Урок навколишнього світу за проєктом «Росток»
2 клас
Розділ «Необхідні речі дорослим і малечі»
Тема: Чи живе у вашім домі чарівник музичний?
Мета: формувати цілісну уяву учнів про навколишній світ; з`ясувати назви музичних інструментів; розкрити особливості деяких з них; вчити презентувати результати своєї роботи; формувати і розвивати пізнавальну активність учнів ; виховувати любов та бережливе ставлення до речей, створених руками людини.
Обладнання: засоби ІКТ, презентація «Історія виникнення музичних інструментів», музичні інструменти учнів .
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Інтеграція предметів: мистецтво, літературне читання
Хід уроку
І. Самовизначення до діяльності.
Слухаємо уривок з вальсу Й. Штрауса “Блакитний Дунай”.
Який настрій у вас після прослуховування.
Хочу, щоб ваш чудовий настрій допоміг нам відкрити нові знання.
ІІ. Актуалізація знань, фіксація утруднення в діяльності.
Робота з підручником стор. 49 № 3. Підпиши назви предметів, що зображені на малюнках. (Навушники, магнітофон тощо)
Що спільного між цими предметами та музикою, яку ви щойно прослухали?
ІІІ. Виявлення причин утруднення та постановка мети діяльності.
А за допомогою чого музика звучить? А не відтворюється?
Відповісти на ці питання вам допоможе шифровка.
Мауазаиачанаіа іанасатарауамаеанатаиа.
Тема уроку: “Музичні інструменти”
ІV. Побудова проєкту виходу з утруднення. Відкриття учнями нових знань
Робота з підручником стор. 48 № 1
Робота з підручником стор. 48 № 2
Чи знаєте ви, що не завжди інструменти виглядали так як сьогодні?
Демонстрація презентації “Музичні інструменти”
Фізкультхвилинка.
V. Первинне закріплення у зовнішній мові.
Діти грають на своїх музичних інструментах, пояснюють, як вони працюють..
VI. Включення в систему знань і повторення.
Чи знаєте ви, що грати можна не тільки на музичних інструментах.
УІІ. Рефлексія.
У кого з вас піднявся настрій протягом уроку? Чому?
Чи хотіли б ви навчитися грати на справжніх музичних інструментах?
УІІІ. Домашнє завдання: намалюйте, як буде виглядати в майбутньому той музичний інструмент, який вам подобається.