Урок математики у 6 класі
Тема уроку. Множення і ділення круглих сотень (200 х 4 ; 600 : 3).
Мета уроку: формувати вміння множити та ділити круглі сотні на одноцифрове число; закріплювати знання таблиці множення та ділення, знання компонентів дій множення та ділення;
розвивати пам’ять, увагу, спостережливість;
виховувати старанність, самостійність, спостережливість.
Обладнання: мультимедійний проектор, завдання для самостійної роботи, тестові завдання, мікрофон.
Хід уроку
І. Організаційна частина.
Дзвінок веселий відлунав,
Тож час уроку вже настав.
До навчання приготуйтесь,
На роботу налаштуйтесь.
(Привітання, перевірка готовності до уроку, з’ясування відсутніх).
ІІ. Нервово-психологічна підготовка до уроку.
Девіз уроку: «Сім разів відмір – один раз відріж».
Пам’ятка для учнів.
Мої дорогі учні
ІІІ. Перевірка домашнього завдання.
- Як називаються числа при додаванні та відніманні?
- Як називаються розряди чисел у межах 1000?
- Порахуйте сотнями у прямому та зворотному порядку.
- Назвіть числа, скільки в даному числі одиниць, десятків, сотень, загальної кількості десятків.
IV. Актуалізація опорних знань.
- Як називаються числа при множені та діленні?
- Яке число отримаємо при множенні 0 та множенні на 0, діленні нуля; при множенні 1 і на 1?
2. Усний рахунок. Гра «Засели будинок».
500
|
|
|
600 |
700
|
|
|
800 |
100
|
|
1000
3. Хвилинка каліграфії.
V.Повідомлення теми та мети уроку.
Мотивація навчальної діяльності.
VI. Формування знань та вмінь.
4 * 2 = 8 400 * 2 = 800
6 : 3 = 2 600 : 3 = 200
Розгляньте розв’язання прикладів і зробіть висновки.
400 * 2 = 4 сот. * 2 = 8 сот. = 800
600 : 3 = 6 сот. : 3 = 2 сот. = 300
Щоб помножити або поділити кругле число на одноцифрове, потрібно замінити його більш крупними розрядними одиницями. (у даному випадку – сотнями).
1)300 * 3 = 900 2)800 : 4 = 200
3 сот. * 3 = 9 сот. 8 сот. : 4 = 2 сот.
Запам’ятайте: при множенні або діленні круглого числа на одноцифрове число в результаті завжди буде кругле число.
VIІ. Застосування знань та вмінь.
с.120, №3, 4-й ст.; №4, 4-5 ст.
Фізкультхвилинка.
с.120, №5, 1).
1м. – 100кг
6м. - ? кг
Розв’язання
100 * 6 = 600 (кг)
Відповідь: 600 кілограмів борошна привезли до магазину.
І варіант: с.120, №3, 3-й ст.; №4, 3-й ст.;
ІІ варіант: с.120, №3, 3-й ст.
Індивідуальна робота з невстигаючими.
Додаткове завдання на картках.
Взаємоперевірка завдань.
VIІІ. Підсумок уроку. Рефлексія.
Вправа «Мікрофон».
ІХ. Домашнє завдання, інструктаж щодо його виконання.
І варіант: с.120, №3, 1-6 пр.; №4, 1-6 пр.
ІІ варіант: с.120, №3, 1-2-й ст.