Урок "Моє здоров*я -у моїх руках "

Про матеріал
Заняття у вигляді тренінгу, де визначається індивідуальний рівень здоров*я. Ознайомлення з основними факторами,що зміцнюють та ослаблюють здоров*я людини,навчити застосовувати на практиці отримані знання.
Перегляд файлу

Тема. Моє здоров'я – у моїх руках!

Мета.

1Донести до учнів доцільність ведення здорового способу життя.

2.Продовжувати виховувати бережливе ставлення до свого здоровя  та здоровя  оточуючих.

3.Розвивати вміння та формувати навички здорового способу життя.

 

Форма навчального заняття : тренінг.

Обладнання:проектор,екран,макет дерева,картки із завданнями,таємнича скринька ,квітка «здоровя»,картки зі завданнями

 

Хід заняття

Вправа КРИГОЛАМ «Знайомство»

Сьогодні  у нас дещо незвичне  заняття. Виберіть  квіточку  із кошика. Які весняні  місяці  ви знаєте?  Тепер сформуйте  групи: 

  БЕРЕЗЕНЬ- рожевий колір,

КВІТЕНЬ- синій колір,

ТРАВЕНЬ- фіолетовий колір.

Учні поділені на три групи,які сидять за окремими столами.

Для  знайомства прошу по черзі  назвати  своє ім'я та прикметник  на першу букву імені, який  вам найбільше  підходить

Розповідь учителя:   ВПРАВА  з  елементами  релаксації «ЧАРІВНЕ  ДЕРЕВО»

Закрийте очі .Послухайте  своє  дихання. Воно  спокійне:вдих-видих   Уявіть собі,що ви знаходитесь у весняному лісі   на лісовій галявині, де яскраво світить сонечко, співають пташки, літають метелики, ростуть гарні квіти. Вдихнемо повітря ,відчуємо, як воно приємно пахне. Бачимо багато дерев. Одне дерево  сподобалось  найбільше ,підходимо  і обіймаємо його .Відчуваємо ,   як дерево  наповнює тіло  енергією. Вам  приємно і спокійно. Запамятаймо  ці відчуття…А зараз відкриємо очі

 

На узліссі стоїть дуб. На ньому стрілочки із написами. .Коли ж підійдемо

близенько, то побачимо що ж там написано:

Ліворуч підш-половнну багатства знайдеш,але половину здоровя втратиш.

Праворуч підеш-велике багатство знайдеш,але здоровя втратиш.

Прямо підеш-нічого не знайдеш,але здоровя збережеш.

 

Яку ж дорогу виберете ви?І чому?

Отже,ви зрозуміли,що сьогодні ми говоритимемо про здоровя,а тема тренінгу є такою:»Здорові будемо-усе здобудемо»

 

ПРАВИЛА ТРЕНІНГУ:

1. Цінуйте  час.

2. Говоріть по черзі, коротко , від свого імені.

3.Користуйтесь  правилом  піднятої   руки.

4. Будьте позитивними по відношенню до себе та іншим.

5. Будьте  впевнені, активні, відверті .

Девіз заняття такий:

Щоб рости і гартуватись,

І міцніти,як броня,

Треба друзі піклуватись

Про здоровя нам щодня.

 

Згідно статистичних даних залежності здоровя від певних факторів, діаграма чинників здоровя матиме такий вигляд:

50-здоровя залежить від самої людини тобто її способу життя;

20-від  навколишнього середовища;

20-від  спадковості

10-тільки залежить від рівня охорони здоровя  в країні.

 

Минулого місяця  було проведено оцінку індивідуального фізичного здоровя за допомогою тестування:

 

 

  • 60 – 70 балів, то індивідуальний рівень вашого фізичного здоров'я гарний;

 

  • 35 – 59 – вам треба подбати про своє здоров'я;

 

  • Менше ніж 35 – у вас великі проблеми зі здоров'ям, вам слід звернутися до лікаря

 

 

Результати тестування:

60-70балів-12уч=57

35-59балів-9уч=43

 

Завдання№1

Складіть з пазлів окремі складові здорового способу життя та запишіть  їх на пелюстки, а пелюсточки прикріпіть на квіточку здоров’я,щоб вона стала різнобарвною.

1група    спорт         2група   харчування          3група   відпочинок

               Гігієна                      звички                                емоції

 

Завдання№2   

                              ЗАГАДКА З  ТАЄМНОЇ   СКРИНЬКИ

     У середні століття  воно цінувалося на вагу золота і було абсолютно недоступно для більшості людей. Так, королева Іспанії Ізабелла Кастильська зізнавалася, що ним вона користувалася лише два рази в житті: при народженні і напередодні весілля. Тепер 

користуємося  повсякденно. Що  у скриньці?

 

Завдання№3

Мультфільм  про  дружбу. У яких  класах  на  уроках основ  здоров'я  ми  можемо його використати.

 

Завдання№4

  Гра   «ДЕШИФРАТОР»

1.В ній багато вітаміну А ,  для зору  потрібна вона . Росте
в  коморі, а коса  її надворі.(морква)
2.Що за дивина, що лиш зуби та борода?(часник)
3. Під землею птиця кубло звила та яєць наносила.(картопля)
4.Весною –повисне, усе літо- кисле. А солодким стало- на землю     впало.(яблуко)
5.Заморський  пан до нас завітав . Їли- кривились, але сили відновились (лимон)
6.Білим цвітом зацвітає,червоні грона має,від грипу допомагає.(калина)
7.Вдягла Марушка  десятки кожушків.(капуста)

 8.Тонкі гілочки лапаті, Будуть  пахнути в салаті(кріп)

5 буква 1 відгадки              в

3 буква  8 відгадки             і

4 буква  3 відгадки             т

2 буква  7 відгадки             а

3 буква 5 відгадки              м

3 буква  8 відгадки              і

5 буква  6 відгадки             н

Завдання№5

ВПРАВА,,Знайди мене’’

У словах заховались інші слова,що мають безпосереднє відношення до здорового способу життя

ЗІРКА, СОКОРУХ, ПОСМІХАЙСЯ, БОСОНІЖКИ, ПАСПОРТ  ЇЖАЧОК.

 

Завдання№6

Підберіть  прикметник  та іменник до   кожної  букви певних слів:

1-Д                                                         2-М                                                     3-С

   Р                                                               Р                                                        М

   У                                                              І                                                           І

   Г                                                              Я                                                         Х

Складіть  розповідь ,використовуючи  ваші  словосполучення

Завдання№7

ВПРАВА   «НЕЗАКІНЧЕНА  ШПАРГАЛКА»

Необхідно   вписати слова,які відсутні у прислів’ях  про здоров҆я 

1 група

Весела  думка половина….(здоров҆я)

Якщо не ма сили,то й світ -…(немилий)

Здоров҆я за гроші  …(не  купиш)

2 група

Було б здоров҆я – все інше … (придбаємо )

 Хвороб  безліч,а здоров҆я  …(одне)

Було б здоров҆я.а щастя ..(знайдеться)

3 група

Здоров҆я дорожче за …(багатство)

Бережи одяг доки новий,а  здоров҆я – (доки молодий)

Здоров҆я маємо не дбаємо, а втративши-..(плачемо)

 

Вправа;№8  Казка про Скріпочку

 Інструкція: під час розповіді, з канцелярської скріпки роблять певні фігурки

 1. Жила-була дівчинка-скріпочка. Вона була дуже життєрадісна, весела, товариська дівчинка. (Просто скріпка)

 2. Одного разу однокласники дали їй образливе прізвисько. І у неї виникло запитання «Чому?». (Знак питання)

3. Іншого разу вона знайшла свій портфель в шкільному туалеті і дуже засмутилася. (нижня посмішка)

 4. Після закінчення уроків скрипочка вийшла погуляти на подвір’я, де інші дівчата почали чіплятися до неї, ображати та дали її стусана (Знак оклику). І скріпочка подумала, що їй робити? Хто її захистить? (Знак питання)

5. Але, все рівно, вона часто згадує той момент, коли її ніхто не ображав і хоче, щоб все була як раніше (зробити смайлік) Спробуйте зробити скріпочку такою, як вона була раніше.

Обговорення: Можемо ми повернути Скріпку в попередній стан? Чому ні? Як вплинули прояви насильства на стан Скріпки?

 

Завдання№9

ГРA »НЕБЕЗПЕЧНА   КУЛЬКА»

Запрошую учнів  утворити  коло.На  вас налетів вітер і приніс хмару  шкідливих звичок.

Вмійте  сказати «ні» ЗАХИЩАЙТЕСЬ.Що ви відчували коли кулька наближалась до вас?

 ЛЕГЕНДА   «Ти ж знав »

В одному індіанському племені юнаків випробовували на зрілість самотністю. Цим вони мали довести самі собі та спільності, що готові стати справжніми воїнами. У часи випробування один з цих юнаків опинився посеред гарної квітучої долини. Оглядаючи гори, які оточували цю долину, юнак побачив одну стрімку вершину, вкриту сліпучо- білим снігом. Діставшись вершини, юнак               споглядав  під собою цілий світ: прекрасні краєвиди, безмежний простір. Його серце сповнилося гордості. Раптом він почув біля своїх ніг якесь шелестіння. Подивився і побачив змію. Хотів підскочити, але змія заговорила: – Вмираю. Тут надто холодно для мене і немає поживи… Візьми мене під свою сорочку і знеси в долину. – Ні, – відповів юнак, – знаю вашу породу. Ти – гримуча змія. Якщо візьму тебе, ти вкусиш мене – і я помру. – Ні! Навіть не думай так! – відповіла змія. – З тобою я не буду так поводитися. Якщо мені допоможеш, не вчиню тобі жодного зла. Юнак і далі відмовлявся, але змія вміла добре переконувати. Врешті-решт він узяв її під сорочку і поніс із собою. Коли вони вже спустилися в долину, юнак обережно поклав її на землю. Несподівано змія скрутилася, кинулася на хлопця і вкусила в ногу. – Ти ж мені обіцяла! – закричав він. – Ти ж знав, що ризикуєш, коли брав мене з собою, – сказала змія й поповзла собі геть.

Ця історія присвячена всім, хто піддається таким спокусам, як шкідливі звички.  Одна приповідка каже: «Є каяття, та нема вороття». А друга: «Що посієш, те й пожнеш».

ВЧИТЕЛЬ  На завершення  хочу сказати такі  слова:

ЧАРІВНІ ЛИСТОЧКИ ЦЕ ДЕРЕВО  МАЄ,

ДО  ЗДОРОВИХ ЗВИЧОК  УСІХ ЗАКЛИКАЄ,

ДУБОВІ ЛИСТОЧКИ З СОБОЮ ВІЗЬМІТЬ,

У  ЗДОРОВЇ , ЗЛАГОДІ ,ЩАСТІ  ЖИВІТЬ!

Завдання№10

Кожен учасник команди  замість  листочка пише  на стікеру  «Мені  сподобалось…»

І закінчує речення  власною  думкою. ДЯКУЄМО  ЗА УВАГУ.

 

 

Картинки по запросу шаблон листика дуба
Людина народжується здоровою,всі хвороби приходять з їжею.
Гіппократ.

 

«Уміння продовжити життя – це, насамперед, уміння не скоротити його» (А. Богомолець).

 

ТИСЯЧІ  РЕЧЕЙ НЕОБХІДНІ  ЗДОРОВОМУ, І ТІЛЬКИ ОДНА 

ХВОРОМУ - ЗДОРОВ҆҆Я.  (І.ВІЛЬДЕ)

 

Добути і зберегти своє здоров’я може тільки сама людина.

 (М. Амосов)

 

Здоров’я - це не все, але все без здоров’я- ніщо. 

Сократ

  • Життя довге, якщо ним вміло користуватись. 
  • Сенека

 

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Меташоп Наталія Володимирівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додав(-ла)
ШКІЛЬНА АННА
Додано
6 серпня 2019
Переглядів
1467
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку