Урок "Множення раціональних чисел"

Про матеріал
Розробка нестандартного уроку з математики для учнів 6 класу за темою: "Множення раціональних чисел ".
Перегляд файлу

Урок – аукціон

з математики в 6 класі

 

Тема: Множення раціональних чисел.

Мета: формувати вміння, навички учнів розв’язувати вправи на виконання правил множення раціональних чисел; удосконалювати навички виконання тестових завдань, розвивати математичну мову, кругозір учнів, обчислювальні навички, логічне мислення, предметну компетентність, вміння аналізувати, пояснювати; виховувати увагу, самостійність, пізнавальну активність, наполегливість, культуру запису, почуття патріотизму; розширювати знання учнів про Куп'янщину.

Обладнання: зошит, ручка, указка, гонг, молоток, ноутбук, мультимедійний проектор, екран, міні-проекти учнів, роздатковий матеріал, індивідуальні картки, товар, використовується підручник: О.С. Істер Математика, підручник для 6 кл. – Київ, ВД "Генеза", 2014.

Тип уроку: урок формування вмінь і навичок.

Форма уроку: гра "Аукціон"

 

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Учитель.  Пролунав дзвінок.

                 Запросив нас на урок

Ребус.

Учитель. У нас сьогодні незвичайний урок, а урок - аукціон.

Значення слова аукціон (запитання у учнів).

Аукціон – це прилюдний розпродаж цінностей, під час якого покупцем стає той, хто запропонує саму високу ціну. Учасники аукціону називаються аукціонерами, людина, яка проводить аукціон – аукціоністом, а товар – лотом.

Шановні учні! Ви будете аукціонерами, я – аукціоністом, а товаром будуть математичні завдання з теми: "Множення раціональних чисел". Сьогодні на уроці ми будемо вчитися розв’язувати вправи на використання правил множення раціональних чисел. На уроці, засобами математики, розв’язуючи різні завдання, ви дізнаєтеся багато цікавої інформації, яка пов’язана з математикою

ІІ. Представлення лотів.

Учитель.

 Виставляється перший лот. "Усний математичний ланцюжок".

Є такий приклад із таблиці множення, який вважається Універсальним Законом Всесвіту.  Зараз ми будемо усно розв’язувати приклади, у відповіді отримаємо число, яке входить в цей приклад із таблиці множення.

 

              +(- 9)                • 2             • (-1)                       +(- 6)               + |-7|

 

 

 

               +(-9)                • 2             • (-1)                       +(-6)                + |-7|

 

 

 

Відповідь: число 7 (це число входить до приклада з таблиці множення 7 • 4 = 28. Ця формула вважається Універсальним Законом Всесвіту).

Учні, які назвали відповідь отримують маркер.

Учитель. У нас на аукціоні присутні представники фірм "Загадкове число 7", "Подорожуй світом".

Надаємо слово представникам фірм. Виступ учнів з міні – проектами.

Виступ представника фірми "Загадкове число 7".

  • У тижні 7 днів
  • У веселки 7 кольорів
  • У музиці 7 основних нот
  • Сонечко з 7-ма чорними крапками на крильцях. Воно масово знищує шкідливу тлю на рослинах. Тому їх потрібно оберігати від отруєння хімікатами.

Люди, давно помітили, що у сузір'ї  Великої Ведмедиці, або Великого Воза, як називали його наші предки, чи Великого Ковша найяскравішими є 7 зірок: 4 зірки Ковша і 3 зірки ручки. Ці сузір’я люди здавна використовують вночі для орієнтації на місцевості. Воно багатьом людям врятувало життя, направляючи їх холодною зимою до теплої оселі.

Виступ представника фірми "Подорожуй світом".

З давніх давен відомо про сім чудес світу:

  • Єгипетські піраміди
  • Славнозвісні "висячі" сади Семіраміди
  • Храм богині Артеміди в Ефесі
  • Статуя Зевса олімпійського в Олімпії
  • Мавзолей у Галікарнасі
  • Колос Родоський – велетенська статуя із міді та заліза на острові Родос
  • Маяк на острові Форос, перед містом Олександрією

Учитель. Перший лот продано.

Виставляється другий лот "Математичний кросворд".

Щоб успішно розв’язати рівняння на уроці, потрібно повторити знаходження невідомих компонентів у рівнянні, модуля числа, кількість коренів у найпростіших рівняннях з модулем. Це ми зробимо за допомогою кросворда. Розв’язуючи кросворд, відгадаємо загадку.

Загадка.    Щоб знань набиратися

                   До неї треба частіше звертатися.

                                                       (книга)

 

 

 

 

1.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5.

 

 

 

 

 

 

 

 

  1. Щоб знайти невідомий множник потрібно ... поділити на відомий множник
  2. Доданки, що мають однакову буквену частину називають ...
  3. Модуль числа є завжди ...
  4. Кількість коренів рівняння |х| = - 2
  5. Щоб знайти невідоме зменшуване треба до різниці ... від’ємник 

 

 

 

1.

Д

О

Б

У

Т

О

К

 

 

 

 

 

 

2.

П

О

Д

І

Б

Н

И

М

И

3.

Н

Е

В

І

Д

' Є

М

Н

И

М

 

 

 

 

 

4.

Ж

О

Д

Н

О

Г

О

 

 

 

 

 

 

 

5.

Д

О

Д

А

Т

И

 

 

Відповідь: книга (учень отримує книгу)

Учитель: Другий лот продано.

Виставляється третій лот "Математичне завдання на відповідність".

Для розв’язування рівнянь, нам ще з вами потрібно повторити розподільний закон множення, знаходження невідомих компонентів у рівнянні. Для цього виконаємо завдання на відповідність і відгадаємо назву об’єкта у фізиці і необхідного інструмента на уроках геометрії.

Заданому завданню у відповідність поставити правильну відповідь.

       Завдання                                                               Відповідь

1.  2 (х + 2) = 2х + ...                                              А.  -1            В.  1

2.  2 (... – х) = 14 – 2х                                             Б.  0              Е.  8

3.  3 • х = 18                                                             І.  2              Л.  4

4.  х – 2 = -1                                                            О.  -3; 3        Ц.  7   Ь.  6

5.  -6 + х = 2

6.  10 – х = 8

7.  2 • |х| = 6

Таблиця відповідей

Номер завдання

1

2

3

4

5

6

7

Відповідь (число)

4

7

6

1

8

2

-3; 3

Буква

Л

Ц

Ь

В

Е

І

О

Назва об’єкта

О

Л

І

В

Е

Ц

Ь

 

Відповідь: олівець (учень отримує воскові олівці)

Учитель. Третій лот продано.

Виставляється четвертий лот "Рівняння".

Знайдені корені рівнянь допоможуть назвати прізвище Куп’янського художника, керівника студії образотворчого мистецтва "Контраст", музиканта-гітариста, автора пісень.

Учні класу розв’язують рівняння (робота по рядах) і два учні працюють індивідуально по картках.

Умови рівнянь:

І ряд       1)  -1,2 • (-2) – (х – 0,6) = -1    ;         відповідь  4

ІІ ряд      2)  (х – 9,5) + |-6,5 • 1| = -1      ;         відповідь  2

ІІІ рід     3)  (х + 2,8) - |10,8 • (-1)| = 1    ;         відповідь  9

               4)  |-4 • (-1)| • (х – 2) – 3х = -2          (достатній рівень)  ; відповідь  6

               5)  3 (х – 2) – (2 + х) = |-2 • (-1)|       (високий рівень)  ;  відповідь  5

4 і 5 рівняння виконують два учні (індивідуальна робота).

Таблиця відповідей:

Номери рівнянь

1

2

3

4

5

Корінь рівняння

4

2

9

6

5

Буква

С

Н

Х

О

А

Прізвище 

С

А

Х

Н

О

 

Відповідь: Сахно (учень отримує кольорові фарби)

                           Куп’янський художник 

На изображении может находиться: 1 человек, стоит, текст «горячий abryem e студии дизайна сахно григорий александрович 10.08.20 -12-00 -натюрморт натуры. гуашь. мастер-класс для детей. 15.08.20 -13-00 -натюрморт натуры. гуашь. мастер-класс для взрослых»Сахно Григорій Олександрович

  • музикант – гітарист, автор пісень
  • керівник студії образотворчого мистецтва "Контраст" – 9 років
  • почав малювати з 4 років
  • працював учителем образотворчого мистецтва у Куп’янській ЗОШ №5
  • 4 липня 2021 року виповнилося 65 років
  • працює в основному в жанрі портрету, пейзажу, натюрморту.

Учитель. Четвертий лот продано.

На дверях класу табличка "Бюро мудрих допомог".

Слова гостя. Доброго дня шановні учні. Я завітав у бюро мудрих допомог ? (так – відповідають учні).  Я так до вас на третій поверх довго підіймався, що аж трохи заморився. Навчіть мене найлегшій розминці.

Фізкультхвилинка (виконують учні і гість).

Слова гостя. Ой, як класно! Які ви талановиті. Я так гарно відпочив. Шановні учні! Я фермер – початківець. Допоможіть мені розібратися у моїй справі. Гість пропонує учням прикладну задачу.

Учитель. Виставляється п’ятий лот "Прикладна задача".

Я, фермер – початківець Олексій, планував у 2020 році зібрати 9600 т зернових. всієї кількості зібрати пшеницею, 40% решти зібрати житом, а частин остачі зібрати горохом і 2000 т зернових закласти на майбутній врожай. Чи вистачить зернових на майбутній врожай ?

                                                        1

                                                      40%                         остача

 

А            пшениця            С         жито       Д    горох     К          ?             В

 

                                                                   решта

Відповідь: вистачить (учень отримує статуетку "Мудра Сова").

Учитель. Четвертий лот продано.

Слова гостя. Які розумні діти. Ви мені допомогли розібратися у фермерській справі. Я вам дуже вдячний. Я вас всіх пригощаю бубликами, випеченими із зернових мого врожаю.

Учитель. Виставляється шостий лот "Математична самостійна абетка".

Завдання. Відгадати назву предмета, який викладає вчитель – номінант титулу "Учитель світу – 2019 року", ви зможете, розв’язавши самостійну роботу.

       І варіант                                                      ІІ варіант

1. Обчисли                                                 6. Обчисли

    - 2,3 • (-10)                                                 

2. Знайти коефіцієнт виразу                    7. Знайти коефіцієнт виразу

     - с • (-в)                                                         - а • (-в)

3. Спрости вираз, та обчисли                   8. Спрости вираз, та обчисли

    його значення                                             його значення

   -1,6m + 2,7m,  якщо m=10                            -2,7m + 1,2m,  якщо m=-10

4. Розв’яжи рівняння                                 9. Розв’яжи рівняння

    -2(3 - х) + 1 = 29                                          -1 – 2(3 - х) = 27

5. Розв’яжи рівняння                                  10. Розв’яжи рівняння

     -3,5 • х • (-2) = |-49 |                                    -0,5 • х • (-2)  • 7 = |7 |                                   

 

На дошку прикріплюється таблиця "Лічильна абетка"

А

Б

В

Г

Ґ

Д

Е

С

 

1

2

3

4

5

6

7

8

 

Ж

З

И

І

Ї

Й

К

Л

М

9

10

11

12

13

14

15

16

17

Н

О

П

Р

С

Т

У

Ф

 

18

19

20

21

22

23

24

25

 

Х

Ц

Ч

Ш

Щ

Ь

Ю

Я

 

26

27

28

29

30

31

32

33

 

Таблиця відповідей

Номер завдання

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Відповідь

23

1

11

17

7

23

1

15

17

1

Буква

Т

А

И

М

Е

Т

А

К

М

А

Шкільний предмет

М

А

Т

Е

М

А

Т

И

К

А

 

Номінант титула  "Учитель світу – 2019 року"

Пітер Табічі

Учитель математики і фізики

Виграв учительський оскар Global Teacher Prize – премія в один мільйон доларів.

Його учні розробили вимірювальний прилад для людей з порушенням зору і слуху, виграли премію ООН за вклад в досягненні мети в області стійкого розвитку в рамках intel ISEF 2019 року.

В Дубае "лучшему учителю в мире" вручили миллион долларов | Пикабу

 

 

 

 

 

 

 

ІІІ.  Виступ представника фірми "Танграм ". Знайомство учнів з грою.

 "Гра "Танграм".

Игры, в которые играют дети и Я: ТАНГРАМ113 лучших изображений доски «Транспорт» в 2020 г | Транспорт ...

ІV. Підсумок уроку.

V. Домашнє завдання. Повторити § 43, для І групи № 1190(3), № 1216(1), для ІІ групи №1263(2),  № 1265(1).

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
4.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
4.7
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Самікова Ірина Олександрівна
    Загальна:
    4.7
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    4.0
    Відповідність темі
    5.0
doc
Додав(-ла)
Петренко Ирина
Додано
25 вересня 2021
Переглядів
495
Оцінка розробки
4.7 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку