Тема. Множення і ділення на кругле число.
Мета: формувати навички множення та ділення круглого числа на одноцифрове, ділення круглого числа на кругле, удосконалювати вміння розв’язувати задачі та рівняння; формувати прийом послідовного множення та ділення; виховувати товариськість; стимулювати цікавість до вивчення математики, бажання пізнавати нове.
Обладнання: презентація; смужки.
Тип уроку: комбінований урок.
Освітні галузі: математична
Хід уроку
І. Вступна частина.
-
Організація класу
-
Мотивація навчальної діяльності
-
Сьогодні ми будемо подорожувати Україною. Під час подорожі закріпимо знання та вміння, які здобули на попередніх уроках та продовжимо множити і ділити круглі числа послідовно. На уроці Ви маєте бути уважними до себе для того, щоб відзначити свої успіхи і подолати проблеми, якщо вони є.
-
Отже, складаємо наші валізи. У них ми візьмемо каліграфічну хвилинку, математичний диктант, задачі, математичні вирази та рівняння.
-
Каліграфічна хвилинка. (дошка)
-
Утворіть можливі трицифрові числа з чисел 3, 5, 8 і запишіть їх каліграфічно, охайно.
-
Час пішов. 1 хв. Перевіряємо.
-
Математичний диктант.
-
Запишіть число, у якому 2 сотні, 4 десятки, 5 одиниць; 6 одиниць 1 розряду і 4 одиниці 3 розряду;
-
Число 42 збільште у 10 разів; число 8 - у 100 разів;
-
Зменште число 50 у 10 разів; число 230 – у 10 разів;
-
Запишіть наступне і попереднє число до числа 400;
-
Запишіть скільки десятків у числі 580, а яка загальна кількість десятків у числі 798.
Перевірка: 245, 406, 420, 800, 5, 23, 401, 399, 8, 79. (дошка)
-
Підніміть руку, у кого немає помилок. Молодці! А у кого є помилки, наступного разу будьте уважнішими.
Швидко впорався наш клас,
Та ще багато справ у нас,
Дружно в потяг всі сідаєм
І на південь вирушаєм!
ІІ. Основна частина.
-
Формування обчислювальних навичок (презентація)
С. 43 №1 приклади (у зошиті)
1 стовпчик колективно
2 стовпчик самостійно
Перевірка.
Фізкультхвилинка
Вчитель.
Ми на захід вирушаєм,
Тож у потяг мерщій сідаєм.
Це прекрасний, дивний край
Світ цікавий відкривай!
Народні традиції там бережуть,
Всій Україні їх передають.
І мешканці західної України пропонують нам розв’язати задачу.
-
Формування вмінь розв’язувати задачі.
-
Розв’яжемо задачу на знаходження 4 пропорційного.
-
Про кого йдеться в задачі? (про їжачків)
-
Скільки їх було? (2)
-
Яка маса двох однакових їжаків? (600 г.)
-
Що запитується в задачі? (яка маса трьох таких їжаків?).
-
Чи можемо ми відповісти одразу на запитання задачі? Дізнатися масу трьох їжачків. (Ні, звичайно не можемо, бо ми не знаємо масу одного їжачка).
-
Як ми можемо знайти масу одного їжачка?
-
600:2=300 (г.) – маса 1 їжака;
-
300*3=900 (г.)
600:2*3=900 (г.)
Відповідь: 900 гр.маса трьох їжаків.
-
Складіть обернену задачу, щоб шуканим було число 600.
Задача. Маса 3 однакових їжаків 900 грам. Яка маса двох таких їжаків?
-
Якщо маса трьох їжаків 900 грам, то що ми можемо дізнатися у 1 дії? Якою дією?
-
Якщо ми дізнаємося масу одного їжака, то як знайти масу двох таких їжаків? Якою дією?
-
Запишіть самостійно розв’язання оберненої задачі, або складіть вираз до цієї задачі.
-
900:3=300 грам – маса одного їжака;
-
300*2=600 грам.
900:3*2=600 грам.
Відповідь: 600 грам маса двох їжаків.
Вчитель.
В потягу швидко місця ми займаєм,
І до столиці мерщій вирушаєм.
-
А як називається наша столиця України? (Правильно, Київ є серцем України).
-
Мешканці Києва пропонують нам знайти корінь (розв’язок) складеного рівняння.
-
Удосконалення вмінь розв’язувати рівняння.
а-(40-13)=81:9*2
а - 27=18
а=18+27
а=45
45-27=18
18=18
-
А друге рівняння з підручника на с.43 №4 ви розв’яжете вдома. Це і буде Ваше домашнє завдання.
-
Ось і добігає до кінця наша маленька подорож Україною. І я Вам пропоную пограти в гру «Добавлянка» разом з нашими гостями.
ІІІ. Заключна частина.
-
Гра «Добавлянка»
Ось небо блакитне і сонце в зеніті!
Моя Україна – найкраща у … (світі)!
Моя Україна – це ліс і озерця,
Безмежні степи і чарівні … (джерельця).
Красиві пейзажі та гори високі,
Маленькі струмочки і ріки… (глибокі).
Міста старовинні та замки прекрасні,
Великі будови і дуже … (сучасні)
Сади чарівні , мальовничії села,
Моя Україна – це пісня…(весела).
Її обереги – верба і … (калина).
Найкраща у світі – моя …(Україна)!
-
Підсумок уроку. Рефлексія. Вправа («реакція»); чат
-
Що найкраще вдавалося на уроці?
-
Над чим прийшлося більше подумати?
-
Яке завдання найбільше зацікавило?