Урок музичного мистецтва №19 1 клас
Тема уроку: Чарівники балету.
Мета:
формування ключових компетентностей:
загальнокультурна компетентність: оволодіння досягненнями культури;
міжпредметна естетична компетентність: оцінювати предмети і явища, їх взаємодію, взаємозв’язок з життєвим досвідом;
Хід уроку
І Організаційний момент.
Діти, щоб розпочати наш урок, нам потрібно привітатись. Тому встанемо і всі разом привітаємось музичним вітанням.
Музичне вітання:
- Добрий день вам, діти! Я вітаю вас!
- Добрий день учителю! Здрастуй любий клас!
ІІ. Повідомлення теми уроку.
Щоб дізнатись тему сьогоднішнього уроку, вам потрібно переглянути одне цікаве відео. Лише уважні діти зможуть сказати про що ми будемо говорити на уроці. (відео про балет)
ІІІ. Основна частина.
(вчитель показує зображення і вивішує на дошку»)
а) Вступна бесіда
- Балет – це вистава, зміст якої розкривається за допомогою танцювальних рухів під музику.
б) Налаштування на сприймання твору
- Перегляньте фрагмент балету «Снігова Королева». Балет «Снігова королева» — це хореографічна казка, що розповідає про силу любові, яка долає холодну байдужість. Герда вирушає на пошуки Кая, чиє серце перетворилося на крижину через уламки дзеркала злої Снігової королеви. Пройшовши крізь випробування, вона рятує друга, розтоплюючи холод силою гарячого серця.
Перегляд фрагменту балету О. Шимко «Снігова Королева».
Слухання твору С. Спанудакіс «Зимовий вальс».
в) Аналіз твору
- Визначіть, який характер вальсу? (світлий, ліричний, піднесений)
- А які б під цю музику виконували рухи танцівниці - балерини? (легкі, швидкі, граційні, повітряні, стрімкі)
д)Мініпідсумок
- Світло-ліричний настрій «Зимового вальсу» надає звучання скрипок.
4. Поглиблення теми
а) Налаштування на сприймання сюжету
- Танцівницями балету є балерини. Їх виступи на сцені захоплюють глядачів витонченністю рухів. А чи легко стати і бути балериною, дізнайтеся з наступного сюжету. Подивіться його, запам’ятайте назву взуття та одягу балерини. Подумайте чи легка професія у балерини?
Перегляд відеосюжету «Балерина»
б) Рухова активність
- Чи сподобалося вам як рухається балерина? Уявіть себе на її місці. Спробуйте встати високо навшпиньки. Хто вище? Покружляйте. Плавно та ніжно підніміть по черзі то праву то ліву руку. У кого вийшло так як і у балерини?
в) Створення ігрової ситуації
- Щоб перевірити як ви запам’ятали назви одягу та взуття балерини, пограємо у гру.
Гра «Картинкова вікторина»
Умови гри: із запропонованих картинок вам треба буде вибрати тільки ту, яка стосується професії балерини та розказати, що на ній зображено.
в)Мініпідсумок
- Професія балерини дуже складна та напрочуд творча, натхненна, яскрава. Щоб радувати глядачів своїм талантом, балерині потрібно дуже багато над собою працювати. Оплески шанувальників стають їй винагородою за кропітку працю, працю справжньої чарівниці.
Фізкультхвилинка
5. Вокально-хорова робота
а) Розспівка
- Для початку розспіваємося. Прийміть співацьку поставу: спинки рівненькі, руки на колінах. Послухайте поспівку. Повторіть за мною: а) повільно, б) стокато (відривчасто), в) швидко.
б) Виконання пісні «Сніжинки» муз. Я. Степового
-Тепер разом заспіваємо пісню. Стаємо рівненько і співаємо голосно та чітко.
в)Гра- імпровізація «Оркестр»
- Пограємо в гру «Оркестр». Звучатиме музика, а ви гратимете на інструментах. Старайтесь ритмічно під музику грати.
Виходять діти по кілька чоловік. Виконують гру на шумових музичних інструментах під музику.
ІV Рефлексія. Підсумок уроку
1.Хто відчув себе сніжинкою-балеринкою?
2.У якій виставі танцює балерина? (балет)
3.Що таке балет? (вистава зміст якої розкривається за допомогою танцювальних рухів під музику)
4.Як називається взуття балерини?(пуанти)
5.Як називається одяг балерини?(пачка)
Молодці! Гарно працювали.
Завершуємо наш урок музичним прощанням.
Музичне прощання.