Урок музичного мистецтва "Підводні мандри"

Про матеріал

Музичний матеріал: поспівка «Тук-тук, чобіток», пісня «Пісня Сніговиків» музика і слова Н. Рубальської.

Перегляд файлу

Дата: 18.02.21

Тема уроку: Підводні мандри.

Мета: ознайомити з українською народнопісенною творчістю як джерелом професійної музики.

Завдання навчальні:

  • вчити аналізувати і слухати музичні твори, формувати міжпредметну естетичну компетентність;
  • Ознайомитися з творчістю М. Римський-Корсаков - тема моря з опери «Садко»;
  • Ознайомитися з новою піснею, вивчити перший куплет;
  • Продовження знайомства з поняттям сюїта.

Розвивальні:

  • розвивати навички працювати за зразком та певним алгоритмом, дрібну моторику рук, музичний слух, творчі здібності учнів, фантазію, мислення, дисциплінованість;
  • розвивати навички активного сприйняття музичного твору;
  • працювати над виробленням вокально-хорових навичок;
  • добиватися виразного виконання фраз пісні;
  • розвивати образне мислення;
  • вчити співвідносити образне мислення з живописними (літературними) образами.

Виховні:

  • виховувати інтерес до мистецтва, естетичне сприйняття навколишнього світу;
  • виховувати любов до тварин, бережливе ставлення до природи;
  • виховувати інтерес до народної творчості;
  • виховувати потребу сприймати та виконувати високохудожні музичні твори;
  • виховувати інтерес до творчості М. Римський-Корсаков .

Тип уроку: комбінований.

Обладнання: фортепіано, відео Морський світ», відео М. Римський-Корсаков - тема моря з опери «Садко», Пісенька восьминіжків із мультфільму «Восьминіжки», відео фізкультхвилинки, презентація.

Методи і прийоми: словесні (розповідь, бесіда, пояснення), практичні, репродуктивні, аналітико-синтетичні.

Музичний матеріал: поспівка «Тук-тук, чобіток», пісня «Пісня Сніговиків» музика і слова Н. Рубальської.

План

І. Організація початку уроку.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

ІІІ. Слухання.

  1. Слухання М. Римський-Корсаков опера «Садко»
  2. Аналіз переглянутого.

ІV. Вивчення нового матеріалу.

  1. Робота над поспівкою «Тук-тук, чобіток»
  1. Демонстрація поспівки.
  2. Сольмізація.
  3. Читання літературного тексту.
  4. Ритмодекламація.
  5. Спів поспівки зі словами.
  1. Фізкультхвилинка.
  2. Робота над піснею «Пісня Сніговиків»
  1. Вступна бесіда.
  2. Демонстрація пісні.
  3. Аналіз пісні.
  4. Показ першої фрази пісні.
  5. Спів першої фрази пісні.
  6. Розучування другої фрази.
  7. Поєднання першої і другої фрази пісні.
  8. Спів першого куплету.

V. Заключна частина. Підведення підсумків уроку.

Хід уроку

І. Організація початку уроку.

Шкільний мелодійний дзвінок

Покликав усіх на урок.

Тож не будемо гаяти часу

І полинемо разом із класом

В чарівну Країну знань.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

Пригадай!

Карнавал - свято з веселими вигадками, перевдяганнями в яскраві костюми, співами та танцями

Сюїта - музичний інструментальний твір, який складається з окремих частина та об’єднаний спільним задумом

ІІІ. Слухання

Полинемо більше у морський світ.

М. Римський-Корсаков - тема моря з опери «Садко», сюїти «Шахерезада».

Слухайте уважно та скажіть, яку картину ви уявили після прослуховування.

2.Аналіз переглянутого.

Яку картину ви уявили після прослуховування цих фрагментів.

Порівняйте тембри музичних інструментів, які «розповіли» про море.

Опишіть морських жителів, котрі вам уявлялись.

Порівняйте музичні твори

ІV. Вивчення нового матеріалу.

1.Робота над поспівкою «Вода, вода холодная»

1)Демонстрація поспівки.

 

 

 

 

 

2)Сольмізація.

Діти в нашої поспівки ноти різної тривалості. Зараз ми проплескаємо ритмічний малюнок

 

3)Читання літературного тексту.

Прослухайте текст нашої поспівки.

Тук-тук, чобіток, подай бабо молоток.

Неподаси молотка, не підкую чобітка.

Повторюємо їх.

4)Ритмодекламація.

Підставимо ці слова в поспівку. Готові? Почали.

5)Спів поспівки зі словами.

Все вірно, залишилося тільки проспівати цю поспівку. На кожну фразу які під час співу нотами будемо брати дихання.

Прослухайте перший звук. Це нота «ля». Заспіваймо її першим складом. Увага дихання.

2.Фізкультхвилинка.

А тепер трішки відпочинемо.

3.Робота над піснею «Пісня Сніговиків»

1)Вступна бесіда.

Сьогодні ми розучимо пісню. Але про яку саме, ви дізнаєтесь розгадавши кросворд.

З чого ліплять сніговика надворі?

Яку прикрасу дарує сніговик сні-говій бабі?

Яке головне “вбрання” носить сні-говик?

Що використовують замість очей? 

Що використовують замість рук?                             

Що використовують замість носи-   ка?

Коли ліплять сніговика?

Чим прикрашають “сорочку”?

2)Демонстрація пісні.

ПІСНЯ СНІГОВИКІВ

Музика і слова Н. Рубальської

https://nuschool.com.ua/textbook/art/1klas/1klas.files/image293.gif

 

3)Аналіз пісні.

Отож, про що розповідається в пісні?

Як ця пісня звучить весело чи сумно?

Який характер пісні?

4)Показ першої фрази пісні.

Прослухайте текст першої фрази.

Ми малі сніговики, зліплені зі снігу.

Прослухайте як вона звучить. Послухайте першу ноту. Це нота «до». Повторюємо її. Заспіваємо її на перший склад «ми». Заспіваймо першу фразу.

5)Спів першої фрази пісні.

Заспіваймо її ще раз. Заспіваймо в більш швидкому темпі.

6)Розучування другої фрази.

Переходимо до розучування другої фрази. Послухайте текст другої фрази.

Стоїмо ми у дворі дітворі на втіху.

Прослухайте як вона звучить. Послухайте першу ноту. Це нота «ре». Повторюємо її. Заспіваємо її на перший склад «сто». Заспіваймо другу фразу.

7)Поєднання першої і другої фрази пісні.

Поєднаймо ці дві фрази. Спочатку проговоримо текст цих двох фраз.

Ми малі сніговики, зліплені зі снігу.

Стоїмо ми у дворі дітворі на втіху.

А тепер заспіваймо весь куплет.

8)Спів першого куплету.

Співаймо перший куплет.

V. Заключна частина. Підведення підсумків уроку.

Ось і підійшов урок до завершення. Зараз ми пригадаємо, що сьогодні вивчали.

Яку пісню ми сьогодні вивчали?

З творчістю якого композитора знайомимось?

 

docx
Пов’язані теми
Мистецтво, 2 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
28 березня 2023
Переглядів
397
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку