Побільше у кошик собі накладайте! 

 

 

 Завдання 2: Розв’язати вираз, відповідь на овочу, вираз розв’язано правильно овоч придбано.

      3ц:10 ;  1т2ц:2 ;     7кг:2 ;   2доби:6;       1

                                                                          5  ц

                     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Відділ  «Молочний »

 

 Продавець: Заходьте, будь ласка,до нас завітайте!

                       На наші товари ідіть споглядайте!

                       В товарах молочних не сумнівайтесь,

                       На дату уважно завжди придивляйтесь!

                       В «Сільпо » завжди свіжі і сир й молоко

                       Сьогодні ще й знижки, то ж вам повезло!

                       Давненько  такого у нас не було!

                       Купуйте, дивіться але не баріться!

 

( Розв’язати задачу, яка група розв’яже правильно отримує весь набір молочних продуктів)

Гра « Два - чотири всі разом»

Кожна група отримує  картки із задачами. Спочатку кожен учень читає задачу, міркує, через 2хв по сигналу об’єднуються в пари міркують над розв’язанням , через 2хв об’єднуються в четвірки остаточно розв’язавши задачу. Потім обирають учня з команди який записує відповідь на дошці пояснює розв’язок задачі.

 

                 

 

                         

 

 

 

        

                  

 

 

 Відділ  «Напої »

                І газована й проста,

                        І у  пляшках і в баклажках,

                        В асортименті в нас  вода.

                        Соків великий вибір чудових,

                        Овочевих і фруктових!

                        Соки тільки з свіжих  фруктів,

                        З натуральних все продуктів.

    Хто таблицю пригадає,

    Ящик соку і води придбає.

 

 

     

 

   

 

Відділ  «Солодощі  »

 

Кого цей відділ вабить,

В світ солодощів потрапить.

Тут цукерок не злічити,

І торти є і безквіти.

                    

 

 

 

 

 

 

 

                  .

            Вчитель:     Яскраві полиці їх тут не злічити,

                                  Заходьте у відділ продуктів купити!

                                  Фрукти до столу придбали звичні,

                                  Погляньте ще й на  екзотичні!

 

( Розв’язати усно приклади)

 

60 000:100                200 10               150100         181000

5200100                   10 10                1000:10         800:8

370 000:1000            600:100               350:10           53100

8000100               9700:10            27100        21010

                               

 

 

 

 

 

 

 

ІІІ  Підсумок уроку.

 

Хто більше в нас товару придбав ,

Полиців у відділах не оминав.

Отримує карту дисконтну на знижки,

При наступній покупці процент на товар скидаємо більший трішки.

До каси отримати чека спішіть,

Яка оцінка дізнаєтеся вмить!

 

 

(Отримують картки які обмінюють на оцінки)

 

 

 

                       

 

       

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

             

                  

     

doc
Пов’язані теми
Математика, 4 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
27 жовтня 2023
Переглядів
250
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку